Jste zde

Cunnilingus - poloha "Zvednuté nohy"

Cunnilingus - poloha "Zvednuté nohy"

Hlavní téma: "Sexuální polohy".
Volné pokračování článků "Cunnilingus", "Polohy pro orální sex nebo orální milování".

Pro orální stimulaci ženy využívají heterosexuální páry i lesbické páry, stejné sexuální polohy. Proto je popis polohy a používané techniky přizpůsoben pro obě varianty orálního sexu.

Jedná se o polohu jednoduchou, přirozenou, ale pro přijímající ženu méně pohodlnou než je poloha vleže na posteli - základní pro "Cunnilingus",

Přijímající žena leží na zádech na posteli a zvedne a doširoka roznoží nohy. Ženin klín je otevřený a muž nebo žena (u lesbických párů), se k němu snadno dostane. V poloze "Zvednuté nohy" se plosky nohou neopírají o postel nebo podložku na které žena leží, ale nohy jsou zvednuté nahoru. Protože v této poloze skoro nikdo nohy dlouho zvednuté neudrží a proto si žena potřebuje pomoci tím, že je podepře a přidrží pomocí rukou, Podepření nohou pod koleny pomáhá, ale i tato varianta je pro většinu žen dlouhodobě neudržitelná.

Proto se úvodní zvednutí nohou a jejich rozevření do stran, podle kterého se tato poloha jmenuje, využívá spíše na úvod, tedy k "pozvání" partnera nebo partnerky k orálním hrátkám. Je to takové gesto, kterému musí rozumět každý!!!

Varianty polohy jsou si podobné

 • Poté, co milenec nebo milenka začne s orální stimulací vulvy a klitorisu si přijímající žena většinou nohy přitáhne k tělu rukama. Úchop se provede pod koleny a pomocích rukou se váha nohou rozdělí a přenáší ji síla paží a břišní svaly. Pokud žena nemá dostatečně pevné břišní svaly, brzy se unaví a poloha by pro ni už dále byla neudržitelná a nemohla by se v ní soustředit na své vzrušení z orální stimulace pohlaví.
 • Proto se nejčastěji přehází do varianty, kdy zvednuté nohy žena opatrně položí na ramena milence nebo milenky. Poloha se popisuje jako poloha, kdy "žena leží na zádech a nohy má přes ramena partnera". Váha nohou se přenese na ramena, komfort v přístupu k orální stimulaci vulvy a klitorisu to nijak neomezí. Zato tato změna okamžitě uleví napětí nohou a především břišních svalů. Pak je tato poloha vhodná i pro dlouhé laskání až orální milování zakončené vyvrcholením.
 • Pokud by bylo potřeba další změny, přechod do polohy základní, tedy do poloha vleže na posteli - základní pro "Cunnilingus" je otázkou okamžiku. Plosky nohou se opřou o podložku nebo postel a v orálním milování se pá pokračovat.

Pro orální stimulaci ženy využívají jak heterosexuální páry, tak také lesbické páry, stejné sexuální polohy. Proto je popis polohy a používané techniky přizpůsoben pro obě varianty orálního sexu.

Doporučená vylepšení

 • Muž (nebo dávající žena) si lehne na břicho a hlavu dá mezi stehna partnerky. Velice důležité je najít vhodnou polohu pro pohodlné ležení, protože jedině tak bude zajištěno, že laskání může probíhat i po dlouhou dobu..
 • Pokud žena nechá nohy natažené, bude k vulvě a poštěváčku obtížnější přístup. Laskání pak bude spíš omezeno jen na velké stydké pysky, malé stydké pysky, klitoris, stydký (Venušin) pahorek a bříško (případně perineum (hráz).
 • Pokud žena široce rozevře nohy, pokrčí je v kolenou a přitáhne kolena směrem k hrudi, usnadní partnerovi nebo partnerce přístup k vulvě a umožní snadnější dráždění celé oblasti vulvy a jejího okolí jazykem.
 • Z této polohy se velmi snadno, pouhým zvednutím nohou, dá přejít do polohy "Zvednuté nohy" - pro "Cunnilingus"

Pro lepší přístup k vulvě je možné podložit zadeček malým polštářkem. Když vypodložíte pokrčené nohy pod koleny polštářkem, dekou, peřinou nebo molitanovým válečkem, nohy se uvolní a žena zaujme pohodlnější pozici pro dlouhé přijímání něžností. Svaly se neunaví a ona se bude moci věnovat jen pocitům, bez nutnosti řešit, jak polohu dlouhodobě zvládnout. Volba správné polohy ženy a její pohodné uložení, je základem pro dlouhé techniky orálního milování.

Z hlediska doteků a dráždění:

 • Proniknutí prsty nebo pomůckou - poloha dovoluje současnou orální stimulaci vulvy a klitorisu doplněnou až o hlubokou penetraci pomocí prstů nebo sexuální pomůcky. Hloubku a intenzitu penetrace je možné snadno měnit.
 • Klitoris - silně.
 • G bod – jazykem jen opravdu velmi málo, pouze při hlubokém zasouvání jazyka. Lépe jinými technikami, například při penetraci prsty nebo sexuální pomůckou. Tehdy polohu "vylepší" podložení zadečku polštářkem.
 • Emoční prvek - uspokojení je dostatečné, poloha laskání klína, hůře hlazení stehen.

Jak se poloha líbí mužům a lesbickým ženám?
Tato poloha je často považována za "výzvu"!!! Je to gesto pro svádění, výzva a nabídka pro orální stimulaci pohlaví!!! Co jiného by ještě měla říkat. Takovéto gesto hovoří za vše! Nejvíce při ní oceňují pohled na otevřený klín a zespodu na ženina ňadra.
Většina ji považuje za "klasiku"... a moc neřeší proč se jim líbí... a konají...

Jak se líbí ženám?
Pro ženu z hlediska emocí nebo touhy po vyniknutí postavy je vhodná když:

 • žena svádí: gesto při kterém žena doširoka rozevře nohy jednoznačně nabízí vysvětlení, proč tak činí. Jednak jím vybízí k orálnímu laskání přirození nebo "zve k penetraci". Oboje je v této poloze možné. V případě použití prstů, sexuální pomůcky a orálního sexu je to možné bezproblémově současně.
 • chce ukázat: upravený rozkrok, vyholený rozkrok, bříško, prsa, ...
 • chce skrýt:    větší hýždě, silnější stehna

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje