Jste zde

Poloha "Ve stoje" - varianta 3 "Lezení na strom"

Poloha "Ve stoje" - varianta 3 "Lezení na strom"

Volné pokračování článků "Sexuální polohy", "Polohy pro penetrační vaginální sex".

Pro většinu populace asi tato poloha nebude tou, kterou po ránu začnou nový den. Je to skoro akrobatická poloha, ovšem pro ty páry, které ji dokáží zaujmou bude zcela jistě zpestřením jejich sexuálního života.

Podle knihy Kama Sutra je to jedna z nejkrásnějších poloh milování. Velmi často je vyobrazována i v tantrických představách o milování a najdete ji v mnoha variantách na kamenných reliéfech a výjevech rituálního sexuálního života vládců v asijských zemích. Aby tuto polohu bylo vůbec možné zaujmout, musí být partneři téměř stejné výšky.

Žena stojí vedle muže a jednu nohu má obtočenu okolo mužova pasu nebo ji opírá o mužovo rameno. Poloha připomíná stav, jako by žena chtěla lézt po muži výše, k vyšším prožitkům. V tantrickém pojetí je vnímána jako poloha pro dosažená vyšších úrovní sexuálních energií jak pro ženu, tak i pro muže. V analogii s lezením na strom je muž přirovnán  ke stromu a jeho penis je chápán jako větev, o kterou se žena může opřít. Žena může zvednutou nohu obtočit kolem mužova pasu nebo ji opřít o mužovo rameno, pokud je dostatečně pružná a dokáže se natolik rozevřít.

Partneři jsou si rovnocenní, oba mohou být aktivní a mohou se vzájemně laskat,líbat a hladit a jejich oční kontakt jim umoˇžNuje vzájemnou výměnu prožívaných pocitů. 

Tato varianta polohy "Ve stoje", někdy nazývaná poloha "Lezení na strom" umožňuje partnerům transformovat sexuální energii z pánevní oblasti po páteři do hlavy.

  • Spojení je většinou spíše mělké a pro muže s kratším penisem více problémové pro udržení spojení.
  • Je to však nádherná poloha pro zahájení milování, kdy více jak o spojení jde partnerům o blízký kontakt a vzájemný dotek.
  • Pokud je spojení navázáno, pak může být stejně aktivní muž i žena.
  • Pohyby pánví však budou spíše pomalejší, aby si partneři mohli tyto okamžiky více prožívat na emoční, jak sexuální úrovni.
  • Dráždění penisem je podle hloubky penetrace spíše v oblasti klitorisu.
  • Oblast bodu G je stimulována jen málo.
  • U mužů s delším přirozením je v této poloze možní využívat "technikou devíti zasunutí", která umožní postupné zvyšování sexuální energie obou partnerů a deváté hluboké zasunutí dráždí oblast děložního čípku.
  • Kontrola nad vzrušením je u obou vyrovnaná a velmi dobrá.

Pokud žena dosáhne orgasmu, pak bude pravděpodobně spíše klitoridální orgasmus, tedy orgasmus navozený drážděním klitorisu při souloži. Klitoris je v této poloze poři spojení stimulovaný více, než oblast bodu G. Okamžik hlubokého intenzivního orgasmu bývá spojována s krátkou ztrátou kontroly nad tělem. Může se tedy stát, že při jeho prožitku muž nebo žena poklesnou v kolenech a budou mít v hlavě pocit, krátkodobé "ztráty vědomí". Jedná se jen o okamžik, ale pokles těla v kolenou tento pocit často umocňuje. V jiných polohách, jak ve stoje, tento sekundární doprovodný pocit provázející orgasmus není tak zřetelný.

Jak se líbí mužům?

Muži při ní spíše žasnou nad možnostmi pohybu těla jejich partnerky. Při silném orgasmu se však některým mužům v okamžiku vyvrcholení podlamují kolena.

Jak se líbí ženám?
Pokud tuto polohu žena vůbec dokáže zaujmout, pak jasně dává najevo svoji ženskost a krásnou pružnou postavu. Je to poloha víceméně mezní a zkušenosti s ní bude mít jen velmi malá skupina žen.

Literatura a zdroje