Jste zde

Technika královen a konkubín 1

Technika posílení vaginální svalů

Technika královen a konkubín 1

Naše uznávaná a oslavovaná západní kultura se v oblasti vztahů mezi mužem a ženou v oblasti sexu a milování musí od té východní a orientální ještě mnoho a mnoho učit. V západní kultuře jsou cvičení vedoucí k posilování svalstva pánevního dna, vaginálních svalů a PC svalů téměř neznámá. Bohužel i odbornou veřejností a sexuology jsou považovány za něco, co není třeba brát zas tak vážně a veřejně je propagovat. V žádném případě se o nich ve školách nemluví a to ani při sexuální výchově dětí, které jejich výhody mohou využít v budoucím životě nejvíce. O jejich významu se lidé začnou dovídat až když mají problémy sexuální nebo urologické. A to už bývá většinou pozdě.

Ve starověké Číně ženy znaly celou řadu speciálních metod k posilování svalstva pánevního dna a vaginálních svalů. Časem se tato učení a techniky staly výsadou především žen v královském paláci a byly vyhrazeny pouze královně a královým konkubínám. Ovládání svalstva pánevního dna však pomohlo mnoha ženám udržet dobrý zdravotní stav a předejít zdravotním problémům, které prostě přináší stáří, nebo vícečetné porody. Díky každodennímu cvičení svalstva pánevního dna zůstaly jejich pohlavních orgány i ve stáří pevné a pružné, podobně jako je měly v mladém věku.

Posilování svalstva pánevního dna za účelem udržení zdraví však v této době býval pouze vedlejší efekt cvičení. Vzhledem k tomu, že se tato cvičení dochovala ve spojení s královskou ložnicí prezentovanou královnou a konkubínami, je zřejmé, že hlavním cílem procvičování a posilování svalů pochvy byla především snaha o dosažení mistrovství při milování se s králem. 

Tato cvičení byla přístupná všem ženám. V době starověké Číny byla umění milování věnována velká pozornost a ženy a dívky se na milování svědomitě připravovaly. Historie však samozřejmě nejvíce zaznamenala techniky královské ložnice. Přitom tantrické a taoistické přístupy k milování byly natolik významné, že se dokonce i vyučovaly a veřejně se o nich hovořilo i psalo. Nejznámější je asi kniha Kámasútra, ve které jsou mnohé z těchto technik velmi dobře popsány a vysvětleny. 

Posilování svalstva pánevního dna, vaginálních svalů u žen a PC svalů u mužů, bývalo v historii a je i v současnosti považováno za metodu vedoucí ke zlepšení zdraví a především sexuálního zdraví. Cvičení však byla chápána i jako duchovní cesta, na které cvičení posilující svaly ženského a mužského pohlaví poskytují těmto orgánům více energie, prokrvují je a zlepšují jejich citlivost a umožňují lepší prožívání pocitů při vzrušení a milování. Energie vznikající uvnitř ženského pohlaví v poševních svalech se pak mohla transformovat v energie jiné, vyšší a posvátnější, jako například na energii sexuální či duchovní. Podle výkladu tantrických učení se pak v různých dobách názor na využití této energie lišil. V některých obdobích měla tato energie sloužit především muži pro jeho uspokojení a zajištění jeho dlouhověkosti ve spojení s ovládáním ejakulace.

V tantře však až do dnešní doby přetrval především její význam pro hlubší prožívání vzrušení a orgasmu. Nejvyšší formou pak bylo dosahování sexuálního uspokojení muže i ženy cestou nastoupání energie až do stavu mnohonásobných orgasmů ženy a několikanásobných orgasmů bez ejakulace u muže. Za absolutní mistrovství pak  bylo považováno dosažení stavu, při kterém žena prožívá jeden orgasmus za druhým a to ve stále vyšších hladinách vzrušení. Dnes se tomuto mistrovství někdy říká "jízda na vlnách rozkoše". To se ale bavíme u technikách mistrovských, ke kterým je možné se dostat, ale jen cestou dlouhodobé, mnohdy i dlouholeté přípravy a procvičování. Je to však ta nejkrásnější tréninková řehole a strádání, jakou si kdo umí představit.

 

Nyní se seznámíte s posilováním svalstva pánevního dna a vaginálních svalů metodou praktikovanou čínskými královnami a královými konkubínami.

