Jste zde

Masturbace - stimulace vulvy a klitorisu vibrátorem

Masturbace - stimulace vulvy a klitorisu vibrátorem

V článku "Masturbace ženy" jsme řešili rozvoj ženské sexuality a sebepoznání cestou autoerotiky. Nyní se budeme věnovat další z technik masturbace s stimulace klitorisu a joni a to za pomoci vibrátoru.

Vibrátory a didla jsou erotické pomůcky používaná při ženské masturbaci nebo pro oživení pohlavního styku. Jejich tvar je většinou imitaci mužského penisu. Vibrátory jsou různých velikostí a tvarů. Pro klitoridální masturbaci jsou vhodnější vibrátory s proměnným nastavení rychlosti. V sexshopech i na specializovaných e-shopech najdete opravdu velké množství druhů těchto sexuálních pomůcek. Můžete si vyzkoušet, zda vám bude více vyhovovat tvrdý materiál nebo spíše měkký vyrobený z lékařského silikonu.

Přejít hned ke stimulaci klitorisu vibrátorem by bylo naprosto nevhodné. Žena musí být nejdříve na vyšším stupni vzrušení, než je jakýkoli dotek na klitorisu vůbec přijatelný. Pokud tedy uvažujete o masáži klitorisu s pomocí vibrátoru, pak je nejdříve potřebná dostateční příprava, navození vzrušení, dosažení přirozeného zvlhnutí a pak teprve může na řadu přijít "Robertek", jak se vibrátoru někdy říká.

Vibrátor je jednou z možných a mimořádně příjemných variant stimulace klitorisu při autoerotice ženy. Z předcházejících článků, které se formou stimulace klitorisu zabývají je jasné, že dotknout se takto citlivého orgánu ženského pohlaví můžete až tehdy, kdy je žena již opravdu vzrušená. Předcházet by tedy vždy měla technika stimulace jemnější, například masturbace rukou nebo orální dráždění - Cunnilingus - uspokojování ženy ústy. Vzhledem k tomu, že se zabýváme technikami autoerotiky, přichází do úvahy pro předcházející vzrušení ruka.

Teprve až je žena hodně vzrušená, může na řadu přijít vibrátor. Některé ženy upřednostňují vibrátor menší a měkčí, vyrobený z lékařského silikonu, jehož povrch a vlastnosti se blíží vlastnostem mužského penisu. Tvrdší vibrátory mohou vyhovovat zase tím, že jsou tuhé a dá se jimi přesněji stimulovat menší oblast joni a klitorisu. To je však potřeba vyzkoušet.

Stimulaci klitorisu vibrátorem by vždy měla předcházet stimulace ostatních erotogenních zón ženského těla. Nepodceňujte vliv vibrací například na vnitřní strany stehen, třísla, stydké pysky, Venušin pahorek, ale i prsa, dvorce a prsní bradavky. Tělo se s vibracemi seznámí, najde si v nich to, co hledá a dotek na okolí stydkých pysků pak již bude na úplně jiné úrovni vzrušení. 

Začínáme se stimulací vnějších pohlavních orgánů
Když jsme vyzkoušeli působení vibrací na erotogenních zónách, můžeme pomalu, tedy velmi pomalu přejít do oblasti třísel a velkých stydkých pysků. Blížíme se velmi citlivým místům na jakýkoli dotek a přes to, že vzrušení přineslo i přirození zvlhnutí poševního vchodu, velkých a malých stydkých pysků, nemusí to stačit. Proto je vhodné nanést trošku lubrikantu na stydké pysky a na špičku vibrátoru. Teprve potom vibrátor můžete opatrně přiložit ke stydkým pyskům.

Každá žena bude preferovat svou vlastní techniku, ke které na základě zkušeností sama dojde. Bylo by zbytečné zkoušet popsat všechny a stejně bych určitě na některou zapomněl. Jen bych chtěl doplnit, že je málo pravděpodobné, že by některá žena první masturbaci v životě řešila s pomocí vibrátoru. Ale jednou ji to zcela jistě napadne a bude chtít vibrátor vyzkoušet... Protože bude mít už své vlastní zkušenosti z dřívějších "klasických" masturbací, určitě už bude mít představu, co od použití vibrátoru může očekávat. 

