Jste zde

Tantrická meditace "poznávání lingamu"

Tantrická meditace "poznávání lingamu"

Hlavní téma: "Tantrické meditace a cvičení".
Volné pokračování článku Tantrická meditace "poznávání joni".

Můžete namítnout, že něco podobného by partneři prováděli i bez toho, že by takové zkoumání muselo mít přívlastek "tantrické". Máte pravdu, ale ruku na srdce, kolik partnerských nebo manželských párů si ve svém společném životě našlo čas a odvahu vzájemně se "zkoumat" tak odevzdaně a do hloubky? Prožili jste situaci, kdy žena nebo muž dovolí aby partner nebo partnerka zcela bez zábran a bez jakéhokoli studu mohla prozkoumat pohlaví muže a na oplátku muž pohlaví ženy? V této souvislosti by "tantrická meditace" měla být chápána jako metoda oproštěna od spěchu, povrchnosti, ale i studu, obav z nedokonalosti nebo nepatřičnosti.

Nebojte se to navrhnout nebo nabídnout

Je málo pravděpodobné, že podobnou meditaci partneři prožijí mezi prvními sexuálními zkušenostmi. Ale určitě to není nic, čeho by se měli obávat nebo stranit. Ti partneři, kteří nechtějí prožívat jen sex, ale touží se v intimním vztahu posunout někam dál, se opravdu nemají čeho obávat. Takovouto meditaci je vhodné provádět především na začátku intimního vztahu a to jako jednu z prvních tantrických meditací vůbec. Většina mužů, ale i žen by pohlaví partnerky nebo partnera rádi prozkoumali, ale většinou na to nemají odvahu a nakonec ani čas. Pro lidi je snadnější "dělat sex", než ho rozvíjet, kultivovat a povýšit nad běžné uspokojení pohlavního pudu. Když se domluvíte a ten čas si najdete, zjistíte, že kromě upevnění vzájemného vztahu se toho hodně naučíte a přitom oba prožijete spoustu vzrušení a pocitů naprosté sounáležitosti.

Meditace "poznávání lingamu" je nesmírně poučná i pro muže. Vyzkouší si jaké to je, když se ženě bezvýhradně oddá a dovolí jí prozkoumat jeho mužstvím. Zcela se jí odevzdá a nechá ji, aby si při této erotické hře prohlédla jeho pohlaví, seznámila se s jeho anatomií i reakcemi na doteky které mu přináší vzrušení. Nic se nestane, když přitom možná dojde až k vyvrcholení. Nejedná o sex, ale ani o jakoukoli masáž a cílem není ani stimulace až k vyvrcholení. Je to vlastně jen taková jednoduchá výuka, poznávání, hra.

Málokterá žena může prohlásit, že jí muž poskytl tak velký časový prostor a naprostou důvěru pro takovouto zkušenost. Žena při ní mimo jiné získá představu jak muž reaguje už jen na samotnou situaci, kdy je ženě zcela k dispozici a kdy je absolutně bezbranný a nemá žádnou kontrolu nad tím na co se žena dívá, co si myslí a co s ním plánuje. Pro naprostou většinu mužů je to situace naprosto nová, ale překvapivě vzrušující. Žena má šanci zjistit, že vzrušení muže není spojeno pouze se stimulací pohlaví, ale začíná v představách a rozvíjí se i bez větších podnětů. Žena si s pohlavím muže přitom jen "hraje", prozkoumává ho a učí se...

Příprava na meditaci

O tom, že pro jakoukoli tantrickou meditaci by měl být připravený "posvátný" tantrický prostor nasvícený svíčkami a provoněný vonnými oleji, svícemi či tyčinkami, už se rozepisovat nebudu. To by mělo být samozřejmé. Jen připomenu, že dostatečná teplota v místnosti musí být samozřejmostí už proto, že meditace se provádí bez oblečení...

