Jste zde

Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy" - čtyřruční masáž

Technika ájurvédské masáže - "dlouhé tahy" - čtyřruční masáž

Tato technika patří mezi nejsložitější a fyzicky nejnáročnější techniky ájurvédské i tantrické celotělové masáže.

Hlavní téma: "Ájurvédské masáže" a "Tantrické masáže".
Pokračování článku Technika masáže - "dlouhé tahy".

Nejčastěji se s technikou "dlouhých tahů" setkáte při ájurvédské masáži poloviny těla, ájurvédské celotělové olejové masáži a později při ájurvédské masáži Harmony a vyšších. Nejvyšší prožitky se pak mohou dostavit u synchronní ájurvédská masáže, která je však pro maséry tou nejobtížnější. U jiných druhů masáží, především u tantrických masáží celého těla, se "dlouhé tahy" používají stejně jako u ájurvédských masáží, navíc ale mohou sloužit i jako určité oddělení technik, "mezihra" pro odvedení pozornosti nebo pro rozvedení nahromaděné sexuální energie do celého těla.

Pokud jste tuto masážní techniku zvládli na zadní straně těla a pak na přední straně těla masírovaného víte, že se jedná o techniku krásnou, ale velmi obtížnou. Čtyřruční ájurvédská celotělová masáž synchronní je pro masírovaného muže nebo ženu zážitek, který se jen tak zažít nedá. Už samotný fakt, že takovou masáž musí provádět dva maséři současně z ní dělá masáž luxusní a také finančně náročnou. Pokud se rozhodnete vzájemně masírovat s přáteli nebo jste si vytvořili masážní nebo tantrickou skupinu, můžete si ji časem vyzkoušet... Potřebujete k tomu vlastně velmi málo - masážní stůl, masážní olej, ohřívadlo oleje, masírovaného (o ty nebude nouze) a dva maséry, kteří takovou masáž dokáží poskytnout. A to bude problém. Naučit se masírovat samozřejmě až tak velký problém není. Naučit se provádět ájurvédské masáže se dá, ale naučit se čtyřruční masáž synchronní předpokládá nejen znalosti technik masáží, ale také velkou dávku odhodlání a trpělivosti.

Když masíruje jeden masér, vnímáte jeho doteky a předpokládáte, že ví, co dělá. Nepoznáte chybičku nebo to, že něco vynechal nebo zapomněl, či udělal navíc... U synchronní masáže poznáte každou rozdílnost a to i když budete na takové masáži poprvé.

Jak se technika synchronních dlouhých tahů provádí?

Znovu musím upozornit na to, že použití kvalitního masážního oleje je kvůli zajištění pocitu naprosto hladkého doteku nezbytné. Používá se teplý masážní nebo základní olej a rozhodně se s ním nešetří!

Synchronní masáž se provádí tak, že každý z masérů se postaví na jednu stranu masážního stolu a provádí techniku masáže na své straně těla. Celá masáž se nedělá, jako při masáži jedním masérem, nejdřív na jedné straně těla a pak na druhé, ale provádí se součsně na obou stranách těla synchronně.

U synchronních masáží je vhodné dodržet několik doporučení:

  • Při celotělové masáži se pak takto tělo vyhladí a pocitově sjednotí jak zezadu, tak také zepředu. Technika je stejná pro ženy i pro muže.
  • Jeden z masérů nebo masérek musí být "vedoucí". Není to proto, aby byl významnější než ten druhý, ale proto, že při synchronní masáži se techniky dají synchronně provádět pouze tehdy, když jeden z masérů rozhoduje kdy techniku začne a kdy a kde ji ukončí. Druhý masér, přestože techniku masáže dokonale zná, kopíruje toho kdo masáž řídí. Maséři si musí vytvořit svou vlastní "znakovou řeč", kterou si ukáží co se bude dělat, kdy a kde přiložit ruce na tělo a kdy začít. Pak je možné zvládnout to, aby masážní techniky probíhaly ve správném pořadí (klidně i v upraveném pořadí) a stejnou rychlostí.
  • Musíte se naučit doteky provádět stejnou rychlostí a stejným tlakem. Toho se dá dosáhnout například tak, že při technikách, například "dlouhých tahů", se vzájemně propojíte dotekem malíčků. Klasická situace je "dlouhý tah" na zádech nebo na přední straně těla. Každý masér tah vede po sví straně těla a když mají ruce vedle sebe, dotknou se malíčky a pak pokračují v pohybu bez toho, že by kontakt malíčků přerušili.
  • Musíte spolupracovat. Když je jeden masér unavený, druhý, většinou ten kdo masáž vede, vyhlásí "přestávku" a použije odpočinkovou techniku masáže, která sice do masáže nepatří, ale dovolí, aby se maséři trochu protáhli a to tak, že masírovaný nic nepozná. K tomu se využívají například hladivé kroužky jednou rukou jednoho maséra třeba na křížové oblasti nebo na bříšku. Jeden masér se může protáhnout nebo se napít, druhý hadí na jednom místě a jen jednou rukou a alespoň na chvíli uleví zádům...
  • Nesmíte se snažit vyniknout! Důležité je, aby si maséři byli vědomi toho, že dotek jejich rukou musí být plošný, jemný, přesný a naprosto stejný!!! Pohyb rukou po těle masírovaného musí oba zvládnout naprosto plynule a ruce se po těle musí pohybovat synchronně bez zadrhávání nebo zastavování. Jedna ruka nesmí předbíhat druhou, ani na ni čekat... To pak platí pro oba maséry... Celkový dojem z masáže, musí být naprosto plynulý a dokonale "hladký"...

Tentokrát nebudu popisovat jak se masáž provádí. Popis pro jednoho maséra je uveden v článcích "Technika masáže - "dlouhé tahy" - zadní strana těla" a "Technika masáže - "dlouhé tahy" - přední strana těla". U synchronní masáže se tyto techniky provedou současně nejdříve na zadní straně těla a pak na přední straně těla masírovaného. Dlouhé tahy jsou jen jednou z mnoha technik ájurvédské masáže poloviny těla, ájurvédské celotělové olejové masáže nebo ájurvédské masáže Harmony a vyšších. Stejně tomu tak je u tantrických masáží celého těla. Dlouhé tahy jsou tedy pouze epizodou v rámci těchto náročných masáží.

Vzhledem k tomu, že maséři masáž provádí najednou oboustranně, zkrátí se celková doba masáže na polovinu. Pokud například ájurvédská celotělová olejová masáž trvá jednu a půl hodiny, bude stejná synchronní masáž hotova zhruba za 50 minut, nejdéle, při opravdu pomalém provedení, za hodinu. Je dobré to vědět...

Připravte se na to, že synchronní masáž není snadná, ale až se Vám jednou povede bez cukání a zastavování udělat opravdu synchronně a plynule, zjistíte jak je krásná. Mnohem silnější, nádherné až úžasné pocity z takového kontinuálního a synchronního pohybu čtyř rukou však má i přijímající.


Navazující technika ájurvédské masáže nebo tantrické masáže celého těla je technika masáže - pomalé "smetání" a hlazení".

 

POZNÁMKA
Vyzkoušejte všechny techniky spojené s touto částí masáže. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje