Jste zde

Představuje tantrická masáž nějaká rizika?

Představuje tantrická masáž nějaká rizika?

Hlavní téma: "Tantra".
Volné pokračování článků "Umění tantrické masáže" a "Tantra a pohlavní nemoci".

Podle toho, kolik je na internetu k nalezení odkazů na "kvalitní, jedinečnou tantrickou masáž" se dá usuzovat, že tantrické masáže už dnes dělá kdekdo. Ve skutečnosti je to však ještě horší. Tantrickou masáž začali dělat i ti maséři nebo ty masérky, které by dříve o ničem podobném ani neuvažovaly. Důvod je jednoduchý - peníze. Za několik desítek tisíc korun vás vyškolí "mistři" a vydají vám "certifikát". Kdyby to šlo, tak by si pojem "tantrická masáž" nechali patentovat, aby jej mohli vydávat jen oni. Naštěstí je tantra stará tisíce let a pochybní novodobí "tantričtí mistři", kteří objevili díru na trhu, se prostě nemohou stát majiteli filosofie, která pomáhala a pomáhá lidem velké části asijského světa.

Vložené prostředky se přece musí vrátit, a tak účastníci různých kurzů houfně zakládají tantrická centra. A ti, kterým bylo líto peníze za školení vynaložit, si je klidně mohou založit také. Nikdo to nekontroluje a certifikáty vydávané novodobými "tantrickými mistry" nejsou naprosto žádnou zárukou a nemají žádnou právní hodnotu. Šikovný grafik vám možná vyrobí certifikát mnohem hezčí a za zlomek ceny "kurzovného" ... Tím chci jen říct, že ne všichni maséři a masérky vůbec nějakým školení nebo kurzem kdy prošli ...

S tím, jak roste nabídka, roste i poptávka. Média o tantrickém sexu a tantrických masážích píší oslavné články, reportéři je zdarma absolvují a pak šíří chválu dál. Vůbec se nikdo nechce zamýšlet nad tím, zda ta současná tantra vůbec tantrou je a zda tantrické masáže v podání novodobých "tantrických mistrů" jsou vůbec tantrické masáže. 

Podle toho kolik zaplatíte, tolik dostanete. Můžete si tantrickou masáž poskládat podle své peněženky jako obloženou housku. Pokud nevěříte, tak si vyhledejte ceníky v nabídce naprosté většiny masážních salonů, které se vydávají za tantrické.

Copak se dá tantrická masáž skládat podle toho, na co máte? Tantrická masáž je jen jedna a nemůže být lepší nebo horší podle toho, kolik jste ochotni zaplatit.

Vrátím se však k původní otázce a tou je "Představuje tantrická masáž nějaká rizika?".

Odpověď je celkem jednoduchá: jak která.

 • Pokud se jedná o partnerské masáže partnerů, kteří jsou si věrní a svůj vztah dokázali obohatit o techniky tantrické masáže, pak je zde naprosto stejné riziko, jako u kterékoli jiné intimní činnosti, kterou spolu provádí.
 • Pokud se jedná o tantrickou masáž poskytovanou jako službu někde v masážním "tantrickém" salonu nebo na tantrickém kurzu, pak je riziko srovnatelné s jakoukoli jinou promiskuitní činností, které se zúčastníte s partnerem, jehož sexuální historie je vám neznámá.

Pro koho představuje tantrická masáž riziko?

Nebudeme nyní řešit partnerské vztahy partnerů, kteří jsou si věrni. Zaměříme se především na tu skupinu lidí, která vyhledává tantrické masáže jako službu mimo partnerský vztah.

Každá tantrická masáž poskytovaná jako služba samozřejmě představuje riziko jak pro toho, kdo ji přijímá, tak pro toho, kdo ji poskytuje. Musíme si uvědomit, že v podstatě každý kontakt dvou lidí může být rizikový. V normálním běžném životě o tom zas až tak moc nepřemýšlíme a chřipku nebo jinou nákazu prostě léčíme, jak se dá. Nezjišťujeme, od koho jsme se nakazili ... Jinak je tomu ovšem při nákaze sexuálně přenosnou nemoci - pohlavní chorobou. Při tantrické masáži můžeme chytnout jak onu chřipku, tak se také nakazit AIDS.

Většinu lidí, kteří je otázkou zda "Představuje tantrická masáž nějaká rizika" ovšem chřipka až tak moc netrápí. Mnohem víc je zajímá, zda se nemohou nakazit nějakou "ošklivou" chorobou.

Každý masážní salon, který uvádí, že je "tantrický" má svoji techniku provedení oné zaručeně "tantrické" masáže. Aby bylo jasné, co taková masáž představuje za rizika, musíme si trochu přiblížit její průběh od začátku do konce. Budu stručný a uvedu postup masáže jen v bodech.