Meditační prostor by měl být vytvořen měkkou podložkou nebo je meditaci možné provádět na širší nebo dvojité posteli. Protože se meditace provádí bez olejů a dalších pomůcek, nehrozí znečistění matrace nebo podložky od olejů, masážních prostředků či jiných lubrikantů. Úplně si při ní vystačíte s přirozenou lubrikací nebo při některých dotecích můžete použít sliny. pokud nějaká ta kapka oleje nebude vadit, pak použijte olej olivový nebo jemný masážní.

Poloha těla ženy a muže při meditaci

Muž si pohodlně lehne na záda a doširoka rozevře nohy. Žena si před něj pohodlně sedne na vyšší a širší pohankový polštář nebo sedák a rozevře své nohy. Muž přeloží své nohy přes její a je přímo před ní dokonale obnažen. Nohy pak má nejen doširoka rozevřené, ale také mírně pokrčené. Společně najděte takovou vzájemnou polohu nohou, při které nebudou nohy ženy přetížené váhou nohou muže a poloha bude pro vás oba pohodlná. Přirození muže je pak na snadný dosah ženy.

Začínáme meditaci

Jako každá jiná tantrická meditace, tak tato začíná vzájemným pozdravem "Namasté". Po tradičním pozdravu si dopřejte chvilku klidu. Pak žena začne muže jemně hladit na nohách. Nejdříve na vnitřních stranách stehen, později také v tříslech a na bříšku. Cílem je navození vzájemné důvěry a uvolnění napětí v oblasti třísel, bříška a pánevního dna. Dotekům na pohlaví se důsledně vyvarujte!!! Muž by se měl soustředit na pocity, které mu hlazení přináší a měl by se snažit co nejvíce uvolnit. Jemné doteky a hlazení jsou velmi příjemné a proto se nesnažte spěchat. Žena má vizuální kontakt a může sledovat jak muž na její doteky reaguje. Tato část meditace může trvat klidně deset minut i déle. Málokterý muž tak dlouhý zážitek spojený pouze s hlazením nohou, třísel a bříška zná. Přitom je to pro oba zážitek nesmírně uvolňující a pro muže silně vzrušující.

Žena vidí jak muž na její doteky reaguje

Většina žen si pohlaví muže při intimních hrátkách spojuje s erekcí. Při této pomalé a neuspěchané meditaci však může vidět i to, jak vzrušení muže probíhá. Zjistí, že erekce není u vzrušení to hlavní. Muž totiž reaguje i na podněty, které se stimulací penisu vůbec nesouvisí. Vzrušuje ho už jeho bezbrannost, odevzdanost i pohled ženy před kterým nemá úniku. Každý muž reaguje jinak. Jeho vzrušení se samozřejmě promítá do erekce, ta však rozhodně nebude pevná nebo "skálopevná". Pokud bude chybět přímá stimulace penisu, na vzrušení se budou podílet ostatní erotogenní zóny muže a hlavně představy. Penis může zvětšovat svůj rozměř, dostávat se do různého stupně erekce, pak zase "vadnout" a všelijak sebou "škubat". Dá se to přirovnat k "tanci kobry" který řídí pohyb píšťaly. Muž očekává doteky a stimulaci, ta ale cíleně nepřichází. V této části meditace může žena zkoumat která místa mimo penis muže vzrušují. Překvapit muže může i tím, že na penis bude ústy foukat. Pohyb vzduchu přináší zvláštní pocity které se běžně zažít nedají. (Podobnou reakci jiného vzrušení zažívají i ženy při masáži joni, když muž zblízka fouká nebo dýchá na stydké pysky a klitoris).

Zkoumání anatomie penisu

Při meditaci jde především o to, aby si žena penis, žalud, šourekvarlata a perineum neboli hráz mohla žena v klidu prohlédnout a prozkoumat. Jde tedy o to, aby pochopila anatomii mužského penisu, naučila se stahovat předkožku penisu, stimulovat phrenulární zónu žaludu, rozpoznat skrytou část penisu a další. Na našem webu najdete i techniky jak se těchto částí mužského genitálu dotýkat a jak je využít pro navození vzrušení. Je dostatek času si vše prohlédnout a vyzkoušet. To je právě cílem celé meditace!!! Přitom žena může vnímat reakce muže na doteky, hlazení i stimulaci.

