Jste zde

Stimulace klitorisu sexuálními pomůckami

Stimulace klitorisu sexuálními pomůckami

Volné pokračování článků "Klitoris neboli poštěváček" a "Autoerotika - masturbace a onanie".

Mezi "​erotické pomůcky", které ženy mohou využívat při masturbaci a milování nepatří jen vibrátor. Doba, kdy "Robertek" byl jedinou sexuální pomůckou je dávno překonaná. Dnes mají ženy, ale i muži k dispozici mnohem větší výběr pomůcek pro zvýšení rozkoše až k dosažení k orgasmu. Většina z nich je spojena s využitím vibrací, kmitání nebo podtlaku. Ukážeme si několik nejběžnějších, které do této kategorie určitě patří.

Pomůcky pro stimulaci klitorisu

Pomůcek pro stimulaci klitorise je hodně. Každý výrobce má v nabídce svou verzi sexuálních pomůcek, které takovou stimulaci dovolují. Některé pomůcky jsou určeny jen pro ženy, některé pro současnou stimulace jak muže, tak také ženy. Vyrábí se většinou jako vibrační, některé se však soustředí především na podporu zvýšení tlaku a tření v oblasti klitorisu při souloži.

Vibrátor s jazýčkem na stimulaci klitorisu

Asi nejběžnější a nejznámější jsou vibrátory, které mají tvar upravený tak, aby současně s vaginálním drážděním docházelo i ke stimulaci klitorisu. Řešení je celkem jednoduché a snadné. Vibrátor má v zadní části hrbolek, který tlačí na oblast klitorisu a přímo na něj přenáší vibrace vibrátoru. Některé typy jsou doplněný o vibrující silikonový jazýček, který navíc kmitá okolo klitorisu a tře se o něj. Kombinované dráždění třením kmitajícího jazýčku je možné přirovnat ke kmitání špičky jazyka na klitorisu při orálním sexu. Jen frekvence může být mnohem vyšší. Při penetraci se vibrátor zasune tak hluboko, aby se jazýček mohl dotýkat oblasti klitorisu. Pro ženu to znamená dobře zvolit délku vibrátoru, aby jazýček při zasunutí dosáhl na klitoris a zasunutá část vibrátoru nebyla ani moc dlouhá ani zbytečně krátká. Většina běžných vibrátorů s vibračním jazýčkem nemůže intenzitu ani rychlost kmitání jazýčku měnit. Stimulace klitorisu je tedy stále stejně intenzivní a to mnoha ženám nemusí vyhovovat. Přesto je vibrátor s jazýčkem dalším rozšířením stimulací, které žena může při masturbaci s vibrátorem přijímat. Takovýto vylepšený vibrátor je vhodný jak pro masturbaci, tak i pro milostnou předehru.

Kroužek na penis s dráždidlem na klitoris

Kroužek s dráždidlem na klitoris je pomůckou podporující vzrušení jak muže, tak i ženy. Jeho nevýhodou je, že se nedá používat bez penisu v erekci. Nasazuje se totiž na kořen mužova penisu v erekci. Podobně jako běžné kroužky pro udržení erekce, tak i tento muži zajistí pevnou erekci, pomůže oddálit jeho orgasmus, ale hlavně při souloži může navíc stimulovat ženě poštěváček. Při hlubokém zasunutí penisu se podobně jako vibrační jazýček "Robertka" dotýká oblasti klitorisu a vibracemi ho dráždí. Vzhledem k tomu, že vibrační kroužek je samostatná pomůcka, je možné měnit frekvenci kmitání vibračního jazýčku na kroužku podle potřeb ženy. Vibrace se však přenášejí i na penis a muž tak jejich účinek pociťuje na kořenu penisu. Od něj se roznášejí po celé délce penisu až do vagíny a na druhou stranu směrem do jeho těla. Při některých frekvencích vibrací muži prociťují příjemné pocity v oblasti varlat a někdy až na prostatě. Vibrační kroužky jsou lepším doplňkem (nebo spíš dalším doplňkem) vibrační vakuové pumpy. I tady platí, že pro snadnější nasazení kroužku na penis, je vhodné použít lubrikační krém. Podobně jako u běžných kroužků pro udržení erekce, tak i v případě kroužku s dráždidlem na klitoris, je nutné zvolit jeho správnou velikost. Ale nejdůležitější je přesně a důsledně dodržovat zásady platné pro použití kroužku, který svírá penis v erekci, zadržuje v něm krev a proto může být použít jen po omezenou dobu!!! I tady platí, že překročení doby zaškrcení penisu může přivodit jeho nevratné poškození a zhoršení jeho schopnosti budoucí erekce!!!

