Jste zde

Společná výuka - "poznávání lingamu a joni"

Společná výuka - "poznávání lingamu a joni"

Hlavní téma: "Společná výuka technik ve skupině".
Pokračování článků:

Tato část rozvoje vztahů uvnitř masážní nebo tantrické skupiny je podobná situaci ve které se vzájemně poznávají lidé v páru. Popisuji to v článcích Tantrická meditace "poznávání lingamu" a Tantrická meditace "poznávání joni", které jsou o rozvoji intimního vztahu mezi partnery na úvodu jejich společného sexuálního života. Klidně můžete namítnout, že něco podobného by partneři prováděli i bez toho, že by takové zkoumání muselo mít přívlastek "tantrické". Máte pravdu, ale ruku na srdce, kolik partnerských nebo manželských párů si ve svém společném životě našlo čas a odvahu vzájemně se "zkoumat" tak odevzdaně a do hloubky, jako je popsané v těchto článcích?. Kdy nastala situace, kdy žena nebo muž dovolí aby partner nebo partnerka zcela bez zábran a bez jakéhokoli studu mohla prozkoumat pohlaví muže a na oplátku muž ženy?

V párech jsme si tedy tuto meditaci, výuku nebo zkoumání opačného pohlaví už popsali v článcích Tantrická meditace "poznávání lingamu" a Tantrická meditace "poznávání joni". Přívlastek "tantrická" by měl být chápán jako metoda která je oproštěna od spěchu, povrchnosti, ale i studu, obav z nedokonalosti nebo nepatřičnosti.

Asi vás napadlo, že k něčemu takovému se neodhodlá většina partnerských nebo manželských párů. Bohužel máte pravdu, většina se jich k takovému otevřenému přístupu poznávání opačného pohlaví neodhodlá možná po celý život. Pro lidi je snadnější "dělat sex", než ho rozvíjet, kultivovat a povýšit nad běžné uspokojení pohlavního pudu.

Při těchto tématech probíraných ve skupině lidí, kteří se rozhodnou se společně vzájemně masírovat nebo spolu rozvíjet tantrické meditace, se k otázkám pohlaví ale jednou stejně dostanete. Otevřený postoj k otázce doteků nebo stimulace pohlaví ve skupině tak můžete vyřešit jednou pro vždy tak, že se společně vzájemně "prozkoumáte", poznáte a vzájemně si sdělíte i to, co vás vzrušuje, co se vám líbí a co očekáváte. Také si zcela přirozeně a nenásilně upřesníte pravidla a mantinely pro vzájemné doteky a stimulace.

Jaký význam takové poznávání ve skupině má?

Hlavním přínosem je ve skupině nejspíš to, že se všichni zúčastnění vzájemně vyjádří, že se chtějí přiznaně, bez obav, studu a žárlivosti dotýkat jeden druhého i na intimních místech. To je opravdu velký pokrok a bude to jednoznačně svědčit o tom, že všichni víte co děláte. Že je to erotické a vzrušující vůbec nepochybuji. Jednou pro vždy to ale vyřeší vaše otázky zda je to možné, vhodné a přijatelné. Teoreticky je možné vše, ale prakticky zcela jistě narazíte na mantinely vlastního studu, omezení i obav, které běžně znáte ze svého vlastního sexuálního života. Společné poznávání pohlaví vám může pomoci překonat vlastní obavy, pochybnosti, stud i žárlivost. Pomůže, ale neznamená to, že od této zkušenosti už všichni mohou vše!!! Naopak, takové společné vzájemné otevřené poznávání intimních částí těla je ideální příležitostí přiznat sobě i ostatním co se vám líbí, co vás vzrušuje a po čem toužíte a kde jsou vaše mantinely za které nejste ochotni jít. Opakuji to proto, že právě při tomto cvičení je pro všechny ideální příležitost poznat se, vyzkoušet, přiznat si a vyjádřit se.

Téma pokračuje článkem "Společná výuka technik - praktická cvičení".

 

Články s podobnou tématikou