Některé způsoby použití vibrátoru

  • Základem stimulace pohlaví ženy a speciálně klitorisu je dostatečná přirozená nebo doplňková dodatečná lubrikace!!!
  • Nejčastěji ženy začínají masturbaci s vibrátorem tak, že jej přiloží, při mírném roznožení, k vnějším stydkým pyskům a sevřou nohy k sobě. Stehna vibrátor přitlačí nejen ke stydkým pyskům, ale i k oblasti klitorisu, kam se vibrace přenesou přes kůži, stydké pysky a klitoridální kapuci. Vibrace tedy začnou rozechvívat i stehna a celé vnější pohlaví. Silou přinožení a změnami frekvence je možné dosáhnout velmi vysokého vzrušení a orgasmu. Při velkém výkonu vibrátoru jeho vibrace dokáží rozechvět dokonce celou pánev. Změna přítlaku vibrátoru na pohlaví následně mění i intenzitu prožitku z jeho dráždění.
  • Další možností je si na položený vibrátor sednout. Nepotřebuje k tomu nic moc..., stačí mít rovnou, mírně čalouněnou židli nebo pevnější taburetek na který položíte vibrátor. Lubrikantem si zvlhčí oblast vnitřních stěn stydkých pysků a oblast klitorisu. Stydké pysky jemně rozevře a opatrně si na vibrátor sedne tak, že jí bude stimulovat od oblasti klitorisu až po konečník. Regulátor vibrací samozřejmě umístí mezi nohy dopředu a to jí dovolí měnit intenzitu, případně režim vibrací.  Pak stačí mírně nadzvedávat a spouštět tělo a vibrátor si najde sám nejlepší polohu vůči jejímu tělu. Změna nasednutí také ovlivní intenzitu přítlaku a částečně i změnu frekvence vibrací ... takováto použití vibrátoru není nebezpečné z pohledu možného porušení panenské blány u dívek a žen, které jsou panny.
  • Pokud chce žena se svými pocity experimentovat, pak vibrátor může používat jako svůj prst nebo ruku. Na úvod může začít s laskáním a mazlením v oblasti vnější části stydkých pysků třísly a vnitřní stranou stehen. Pak přejde na Venušin pahorek a později lehounce sklouzne mezi stydké velké pysky a pohraje si s nimi. Při těchto dotecích se vibrace přenesou i na malé stydké pysky a na poštěváček, který který najdeme v horní části spojení malých stydkých pysků. Pohybem vibrátoru obsáhne celou oblast vnějších i vnitřních pysků, muže měnit tlak na jednotlivá místa, hladit je a lehce jím pronikat směrem k poševnímu vchodu. Vzrušení se bude rozlévat celým pohlavím až žena neodolá a přesune vibrátor přímo ke klitorisu.
  • Vhodný tlak a jemný pohyb vibrátoru na klitorisu přinese novou vlnu vzrušení, Pohyby nesmí být příliš rychlé, vždyť největší přínosem není pohyb vibrátoru, ale jeho vibrace! Pohyby špičky vibrátoru jsou nejčastěji nahoru - dolů, do stran a kroužení okolo klitorisu. Změny vibrace jsou na vzrušení okamžitě poznat a žena často podvědomě frekvenci zvýší až k maximu. Pak už nic nebrání tomu, aby kombinace přítlaku, pohybu vibrátoru a frekvence vibrací ženu přivedly až k vrcholnému prožitku intenzivního klitoridálního orgasmu.....
  • Mnoho žen vyhledává možnost prožívat intenzivní vibrace uvnitř těla, tedy hluboko v pochvě. K tomu je tvar vibrátoru přímo přizpůsoben... Tato technika už samozřejmě není vhodná pro panny, protože by při ní došlo k defloraci.
    Pro hluboký a intenzivní prožitek vibrací přímo uvnitř pochvy si žena může na vibrátor nasednout. K takovému použití přímo vybízejí vibrátory, které se dají postavit na svou, k tomu uzpůsobenou základnu. Nejedná se tedy o klasické vibrátory, ale vibrátory, které se dají připevnit k podložce. Mají tvar jako didla, jen jsou navíc vybaveny vibrační motorkem. Žena si najde mírně čalouněnou židli nebo pevnější taburetek a na něj kolmo postaví nebo připevní vibrátor. Existují dokonce speciálně tvarované, polstrované polštáře, do kterých se snadno a jednoduše upevní "klasický" vibrátor. "Polštář" položíte na postel, vložíte vibrátor a opatrně si na něj můžete sednout... Ideální je, když se jedná o vibrátor, který má dálkové ovládání.

Nebojte se experimentovat.

Popisovaná technika není vhodná pro úplné začátečníky. Prožitky, které ji provází se dostavují až tehdy, když zvládnete alespoň některé taoistické a tantrické postupy rozvedení sexuální energie do oblasti křížů, páteře a hlavy.

Když si žena masturbací navodí vzrušení, které se blíží hranici nástupu orgasmu a cíleně svoji pozornost zaměří na transformaci sexuální energie nahromaděné v pánevním dnu, odměnou jí může být rozprostření  a rozvedení sexuálního vzrušení do celého těla. Nejedná se však o úplně snadnou techniku. Využívají se k tomu tantrické a taoistické techniky dýchání za současného zaměření pozornosti do oblasti křížů. Z oblasti křížů se sexuální energie po páteři rozvede až do hlavy. Pocit nahromaděného vzrušení se sice sníží, ale další stimulací může žena dosáhnout ještě vyššího... Toto vzrušení opět může technikami transformovat a rozvést do celého těla. Píše se to snadno, v praxi je však potřeba velkého soustředění a zkušeností s dýcháním, aby se to dalo provést!

Když to žena takto zvládne provést několikrát po sobě, její vzrušení dostoupí zcela nečekaně vysoké hladiny. Při velmi vysokém vzrušení může být prožitek vyvrcholení mimořádně silný a možná po něm vzrušení ani výrazně nepoklesne... To dává možnost vyzkoušet několikanásobný orgasmus. Ze ženy, která běžně prožívá jeden orgasmus, se stává žena multiorgasmickou... Vrcholným zážitkem pak může být "Jízda na vlnách rozkoše", která patří k největším tantrickým prožitkům, kterých žena může dosáhnout. Nic na tom nemění fakt, že vibrátor se v tantře nepoužívá...

Doporučuji také seznámit se s osvědčenými technikami "klasické penetrace" při souloži. Tyto techniky se dají samozřejmě využít i při masturbaci za pomoci vibrátoru.

 

Související články a kapitoly

Literatura a zdroje

(AK)