-A A +A

Jste zde

Klitoridální orgasmus

Klitoridální orgasmus

Volné pokračování článku "Prožitek a orgasmus".

Klitoridální orgasmus patří k nejčastějšímu a nejsnadněji dosažitelnému prožitku sexuálního vyvrcholení ženy. Dosahuje se stimulací klitorisu neboli poštěváčku, případně jeho nejbližšího okolí. Díky této stimulaci ať už třením nebo tlakem většina žen může vyvrcholení dosáhnout sama nebo s pomocí partnera či partnerky.

Při milování s mužem nebo ženou ženy dosahují klitoridálního orgasmu nejčastěji masturbacíorálním sexem nebo pomocí erotických pomůcek.

Klitoridálního orgasmu lze dosáhnout při penetraci, ale i nepenetračně pouhou stimulací klitorisu. Naprostá většina žen prožívá právě tento typ orgasmu. Odhaduje se, že pro více jak 90% je to nejčastější prožitek orgasmu. Ženy si jej dovedou navodit masturbací a považují pocity, které při něm prožívají za ten pravý "orgasmus". Mnoho žen tak hodnotí příjemné pocity, které spojují jak s masturbací, tak s milováním. Při milování s mužem nebo ženou jej ženy dosahují nejčastěji masturbací, orálním sexem nebo pomocí erotických pomůcek. Při souloži musí být vybrána poloha, při které dochází k intenzivnímu dráždění klitorisu penisem. Ne všechny sexuální polohy toto dráždění poskytují.

 Jen málo žen orgasmus prožívá při sexuálním spojení pravidelně. Prožitky při klitoridálním sexu jsou individuální a také závisí na celkovém naladění ženy a okolnostech. Klitoridální (vulvální) orgasmy obsahují rytmické stahy PC svalů při kterých jsou stahovány děložní svaly i tkáň v oblasti poštěváčku. U klitoridálních orgasmů se mění rytmus dechu, dochází k zatajování dechu a dýchání je těžké a dynamické. Klitoridální orgasmus bývá intenzivní a skládá se většinou z několika po sobě jdoucích krátkých stahů pochvy a tkáně klitorisu. Většinou nejsilnější bývá první, ostatní pak postupně slábnou. Klitoridální orgasmus je pro ženu stejně hodnotný jak jiné druhy orgasmu.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)