Jste zde

Sexuální polohy

Sexuální polohy

Hned na úvod si dovolím poznámku, že žádná sexuální poloha není schopna při milování nahradit cit, něhu a lásku...

Nyní vyslovím moudro - "Sex se provádí v sexuálních polohách", a může jich být opravdu hodně. Některé jsou jednoduché a považované za normální, jiné mohou být považované za "zvrácené", další mají meditační nádech, jiné jsou jako ze světa akrobacie a tělocviku. Sexuální polohy jsou známé již co existuje lidstvo. Je to především sexuální pud, který si pro udržení reprodukce nejen s lidmi vždy poradí. Přirozeným vývojem se měnila i lidská sexualita a tím i sexuální potřeby. Co se však od doby prvních lidí na světě nezměnilo, je objevování nových způsobů přijímání a dávání sexuálního potěšení, vzrušení a radosti. Některé polohy jsou považovány za normální a provozují téměř všichni lidé, jsou však i méně známé polohy, které posouvají milování v jiný a pro někoho intenzivnější prožitek.

Pokud vás děsí, kolik sexuální poloh existuje, pak vás mohu s klidným svědomím uklidnit. Všechny sexuální polohy jsou variantou pěti základních poloh. On nahoře, ona nahoře, bok po boku, zezadu a vestoje. Když se na to podíváte takto, není to zas tak hrozné...

V některých zemích je naprosto zásadní pozice misionářská, jinde je považována za naprosto zvrácenou a nepřijatelnou. Někdo se rád miluje v poloze zezadu, jiný dává přednost pomalému a něžnému laskání a mazlení v poloze "žena na zádech". Každý prostě preferuje něco jiného. Obecně se však dá říci, že muži vidí kouzlo sexuálních poloh jinak, než ženy. Je to normální a přirozené.

Důležité je si uvědomit, že žádná i sebesložitější poloha z vás sexuálního guru neudělá! Nejdříve je nutné se soustředit na objevování a poznávání vlastního těla a těla vašeho partnera. Autoerotika vám pomůže vyznat se sami v sobě. Společné milování vám pak dá příležitost poznat partnera. I když se to zdá přirozené a jednoduché, tento úkol vyžaduje čas a spoustu něžné pozornosti věnované sobě navzájem. Stojí to však za to, protože sex je pak nakonec mnohem příjemnější.

Která sexuální poloha je nejnudnější?
Nejnudnější sexuální poloha je, když jsi dole a nahoře nikdo.
(Internet)

Naprostá většina sexuálních poloh a jejich variant je popsána v nejznámější knize o sexu, kterou je bezesporu Kámasútra. Je to velmi stará kniha a není snad člověka, který by o ní alespoň neslyšel. Technikami Kámasútry se však budeme zabývat jinde.

I když je kniha Kámasútra skvělou inspirací pro milování, není nutné v průběhu jednoho milování vyzkoušet úplně všechny polohy a techniky!!!

Tato a mnohé další knihy z dnešní doby o sexu a milování sice představují i některé polohy, které jsou zajímavé, ale komplikované. Pro většinu lidí jsou sice teoreticky přitažlivé, prakticky však jsou pro ně neproveditelné. V některých případech totiž musíte mít pro jejich zaujetí a využití skoro gymnastické schopnosti a hlavně dokonalou fyzičku... To ale přece není cílem a účelem milování!!!

Cokoli, co je při milování příliš komplikované a náročné, nutně odvádí pozornost od vzrušení…

Sexuální polohy a sebevědomí mužů a žen

Možná si to ani neuvědomujeme, ale vhodná sexuální poloha poměrně silně ovlivňuje sebevědomí mužů a žen. Nejlépe se lidé při sexu cítí v takové poloze, ve které mají pocit jistoty, pohody a také vnímají, že "jim to v ní jde"... Z tohoto pohledu jsou pro ženy vhodné takové sexuální polohy ve kterých se cítí pohodlně přitom mají pocit, že jejich domnělé "nedokonalosti" nijak zvlášť nevynikají. Muži mají rádi polohy ve kterých se cítí dominantní. Mnozí však právě pro z obav, že tuto dominanci nezvládnou, raději volí polohy ve kterých iniciativu přebírá žena. Obavy se selhání nebo z nedostatečné výdrže nebo ztráty erekce pak stojí za ztrátou jejich sebevědomí a jsou důvodem, proč i muži raději volí sexuální polohy ve kterých se cítí jistější... Podrobněji se tímto tématem zabývá článek "Sexuální polohy a sebevědomí mužů a žen?

Sexuální polohy a penetrace

Jakákoli sexuální poloha je vlastně jen polohou výchozí, která se dá dále rozvíjet a obměňovat podle vaší fantazie. Sexuální polohy nemusí být a nejsou spojované výhradně s penetrací, nějak souvisí se všemi sexuálními praktikami. Každá z nich je prováděna jinou technikou a ta předpokládá vhodnou polohu těl milenců. Sexuální polohy proto dělíme podle toho, jaké sexuální aktivity se v nich odehrávají. Každá poloha nabízí i jinou intenzitu spojení pohlaví.

