Jste zde

Může tantrickou masáž provést žena ženě, muž muži?

Může tantrickou masáž provést žena ženě, muž muži?

Hlavní téma: "Tantra".
Volné pokračování článků "Umění doteku", a "Umění tantrické masáže".

Někdy se lidé v dotazech na našem webu ptají, zda tantrickou masáž muži poskytuje výhradně žena nebo jestli je přípustné, aby ji muži poskytl i muž.

  • Klasická tantrická masáž lingamu je muži vždy poskytována ženou.
  • Klasická tantrická masáž joni je ženě vždy poskytována mužem.

Energie, která při takovéto masáži rozproudí se mezi dávajícím a přijímajícím partnerem přirozeně rozvine a rozproudí. Je to základ rotace sexuální energie který je vyjádřený symbolem JIN-JANG.

Pokud muži poskytne masáž muž, může se jednat o masáž prováděnou mezi homosexuály, ale také nemusí. Podobně je to u tantrické masáže, kterou poskytuje žena ženě. Tantrické masáže nejsou o sexu, ale dávání a přijímání.

Jsou situace, kdy tantrickou masáž joni provádí žena ženě. Některé ženy (heterosexuální) totiž nedokáží tantrickou masáž od muže přijmout tak, jak ji naplno přijmou od ženy. U žen podobná situace ani nemusí nikoho moc překvapit. Řada tantrických masérek má s podobnými masážemi žen zkušenosti. Znovu se vracím k tomu, že se nemusí ani na jedné straně jednat o lesbickou ženu. Naopak, převážně se jedná o ženy heterosexuální.

Mnohem méně častá je situace, kdy tantrickou masáž poskytne muž muži. Většinou se podobné masáže uskuteční na tantrických setkáních v mužském tantrickém kruhu, kde se odbourávají představy o vzájemné nedotknutelnosti mužů. Přitom za takovouto masáží nehledejte žádné skryté homosexuální pozadí. Prostě se může jednat o to, že muž si může vyzkoušet, že masáž dokáže přijmout jak od ženy, tak také od jiného muže. Přitom výsledný prožitek může být naprosto stejný nebo velmi podobný. Je až překvapující, že tantrickou masáž od muže přijímající muž nakonec vůbec nemusí vnímat jako nepřijatelnou. Samozřejmě se může stát, že jeden z mužů může být homosexuálně orientovaný nebo bisexuální, může se však jednat i o dva heterosexuální muže. Konkrétně na tantrických setkáních v mužském kruhu se takovéto masáže provádí až mezi opravdu zkušenými muži a pod řízením opravdu zkušeného lektora. Je málo pravděpodobné, že takovéto masáže budou na programu v běžných mužských skupinách. Proto se účasti na tantrických setkání mužů nemusíte obávat...!!! Pokud by něco takového bylo na programu, určitě byste o tom dopředu věděli.

Někdy se stává, že si partneři chtějí domluvit masáž od jedné masérky a přitom se někteří chtějí dívat... Stejná masérka pak masáž postupně provede jak ženě, tak také jejímu muži. Možné to je, ale nedoporučuji to. Na přijetí masáže potřebujete soukromí a představa, že při masáži je přítomen někdo další, byť blízký člověk, brání úplnému uvolnění a plnému prožívání pocitů a vzrušení. Ze stejných důvodů nedoporučuji ani současnou párovou masáž provedenou v jedné místnosti masérem a masérkou.

Odhodlat se k přijetí tantrické masáže od osoby stejného pohlaví je naprosto individuální záležitost. Vzájemná důvěra je pak naprosto nezbytná a zásadní. Otázka homosexuality v těchto případech není stěžejní a ani se tak při masáži neuvažuje. Rozhodující je pouze to, co a jak je dávající schopen přijímajícímu poskytnout.

Opakuji však, že klasická tantrická masáž lingamu je muži poskytována ženou a klasická tantrická masáž joni je ženě vždy poskytována mužem. Pokud však přijmete masáž od maséra nebo masérky stejného pohlaví, není to automaticky známka homosexuality. Nemusíte se proto cítit provinile nebo o sobě začít pochybovat.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje