Volné pokračování článku "Sexuální polohy".
Do kategorie penetračního "vaginálního sexu", můžeme zařadit sexuální polohy při kterých penis proniká do pochvy.
Je velmi obtížné tyto polohy nějak přesně roztřídit nebo dokonale popsat a ohodnotit. Musí však splňovat jedno hledisko a tím je naplnění jejich "penetrační role". Musí při nich dojít ke spojení pohlavních orgánů muže a ženy. Základní rozdělení penetračních poloh můžeme provést například podle postavení těl milenců nebo polohy ve které ke spojení dochází. Z tohoto pohledu pak na ně můžeme pohlížet jako na polohy, kdy je:
nebo
nebo
Sex a tedy i jeho penetrační polohy neplní jen roli "relaxační", tedy sexu pro potěšení, radost a zábavu. Jejich hlavním a prvořadým úkolem je role reprodukční - pro zajištění kontinuity lidského rodu na planetě Zemi. Lidé mají rozmnožovací pud stejně silný, jako ostatní živočichové a vůbec nezáleží na poloze ve které bude jeho hlavní cíl - rozmnožení rodu, naplněn.
Obecně je jako nejvhodnější pro otěhotnění doporučována "Misionářská poloha", kdy muž je nahoře. Muž při ní penisem hluboce proniká do pochvy a spermie se po ejakulaci dostávají do těsné blízkosti děložního hrdla. Pravděpodobnost početí se pak dá následně zvýšit tím, že žena zůstanete ležet na zádech a polštářkem si podloží pánevní oblast a dopřeje maximu spermií dostatek času na proniknutí do dělohy. Ejakulát v maximálním možném množství v pochvě stéká do blízkosti děložního hrdla, odkud je pak nasáván do dělohy k čekajícímu vajíčku. Doporučovaná doba odpočinku v této poloze je okolo půl hodiny po pohlavním styku. Možností, jak zvýšit šanci na oplodnění je však více ....
Pokud žena chce otěhotnět, pak by měla pro soulož, případně po ní, zaujmout polohu možná vhodnější pro otěhotnění. Pokud při milování otěhotnět nechce, pak má smůlu, protože otěhotnět může ve kterékoli poloze.
Některé sexuální polohy určitě dávají lepší šanci pro otěhotnění, než jiné. Žádná poloha ovšem není účinnou antikoncepcí. Pro otěhotnění je možné a je i vhodné experimentovat. Pro zabránění otěhotnění však hledání té nejméně plodné polohy nemusí splnit vaše antikoncepční očekávání. Jedině snad v případě, že následné těhotenství budete považovat za bezpečnou ochranu proti dalšímu nechtěnému otěhotnění ...
Nejméně vhodné polohy pro otěhotnění jsou polohy vsedě nebo vestoje, tedy polohy při kterých je "žena nahoře". Při těchto polohách má ejakulát tendenci gravitací vytékat z pochvy a u děložního čípku se tak nehromadí a pohyb spermií do dělohy je omezenější. V žádném případě však tato polohy nemůžeme považovat za antikoncepční!
(AK)(Z)(L)