Jste zde

Polohy "Ve stoje"

Polohy "Ve stoje"

Hlavní téma: "Sexuální polohy".
Volné pokračování článku "Polohy pro penetrační vaginální sex".

Za sexuální polohu "Ve stoje" se považuje taková poloha pro penetrační sex, ve které alespoň jeden z partnerů stojí. Všechny jsou použitelné pro vaginální sex a některé z nich i pro sex anální. Polohy ve stoje jsou řazeny mezi polohy "Tváří v tvář" nebo "Zezadu". Sex ve stoje rádi zkouší lidé dobrodružné a aktivní povahy, kteří už vyzkoušeli "co se dalo"...

Nejsou to zrovna polohy pro "začátečníky" nebo lidi s romantickou povahou. Dá se v nich experimentovat, ale většinou ne moc dlouho. Naprostá většina variant je náročná jak pro muže, tak i pro ženu. Možná proto je vyhledávají lidé kteří nemají rádi nudu a stereotyp.

Muži musí být dostatečně "vybaveni", jinak v některých variantách budou mít problém s udržením spojení. Možná právě proto je preferují silní, smělí a ctižádostiví muži, kteří i v těch nejnáročnějších polohách touží "uspět"... Ženy, které ji požadují nebo vyhledávají, jsou většinou aktivní, sebevědomé. Pro některé varianty musí být také "sportovně založené". V každém případě jsou tyto polohy vhodné pro lidi, kteří mají rádi výzvy a hledají nové podoby vzrušení.

Prostě sex v polohách "ve stoje" nikdy nebyl, není a ani nebude pro každého...

Jak se líbí mužům?
Polohy "Ve stoje, čelem k sobě" jsou, především pro muže, fyzicky hodně náročné. Právě proto jsou někdy považované za polohy málo efektivní, tedy v nepoměru mezi příliš velkým úsilím s malým efektem. Jsou vhodné spíše pro zpestření nebo jako přechodné polohy. Nejsou vhodné pro fyzicky asymetrické páry. Pokud je muž dobře fyzicky i svalově vyvinutý a žena je spíše křehké stvoření, pak se dá experimentovat mnohem snadněji. Naopak, v případech, kdy je "dobře vyvinutá" žena, je to spíše nemožné. To, co při této poloze mnozí muži oceňují, je nejspíš volnost pohybu. Jinak tuto skupinu poloh "ve stoje" muži řadí spíše kategorie "mnoho úsilí pro málo zábavy".

Pro muže bude pohodlnější, když výška stolu byla o něco nižší, než je výška ztopořeného penisu muže od země. Když si pak na stůl žena lehne, bude výška penisu muže zhruba odpovídat poloze ženiny pánve na stole. Když muž bude o něco níž, určitě si najde něco, na co se postaví.

Při prožitku intenzivního orgasmu se některým mužům v okamžiku vyvrcholení "podlamují kolena", obrazně i prakticky... Při orgasmu totiž mohou mít pocit malé, krátkodobé "ztráty vědomí". To se může stát i při jiných, fyzicky náročných technikách nebo ve spojení s intenzivním orgasmem, ale když muž stojí, může to být větší problém. Je vhodné s tím počítat zvláště v polohách, kdy žena svýma nohama objímá mužovy boky.

Muži se především při polohách, kdy žena leží na stole a oni stojí, cítí být dominantní. Žena před nimi leží a oni ji vidí v plné kráse. Navíc jim právě polohy při kterých žena leží na stole nebo jiné vyvýšené podložce dovolují velmi dobrou kontrolu nad průběhem soulože. Kontrolují rychlost, intenzitu a hloubku pronikání penisu do pochvy, ale také přirozený úhel pronikání je skoro ideální. Poskytuje lepší šanci na stimulaci oblasti bodu G, která je pro ženu při penetraci nejvýznamnější pro šanci ženy na dosažení vaginálního vyvrcholení.

Jak se líbí ženám?
Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když:

 • chce ukázat: upravené ruce, upravené vlasy, boky, zadek
 • chce skrýt:    prsa, břicho, stehna

Jsou možné tyto variace polohy "Ve stoje"

Tváří v tvář

 • V základní poloze partneři stojí "tváří v tvář" a provádí vaginální sex. Aby si partneři výškově odpovídali, nižší z nich může například stát na schodu nebo si žena může obout boty s vysokými podpatky. Pro pevnější postoj při penetraci může být lepší, pokud se žena opře zády o stěnu. Tato poloha se často používá u stěny v ložnici, v koupelně nebo ve sprše. Pokud je to ve sprše, můžete si pro větší požitek pustit teplou vodu.
 • Poloha "Ve stoje - "Visutý styk"
  Muž stojí, žena ho obejme rukama okolo krku a nohama jej ovine okolo pasu. Muž pak může pronikat vaginálně nebo i análně. Tato poloha je jednodušší s použitím pevného předmětu za zády muže, podobně jako u polohy popsané výše.
  Opoře, kdy se žena drží muže okolo krku, říká Kámasútra  "Visutý styk".

Vestoje, zády k muži

 • Klasická poloha, kdy žena stojí k muži zády a ten ji zezadu proniká a objímá ji, je poloha, se poeticky říká "Stojící lžičky". Oblíbená je lidmi, kteří řeší akutní potřebu sexuálního uvolnění někde v "terénu" a na sex nemají ani dostatek času, ale ani zrovna ideální podmínky... K takovým polohám patří právě poloha "Stojící lžičky".
  • Žena stojí čelem ke zdi s rukama nad hlavou, a nastavuje muži zadeček. Muž je v dominantní poloze a k ženě se zezadu přitlačí. Může měnit hloubku průniku od mělkého až po hluboký. Poloha umožňuje ženě skrýt větší bříško, strie nebo problémovější prsa. Zvýrazňuje hezkou šíji, pěkné vlasy a pěstěné ruce. Svíráním rukou v pěst, pohupováním a vzdycháním může žena naznačit, jak je muž úžasný milenec. To mužům imponuje, tak to mají rádi...
  • Poloha se pak může dále měnit tak, že žena zaujímá různé polohy v při nich stojí jen částečně. Například se může ohnout v pase a opřít se rukama nebo lokty o stůl nebo jinou oporu. Jiné varianty mohou být až akrobatické, například když se oběma rukama a jednu nohu žena opře o podlahu a muž jí druhou nohu pozvedne.
  • Alternativně se dá použít i pro anální sex.

Muž stojí, žena na stole

 

Poznámka:

Většinu z poloh "Ve stoje" je možné použít jak pro vaginální, tak i pro anální penetraci.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)