Další část meditace bude zaměřena na jemné doteky a hlazení penisu. Opravdu nespěchejte a nesnažte se hned o jakoukoli stimulaci která by mohla vést k prudkému nárůstu vzrušení. Prohlédněte si jak penis vypadá a jak se s narůstajícím vzrušením mění jeho erekce a pevnost. Nezřídka žena zpozoruje, že se na ústí močové trubice objeví kapička sekretu přirozené preejakulace. Nejedná se o ejakulaci spermatu, ale o přípravu na její bezpečné provedení, kdy se pro výron spermatu mají vytvořit ideální podmínky. To je dobré znamení, že muž prožívá pocity narůstajícího vzrušení a vše probíhá tak, jak je potřeba. Tato část meditace může klidně trvat okolo 20-ti minut.

Nejde tedy o jakoukoli techniku, která by měla navodit takové vzrušení, že muž prožije vyvrcholení. Žena má ideální podmínky pro to, aby si vyzkoušela vlastně cokoli, co se jí líbí a co jí vzrušuje a zajímá.

Zkoumejte, pozorujte, učte se

Cílem meditace není ani zvládnutí technik stimulace mužského genitálu, ale ani dosažení tak vysokého stupně vzrušení, které by mohlo přejít ve vyvrcholení. Žena se z bezprostřední blízkosti může seznámit s jeho přirozením a se způsoby jak se muže v těchto místech jemně dotýkat. Právě to, že žena nemá muže dovést k vyvrcholení je zárukou, že si s ním může do detailu seznámit a pozorovat jak reaguje a jak se mění i kvalita erekce.

Mnohdy toho svém pohlaví neví ani samotní muži. Troufám si tvrdit, že základní znalost pohlaví muže má na počátku intimního života jen malá část žen. Většina mužů i žen se totiž docela klidně spokojí a s tím, že se naučí souložit nebo navodit uspokojení rukou, případně ústy. Domnívám se, že je to proto, že si mnozí nedokáží na prozkoumání pohlaví partnera nebo partnerky najít čas a hned jdou za svým cílem - svým vyvrcholením. Také si ovšem přiznejme, že málokterý muž takovouto exkurzi do bezprostřední blízkosti jeho pohlaví ženě vůbec navrhne. Mnozí se stydí a další to dokonce považují za něco nepřijatelného.

Tato meditace je mimořádně významná proto, že muž ženě vědomě dovolí aby si s ním hrála, laskala ho a hladila. Především jen malá část z nich jí pak dovolí, aby si ho bez omezení do detailu prohlédla a "ošahala". A nevěřte tomu, že to je naprostá samozřejmost, že všechny ženy ví, jak pohlaví muže vypadá a jaká je jeho anatomie.

Přitom tyto osobní zkušenosti se ženě určitě budou hodit při všech tantrických meditacích, masážích i milování. Bude totiž mnohem lépe chápat co muž pro své vzrušení potřebuje, jak je potřeba stimulaci vést a jak muže nejen vzrušit, ale také uvolnit. Později pak na základě těchto znalostí a zkušeností může žena muže uspokojit na zcela jiné hladině vzrušení a uvolnění, než by toho dosáhla při běžném přístupu k sexu.

Závěr výuky

Myslím si, že většina z vás nyní přemýšlí nad tím, jak takovou výuku zakončit. Když si představíte, co všechno jste probírali a kolik toho váš model vydržel, myslím, že pro 9 z deseti mužů by bylo jasnou volbou zakončit výuku "tak nějak šťastně..."

Podobná meditace je připravena i pro muže které se touto nenásilnou formou mohou seznámit s pohlavím ženy a jeho stimulací. Podrobněji je popsána v článku Tantrická meditace "poznávání joni"

 

Související články a kapitoly

(AK)