Vakuová pumpa na klitoris (klasická a vibrační)

Při orálním milování se běžně používá technika popsaná v článku "Cunnilingus - sání klitorisu pomocí úst". Podtlakem vytvořeným ústy se klitoris prokrví včetně jeho citlivého okolí a stane se tak více citlivým a vnímavým na další stimulaci. Navíc klitoris zvětší objem, neboť krev nasátá do topořivých tělísek způsobí jeho "erekci" a ztuhnutí. Podobný význam má i malá přísavná vakuová pumpa, která se přikládá na oblast klitorisu a spolehlivě jej prokrví, zvětší a podráždí. Tvar této pumpy na klitoris je podobný dýchací masce na nos. Logickou inovací vakuové pumpy na klitoris bylo přidání vibračního prvku, který k pocitům při podtlaku přidá ještě stimulaci vibrační nebo třením silikonového jazýčku o klitoris. Takováto kombinace podnětů spolehlivě zvětší, vzruší a rozdráždí klitoris každé ženy. Jen je potřeba zvolit správný čas pro použití takovéto intenzivní sexuální pomůcky.

Podobně jako u orálního sání klitorisu, platí i pro vakuovou pumpu na klitoris důsledná omezení. S podtlakem je potřeba vždy zacházet velmi opatrně. Začínejte s malým podtlakem a teprve podle pocitů můžete pomaličku přidávat na intenzitě sání. Opatrnost a hlavně rozumný přístup zcela na místě. Podtlak je sice příjemný, může však způsobit nevratná poškození tkáně s doživotní ztrátou citlivosti. Vibrace, které způsobují ženě velmi příjemné vzrušení, ovšem navíc snižují vnímavost bolesti a tak při nepřiměřeném podtlaku sice může zažít nádherný orgasmus, ale ten bude na velmi dlouhou dobu poslední!!! Jedná se o techniky popsané v článku "Stimulace klitorisu s využitím podtlaku".

Přísavka na klitoris s vibračním vajíčkem

Tato pomůcka již patří k těm složitějším, které je však možné používat i mimo místa, kde je masturbaci a dráždění běžně vhodné provozovat. Jedná se o anatomicky tvarovaný podtlakový vibrátor na klitoris, jehož součástí je i malé vibrační vajíčko. Podtlak doplněný o vibrace vajíčka navodí maximální stimulaci a zvětšení klitorisu, který pak bude velice citlivý. Přísavku na klitoris s vibračním vajíčkem můžete použít při masturbaci i jako součást milostné předehry. Opět zdůrazňuji, že podtlak je sice příjemný, může však způsobit nevratná poškození tkáně s doživotní ztrátou citlivosti nebo schopnosti erekce. Miniaturizace a dokonalý anatomický tvar pomůcky umožňuje její nasazení a upevnění k tělu a zajištění proti vypadnutí například pružnými kalhotkami. Použít se pak dá i při milostných schůzkách, kde žena může při nevinném objímání a hlazení v parku na lavičce zažívat zcela jiné pocity, než by okolnosti předkládaly. Ty nejdokonalejší (a nejdražší) modely mohou být i na dálkové ovládání a to i pomocí "chytrých" telefonů.

Silikonová vibrační dráždidla na klitoris

Další sexuální pomůcka stimulace klitorisu pro nestandardní použití. Může být vložena do kalhotek tak, aby byla přitisknuta na vulvu, případně některé typy umožňují i mělkou penetraci vagíny. Kalhotky zabrání vypadnutí pomůcky a dálkové ovládání zajistí ovládání vibrací a přednastavených programů stimulací. Jednodušší pomůcky jsou vhodná například pro naladění ženy před milováním, ale i pro neobvyklou masturbaci v rámci milostné předehry. Nejdokonalejší modely (pekelně nákladné) však běžně umožňují ovládání pomoci "chytrých" telefonů, dálkového vysílače a dokonce i přes Internet, Wi-Fi i Bluetooth. Takováto zábava 21. století již nemá moc společného s klasickým milováním. Žena, která na tuto sexuální hru se špičkovým přístrojem přistoupí, může orgasmus prožít kdekoli a kdykoli. Fantazii se meze nekladou a tak orgasmus při obědě u tchyně, na návštěvě u přátel nebo na poradě u nadřízeného bude zcela jistě mimořádným zážitkem...

Vibrace pomocí rázových vln

Mezi přístroje které dovolují velmi intenzivní a přesně cílenou stimulaci klitorisu patří zařízení, která citlivou tkáň klitorisu stimulují pomocí rázových vln při vytvořeném podtlaku. Podrobněji je tento přístroj popsaný v článku "Womanizer - erotická pomůcka pro ženy".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)