Jste zde

"Poloha 69" - na boku (poloha "Klepeta raků")

"Poloha 69" - na boku (poloha "Klepeta raků")

Poloha vhodná pro orální stimulaci. Této ploze se někdy říká poloha "Klepeta raků".

Volné pokračování článku "Poloha 69 (poloha pro orální sex)".

Partneři leží vůči sobě zrcadlově obráceni a drží se za hýždě tohoto druhého. Jedná se o variantu "polohy 69", při které se partneři položí tak, aby každý z nich měl ústa v blízkosti pohlavních orgánů druhého partnera. Oproti klasické "poloze 69" jsou však natočeni na bok. Leží vůči sobě na boku, opačně otočeni a jednou ruku mají podstrčenou pod partnerem a tou se drží za hýždě tohoto druhého. Touto rukou pak mohou hladit záda, hýždě a perineum nebo konečník. Hlavně však mohou oba dva současně provádět vzájemný orální sex. Žena laská mužův penis a muž ženinu joni. Kromě orálních technik mohou použít i ruku a vzrušovat se i vzájemnou masturbaci v kombinaci s orálním sexem. Poloha je trochu náročnější, ale výhodou je, že partneři se navzájem nezatěžují váhou těla. Je tedy vhodná i pro větší váhové kategorie nebo tělesně rozměrnější lidi.

Tato poloha umožňuje také vzájemný pohyb partnerů. Nemusí být tak úplně statická, jako bývá základní poloha 69. Můžete se na podložce mírně převalovat,  lehce přetahovat nebo pohupovat. Díky tomu se k partnerovi a partnerce více a intenzivněji přitisknete.

Tato varianta "polohy 69" může být využívána pro orální sex heterosexuálními i homosexuálními páry. Polohu je možné zaujmout cíleně, nebo do ní přejít z klasické "polohy 69". Možný je samozřejmě i přechod z polohy 69 na bou do klasické polohy 69 ve variantě muž dole, žena nahoře nebo i naopak podle toho, kterým směrem se přetočí. Ideální je takovéto vzájemné vzrušování použít při milostné předehře. Jedná se o velmi příjemnou a vzrušující techniku.

Ani tato varianta "polohy 69" by určitě neměla být prvním seznámením s orálním sexem. Využívají se při ní techniky orálního sexu felace a cunnilingus a partneři by již měli mít nějaké společné zkušenosti s těmito technikami. Vzhledem k relativně omezenému pohybu obou partnerů je potřeba znát nejen techniky, ale také reakce partnera na ně v průběhu laskání a při orgasmu. Pro ženu je většinou dost důležitá i kontrola na mužovou ejakulací, neboť možnosti pohybu ženy jsou poměrně malé a prostor kam ejakulaci nasměrovat ještě menší. Díky předcházejícím společným zkušenostem s orálními technikami určitě předejdete problémům nebo i zklamání a milování ve variantě  "polohy 69" na boku si opravdu prožijete.

Z hlediska doteků a dráždění:

 • Je ji možné využít výhradně pro orální stimulaci a to až k dosažení orgasmu. 
 • Poloha umožňuje orální vzrušování obou partnerů současně.
 • Muž může snadno měnit hloubku průniku jazyka. Žena pak prožívá intenzivní pocity při jeho pronikání mezi stydké pysky a do pochvy. Poloha umožňuje pokročilým mužům provádět "orální soulož".
 • Žena poměrně snadno může provádět všechny techniky felace a pomáhat si přitom i stimulací penisu a varlat volnou rukou.
 • Oba partneři mohou hladit toho druhého rukou na zádech, zadečku, případně částečně stimulovat perineum a konečník.
 • Klitoris - velmi dobře, je možné uplatnit všechny techniky laskání klitorisu jazykem. Intenzitu a rychlost laskání je možné snadno měnit.
 • G bod – při hlubokém pronikání jazykem spíše oblast bodu G, první třetinu hloubky pochvy a její horní stěnu..
 • Emoční prvek - pro oba partnery velmi intenzivní pocit intimního kontaktu. Poloha umožňuje ženě dosáhnout klitoridálního orgasmu a muži orgasmu masturbací v kombinaci s orální stimulací nebo jen při orální stimulaci.
 • V závěreční fázi vzrušení je vhodnější, když partner, který se blíží vyvrcholení přestane se stimulací a věnuje se prožitku svého orgasmu. V okamžiku prožitku orgasmu stejně stimulace není moc účinná a navíc může dojít ke zranění pohlaví o zuby. Po prožití orgasmu se pak může věnovat vzrušení partnera nebo partnerky až do vyvrcholení. Z praktického pohledu je lepší, když jako první prožije orgasmus žena. Muž je ženiným orgasmem přímo "zasažen" a potom již většinou stačí jen velmi málo, aby orgasmus prožil i o on.
 • Současný prožitek orgasmu oběma partnery současně je možný, není však moc pravděpodobný, ani není o tolik lepší, aby stálo za to usilovat hlavně o něj.

Jak se líbí mužům?

 • Je ideální pro muže, kteří chtějí prožívat vzrušující pocity orální stimulace společně s partnerkou.
 • Jedná se o polohu pro pokročilé milence a za ty se muži většinou považují.
 • Pro muže je každá poloha orálního sexu vzrušující a žádaná. Tato je pro něj více náročnější, ale rozhodně stojí za to s ní experimentovat.
 • Poloha mohou použít muži i ženy s nadváhou. Váha těl přímo nezatěžuje tělo partnera.

Jak se líbí ženám?

Ženami je tato poloha vyhledávaná když:

 • Chce prožívat vzrušující pocity orální stimulace společně s partnerem.
 • Chce ukázat bříško a upravený nebo vyholený rozkrok.
 • Když má ráda felaci a zároveň ráda poskytuje muži své přirození k laskání.
 • Když má žena ráda intenzivní orální sex s těsným kontaktem pohlaví na ústech.
 • Když žena chce kontrolovat intenzitu kontaktu s mužem a mít kontrolu nad hloubkou felace.

Mnoho žen však má pro přijímání orálního sexu cunnilingus nejraději polohu ve které se mohou plně soustředit jen na sebe. Je to poloha, kdy žena leží na zádech a muž leží nebo klečí mezi jejíma nohama. Poloha 69 a její varianty je opravdu vhodná především pro současnou stimulaci muže i ženy.

Použití erotických pomůcek

Kromě stimulace pohlaví jazykem můžete vyzkoušet i klasický vibrátor, dildo nebo vibrační vajíčko. Jsou to především muži, kdo v této poloze někdy touží ženu současně s orální stimulací vzrušovat i sexuální pomůckou nebo prsty. Při takovéto doplňkové stimulaci pak mohou sledovat z minimální vzdálenosti její reakce a vzrušení. Použit vibrátor je možné samozřejmě až k dosažení jejího vyvrcholení. Vibrátor se někdy kombinuje s laskáním jazykem nebo se současně stimuluje jazykem poštěváček a vibrátorem bod G.

Možná je i varianta současného laskání klitorisu a jemné masáže konečníku vibrátorem. Pak ovšem vibrátor již není možné použít pro stimulaci vagíny!!!!

Takovéto kombinace pomůcek, orálního sexu nebo nanálního sexu však určitě nejsou klasickou "polohou 69"!!!.

 

Literatura a zdroje