Jste zde

Bolestivá ejakulace a krev ve spermatu

Bolestivá ejakulace a krev ve spermatu

Mezi méně časté, ale vyskytující se problémy s ejakulací musíme zařadit i bolestivou ejakulaci a stopy krve v ejakulátu. Tato komplikace, pokud se opakuje, pak vždy vyžaduje odborné lékařské vyšetření. Není to rozhodně něco, co by si měl muž nechat pro sebe a čekat až "TO" odezní. Možná se příznaky zmírní, možná i odezní, ale příčina může zůstat z v budoucnu způsobí složité, někdy až neřešitelné komplikace zdravotního stavu muže.

Bolestivá ejakulace

Bolestivá ejakulace nebývá vrozená, ale je obvykle získaná. Bolestivé pocity v oblasti konečníku, zevního ústí nebo uvnitř močové trubice mohou být způsobeny překážkou v ejakulatorních kanálcích, prostatitídou nebo uretritídou, poruchou autonomních nervů nebo psychickými problémy.

Bolestivou ejakulaci mohou provázet i stopy přítomnost krve ve spermatu. Takovýto stav rozhodně není možné podceňovat. Stav, kdy problém s ejakulací provázejí další varovné příznaky jako například bolestivé a problematické močení, krev v moči, bolest penisu či bolestivá ejakulace, vyžaduje okamžité lékařské vyšetření!!!

Krev ve spermatu

Jakékoli známky krve v tělesných tekutinách mohou signalizovat zdravotní problém. Neznamená to ovšem, že se musíme hned vyděsit. Důležité je, aby na tuto situaci muž správně zareagovat a v případě, že se situace bude opakovat, neodkladně navštívil lékaře. Pokud víte, že se stopy krve projevily po bouřlivém sexu, může být příčina v povrchovém zranění sliznice penisu. Pokud stopy krve jsou sice v ejakulátu, ale na penisu, pak krev může pocházet i od ženy z poranění sliznice pochvy, ale také jste se mohli "trefit" do počáteční fáze menstruace. Pokud se však krev projeví v ejakulátu opakovaně a to i v případě, že jste vyloučili předcházející možnosti, pak návštěvu lékaře rozhodně neodkládejte a dále se "netestujte"!!! 

Stopy krve v ejakulátu nemusí být provázeny žádným pocitem bolesti!

Při ejakulaci objeví může krev ve spermatu projevit jako droboučké stopy, které jsou ve formě lokálního zabarvení spermatu nebo drobných krevních sraženin. Může se však stát, že ejakulát krev zabarví intenzivně. Většinou se to snadněji zjistí v případech, kdy při milování používáte prezervativ, který ejakulát zachytí. Pokud se tedy stopy krve nebo zakrvácení ejakulátu projevilo, pak znovu opakuji - okamžitě zajděte na na odborné lékařské vyšetření.

Opakované stopy krve mohou představovat projevy neškodného onemocnění, ale také mohou být projevem vážných zdravotních problémů. Příčin může být celá řada, od poškození sliznice při akčním sexu, prasknutí žilky, projev infekce močových cest, zánět prostaty nebo pohlavní soustavy muže a v nejhorší variantě může jít až o projev nádorového onemocnění. Stopy krve ve spermatu mohou být příznakem rakoviny prostaty. Při nákaze pohlavní chorobou může být krev nebo její stopy vedlejším projevem pohlavní choroby.

V žádném případě diagnostikovat příčinu nedokáže postižený muž pouze podle popisů v literatuře, rady kamarádů nebo přátel. Je prostě nutné zdravotní vyšetření, odebrání vzorků spermatu a laboratorní vyšetření tělesných tekutin a krve. Teprve celkové informace o zdravotním stavu muže mohou vyloučit nebo potvrdit pravou příčinu problému.

Nepropadejte však panice. samozřejmě může těch příčin být více, ale podle odborníků urologů je zhruba 40% nálezů krve v ejakulátu pravděpodobně způsobeno podrážděním vlásečnic a žilek v močové trubici.

 

Literatura a zdroje