  • Výhradně penetrační polohy - tato polohy zahrnují vložení penisu nebo falického předmětu, například penisu, připínacího penisu, didla nebo vibrátoru nebo jiného bezpečného předmětu do pochvy, konečníku nebo v úst.
  • Částečně penetrační polohy - využívají se pro techniky orálního sexu, tedy pro genitální stimulaci ústy. Tyto techniky mohou být penetrační, částečně penetrační nebo i nepenetrační. Orální sex je univerzální stimulace a může být použit pro navození vzrušení ve kterékoli části milostné předehry nebo i v průběhu milování i po orgasmu. Velké množství variant orálního sexu umožňuje i současně provádět odlišné techniky prováděné v páru nebo ve skupině či skupinovém sexu.
  • Nepenetrační polohy - pro výhradně nepenetrační sex nebo frottage - techniky tření genitálií o partnera nebo předměty. Může zahrnovat pohlavní orgány nebo zadeček partnera. Používají se jako součást milostné předehry. Někdy jsou používány jako náhrada penetračního sexu. Takovéto formy sexuálních aktivit mohou, ale nemusí vést k vyvrcholení.

Sexuální polohy dělíme do několika neoficiálních kategorií

Do kategorie penetrační sexuální polohy
můžeme zařadit polohy, při kterých je důraz kladen na pronikání penisu do pochvy, tedy při "vaginálním sexu". Jedná se o milostné polohy, které jsou přirozeně předurčeny pro oplodnění ženy a nemají tedy jen výhradně "rekreační charakter". Některé z nich jsou vhodné pro zahájení sexuálního života, jiné jsou považovány za "klasické", další mají přinést změnu do zaběhnutého sexuálního života, naplnit touhu po novém vzrušení. Část jich možná zařadíte do akrobatických vystoupení a asi se v populaci nestanou každodenní formou rozcvičení těla hned po ránu.

Ve velmi složité některé z nich nějak zařadit či kategorizovat. Mají celou řadu základních technik a velké množství variant. Dají se postupně kombinovat a inovovat podle momentálního nápadu a potřeby. Rád bych však zdůraznil, že milování není o zvládnutí sexuálních poloh. Milování je o lásce, citu, porozumění a touze navzájem si vyjít vstříc. Více naleznete v článku "Polohy pro penetrační vaginální sex" a "Sexuálních polohy vhodné pro hlubokou penetraci".

Z pohledu "orálního sexu"
Řada poloh nepenetračního sexu je vhodná pro orální sex muže i ženy. Nejznámější však je "Poloha 69": Muž a žena při ní leží v posteli vedle sebe nebo nad sebou, s hlavami na opačných stranách těl. Důležité je postavení úst proti pohlavnímu orgánu partnera, které umožňuje snadný orálně-genitální kontakt, který si pak partneři mohou poskytovat navzájem. Více naleznete v článku "Sexuální polohy pro orální sex nebo orální milování".

Polohy pro "anální sex
vycházejí většinou z poloh vhodných pro vaginální penetraci. Nemá smysl se zabývat otázkou zda je tato technika správná nebo vhodná. Prostě pro mnoho lidí je to technika mimořádně vzrušující a pro jiné nepředstavitelná. Faktem však je, že skupina lidí, kteří anální sex nebo praktiky které do této kategorie spadají provozují nebo alespoň vyzkoušeli, je poměrně velká. Mnohem větší je ovšem skupina těch lidí, kteří o ní sní ve svých představách, ale bojí se o tom se svým partnerem mluvit. Více naleznete v článku "Sexuální polohy pro anální sex".

Kategorie "skupinový sex",
je spíše pro tu skupinu lidí, kteří chtějí za každou cenu experimentovat. Nemá smysl se ke skupinovému sexu stavět jako by neexistovat. Rozumnější je vysvětlit si pohnutky, které vedou lidi k této, pro někoho společensky naprosto nepředstavitelné sexuální aktivitě. Je lépe o něm hovořit, protože jedině tak je možné si přiznat jeho pozitivní (pro někoho), ale i negativní dopady (možné pro všechny účastníky).

Hned na úvod malá otázka: „Víte, co na co si musíte dávat ve skupinovém sexu nejvíc pozor?
Aby vás nevynechali ..."

Ve skupinovém sex v provedení swingers, kdy sex praktikuje skupina více než dvou osob, maximální počet partnerů nemusí být nijak omezen. Poměr mužů a žen nebo jejich sexuální orientace často nejsou podstatné. Takovýto skupinový sex má svá pravidla a počítá s výměnou partnerů, tedy obvykle ve stylu "každý s každým" nebo "všichni společně". Často je swingers sex spojovaný s exhibicionismem a promiskuitou a je velmi pravděpodobné, že se s takto zaměřenými lidmi potkáte. Skupinový sex má svá pravidla a je dobrovolný. Vzhledem k tomu, že každý má své zkušenosti a své preference, nejsou doporučeny vhodné techniky ani sexuální polohy a jejich kombinací. Vše se odvíjí podle situace a dohody, v závislosti na potřebách a zkušenostech každého z účastníků může být během setkání vyžita řada z nich. Více naleznete v článku.

 

Pro zamyšlení

Geometricky vzato je láska pohyb vertikálním směrem v horizontální poloze.
(Bolognessi)

Pro zasmání:

Manžel navrhuje: "Co kdybychom dnes večer zkusili výměnu pozic?"
"To je výborný nápad," na to žena, "ty budeš žehlit a já sedět na gauči!"

Sejdou se milenci v ženině bytě a muž se hrne do činu, jako obvykle.
Žena však jeho počínání musí zarazit a říká: „Hele Tondo, muž mi koupil tuhle papouška a ten co vidí, to hned poví.
“Tonda neváhá ani vteřinu, hodí přes klec deku a plánuje:
„Miluš, jako vždycky jo? Támhle od skříně se rozeběhnu, přeskočím tuhle ten stolek, odrazím se od dveří, udělám kotrmelec a jsem v tobě.“
Vtom se z klece ozve: „Třeba mě zabte, ale tohle chci vidět!“

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)