Posilování joni vytlačováním vody

Každodenní posilovací cvičení

 • Žena se důkladně osprchuje a umyje.
 • Připraví si vanu s teplou čistou vodou.
 • Lehněte si do vany, rozevře nohy a opře je na horní okraje vany.
 • Přichází fáze úplného uvolnění, kdy povolí všechny svaly a úplně se uvolní.
 • Povolením svalů pánevního dna za rozevření nohou může teplá čistá voda vstoupit i do vagíny. 
 • Žena dále relaxuje a vnímá naplnění vagíny teplou vodou, což povede k dalšímu uvolnění vaginálních svalů a svalů pánevního dna. 
 • Soustředěně a cílevědomě stáhne svaly pánevního dna se zaměřením se na vaginální svaly. Dojde k intenzivnímu stažení vagíny a tedy i k vypuzení vody z ní. Žena se snaží dosáhnout vytrysknutí co největšího proudu vody z vagíny. 
 • Znovu se úplně uvolní a nechá vodu vniknout do uvolněné vagíny a nechá ji znovu naplnit.
 • Tato technika bývá opakována devět krát denně. Ne více.

Existuje celá řada dalších technik posilování vaginálních svalů, například pomocí vaginálních činek, Venušiných kuliček, posilování při spojení s mužem (velmi příjemná technika) a další. Proto je možné čínskou techniku vyzkoušet jako jednu z mnoha, případně díky ní vizuálně ověřit, jak silné vaginální svaly žena již má.

Na co si při tomto cvičení dát pozor:

 • Žena musí být dobře umytá a neměla by trpět žádnou pohlavní chorobou, záněty či plísněmi.
 • Vana musí být dokonale čistá a opláchnutá horkou vodou.
 • Pro tuto techniku nejsou vhodné vany které mají masážní systémy - nelze zajistit jejich dostatečnou čistotu potrubí, trysek a jejich okolí a bakteriální nezávadnost masážního systému. Případně použité desinfekční prostředky mohou být i ve stopovém množství alergenní pro citlivou sliznici pochvy .
 • Voda ve vaně pro účely cvičení musí být naprosto čistá, nejlépe pitní a bez mechanických nečistot, například ve formě mikroskopických zrnek písku.
 • Teplota vody nesmí být příliš vysoká. Sliznice pochvy by mohla být vysokou teplotou vody podrážděna.
 • Napouštění vody do pochvy se může přirovnat k vaginálním výplachům. Proto není vhodné cvičení opakovat vícekrát, jak devět krát. Mohlo by dojít ke změně mikroflóry v pochvě a to by pak vedlo ke gynekologickým problémům a zánětům. 
 • Pokud žena tuto techniku nebude dobře snášet, je nutné s ní okamžitě přestat.
 • Je řada dalších, jiných cvičení posilování vaginálních svalů a toto je jen jedno z nich.
 • Nemějte hned velká očekávání. Výsledek se dostaví, ale určitě ne hned po prvním cvičení.

UPOZORNĚNÍ:

Když začnete s tímto cvičením, pak se vám bude pravděpodobně zdát, že je poměrně snadné a že to není nic tak zvláštního. Cvičení však nespočívá v to, že naplno provedete první stahy a pak to jen nějak dokončíte. Cílem je v plném soustředění a pozornosti docílit vypuzení vody s maximální razancí a dostříknout vodou co nejdále. Opakovat s tímto nasazením všech devět kontrakcí pak nemusí již být tak snadné. Není však důležití, jak daleko vypuzenou vodu dostříknete, podstatné je, že to bude pokaždé se zapojením těch správných svalů pánevního dna a hlavně svalů vaginálních. Nečekejte hned převratné výsledky. Toto cvičení, má-li mít výsledky. je dlouhodobé a jeho význam se začne projevovat až po delší době. každodenním opakováním docílíte především toho, že budete umět zapojit ty správné svaly a to pak bude vidět i na výsledků, která bude stále lepší a lepší. 

Praktikování tohoto jednoduchého cvičení se pak projeví i při milování, kdy žena bude schopna lépe vnímat mužův penis v pochvě a dokáže jej i intenzivněji svírat během jeho penetrace. Umění ovládání vaginálního svalstva je pak přínosem nejen pro ženu, ale i pro muže.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)