-A A +A

Jste zde

Techniky přímé a nepřímé stimulace klitorisu

Techniky přímé a nepřímé stimulace joni a klitorisu

Volné pokračování článku "Autoerotika - masturbace a onanie".

V článku "Žena a masturbace" jsme řešili rozvoj ženské sexuality a sebepoznání cestou autoerotiky. Nyní se budeme věnovat konkrétním technikám, které jsou běžné v tantrickém a taoistickém pojetí práce se ženskou sexuální energií. Schválně jsem použil termín "Práce" neboť se o práci na osobním rozvoji ženy a rozšíření zkušeností ve zkoumání vlastní sexuality zcela jistě jedná. "Bez práce nejsou koláče" je jedna z lidových moudrostí. Stejně tak "Bez autoerotiky nepoznáte tajemství svého těla" může být moudrost pro 21 století (jak je snadné vymyslet moudrost...).

O tom, jak se provádí autoerotika, jsme si již psali. Nyní si popíšeme několik technik, které se běžně používají při tantrických formách milostné předehry, kterou provádí muž ženě nebo si provádí žena sama v rámci milostné předehry. Tyto techniky se však používají i v rámci tantrického výcviku (školení, kurzů, setkání). V rámci těchto setkání se muži i ženy od nepaměti při tantrických rituálu učí prožívat své tělo, dosahovat úrovní vzrušení a prožívat vzniklou sexuální energii.

Při tantrických technikách nejde o dosažení orgasmu, ale o cestu, která k němu vede. U mužů jsou tyto techniky zaměřeny na zvyšování vzrušení a následné oddalování orgasmu nebo na prožívání orgasmu bez ejakulace. U žen to snaha o dosažení stavu velmi vysokého vzrušení, kdy oddalovaný orgasmus ženu dovede na ještě vyšší hladinu vzrušení, na které je prožitek orgasmu možné rozvinout do stavu, kdy vzrušení po odeznění orgasmu neklesá, ale zůstává a následně se dále zvyšuje každým dalším prožitým orgasmem. Tento stav je pro ženu naprosto dokonalým prožitkem sexuálního vzrušení transformovaného do pocitu něhy, lásky, štěstí a dokonalosti okamžiku, který naplňuje celé její tělo a mysl. A toto je stav, který je možné prožít, ale bohužel "Bez práce nejsou koláče" ....

Klitoris není možné oddělovat od joni. Je její součástí a proto i jeho stimulace by pro navození hlubokého prožitku měla být spojena s celkovou stimulací joni. Neznamená to však, že prožitek ze stimulace zaměřené výhradně na klitoris by byl méně hodnotný. Je vhodné vyzkoušet obě varianty a vybrat si nebo je pro zpestření střídat.

Techniky stimulace klitorisu můžeme rozdělit na 

  • Techniky nepřímé stimulace klitorisu
  • Techniky přímé stimulace klitorisu

Podle podnětů, které stimulaci vyvolávají

Popisované techniky nejsou jen pro inspiraci žen, ale také pro muže, kteří by svým ženám chtěli být nápomocni.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)(O)