 • Objednání se na tantrickou masáž provádí telefonicky, na internetu nebo osobně v salonu.
 • Vybrání masérky nebo maséra (lepší podniky mají tištěné "menu", ostatní na internetových stránkách). V podstatě z katalogu, ve kterém jsou na internetu nebo přímo v salonu uvedeny základní údaje o masérech a masérkách, včetně jejich fotografií. Vyberete si podle doporučení nebo podle toho, kdo se vám víc líbí. Všichni jsou samozřejmě nejlepší.
 • Vyberete si některou tantrickou masáž z nabídky. Jedná se o podobnou otázku, jako když se vás v "Mekáči" zeptají, jestli to chcete s kečupem nebo hořčicí.... Rozhodující je samozřejmě cena, ale pokud vás tato otázka netrápí, pak si logicky zvolíte "se vším dohromady", tedy královskou, diamantovou nebo jinou s podobným názvem, ze kterého je zřejmé, že si ji nemůže dovolit každý...
 • Podle salonu jsou maséři a masérky (při masáži) nahoře bez nebo úplně bez...
 • Zaplatíte tučný obnos a očekáváte, co se bude dít. Účet samozřejmě nedostanete, neboť kdo by tak dokonalou službu reklamoval, kde a jak?
 • Až přijde ten vytoužený okamžik, tedy když masér nebo masérka dodělají toho, kdo byl před vámi, jste na řadě.
 • Ve většině tantrických salonů je hygiena nejen zdůrazněna v profilu salonu, ale také prakticky vyžadovaná. Prostě se musíte umýt a masér nebo masérka vám v tom většinou ochotně pomohou.
 • Tam, kde je uvedeno, že nejsou prováděny sexuální služby se maséra nebo masérky "nesmíte" dotýkat. Většinou se to dodržuje, i když leckterý zákazník zkouší, kam až může za své "dlouhé peníze", které musel zaplatit, zajít.
 • Úroveň vlastní masáže je zcela individuální. Je tak individuální, jak individuální je každý masér nebo masérka, kteří masáž poskytují.
 • Příjemný je úvodní ceremoniál, při kterém se dá hodně poznat, jak to s vámi masér nebo masérka myslí. Ne všude se ovšem úvodní ceremoniál provádí.
 • Některé masáže se provádí na masážním stole, některé na široké posteli nebo na široké polstrované masážní podložce na zemi.
 • Nechci hodnotit úroveň jednotlivých masáží. Je to naprosto individuální záležitost a také zcela subjektivní pohled. Obecně se však dá říct, že tantrické masáže jsou mnohem jemnější, něžnější a propracovanější, než běžné erotické masáže. Vychází se většinou z tantrických tradic založených na příjemném prostředí, vonných olejích, příjemné hudbě a příjemné a klidné atmosféře.
 • Pokud masér nebo masérka dokáží dát do masáže kus sebe sama, pak je to zcela jistě zážitek nesrovnatelný s běžnými zkušenostmi z jiných druhů masáží. Neměli byste však asi očekávat, že vám uvolní blokace obratle páteře nebo jiné zdravotní problémy, které vás dlouhodobě trápí. To by tím tantrickým masérem nebo masérkou musel být člověk s klasickou masérskou praxí. Uvolní však vaši psychiku a tak je možné i to, že odezní i vaše fyzické potíže.
 • Pravdou však je, že na tantrické masáže nejdete s požadavkem uvolnit krční páteř...
 • Každá masáž je jiná. Záleží na jejím pojetí a na tom, jak je celkově zaměřena. Hodně už naznačí i to, že masér nebo masérka jsou nazí.
 • Trochu jiná masážní technika nejspíš bude zvolena v případě masáží, které provádí masér ženě nebo muži a jiná, když ji dělá masérka muži nebo ženě.
 • Jemné techniky spojené s doteky a hlazením kožešinovou rukavicí nebo lehounkým závojem či jemným peřím patří ke standardním technikám relaxace. Jsou neskutečně příjemné. Jen si nemyslete, že ten před vámi měl jinou rukavici, že vám mezi hýžděmi protahuje nový čerstvě sterilizovaný hedvábný šátek nebo že kvůli vám oškubali dalšího páva....
 • Některé salony nabízí techniky, které jsou spojeny s masáží tělo o tělo. Nejedná se však o techniky, které by patřily do tantrické masáže. Jsou však někdy za příplatek nabízeny. 
 • Pokud tedy masér nebo spíše masérka bude vaše tělo masírovat tělem svým, bude se vás nejspíš dotýkat úplně všude a s velkou pravděpodobností se některé části těla seznámí i s jejím pohlavím.
 • Technika masérů bývá většinou bez přímé masáže tělo na tělo, což ovšem nevylučuje, že se vás muž dotkne i penisem, případně žena prsem... Přiznejme si však, že mnoho žen (mužů) něco podobného přímo očekává...
 • Často masérky provádí masáž tělem tak, že se dobře naolejované kloužou po těle muže nebo ženy. Pravděpodobnost, že se vagínou dotknou přirození muže je vysoká. Nemusí však jít přímo o stimulaci, která by vedla k souloži - prostě se na penisu zasekla....
 • Znovu připomínám, že techniky tantrické masáže jsou zcela individuální a pokud tady zdůrazňuji, že se masíruje nahým tělem o tělo, pak to určitě nebude běžná nabídka masážních služeb. Navíc se nejedná o techniku, která patří mezi tantrické masáže. Tato technika pochází z Japonska.
 • Ne všechny tantrické salony připouští, že by masér nebo masérka byli zcela svlečení. Je to však dopředu uvedeno v "obchodních podmínkách".
 • Masáže využívají léčebných a relaxačních účinků olejů a případně vazelín a vosků. Většinou se jedná o přírodní esenciální oleje a jejich nanášení je nesmírně příjemné, nakonec jako celá masáž. Oleje si salony pořizují hotové, nebo si je sami míchají podle zkušeností a nálady. Oleje jsou kvalitní a voňavé. Je to mimo jiné potřeba i kvůli navození příjemné atmosféry, kterou masáž musí provázet.
 • Oleje se ohřívají a to většinou na aroma lampách, které teplo vytváří hořící čajovou nebo vonnou svíčkou. Jen málokdy se setkáte se studeným olejem ohřívaným jen od rukou masérky nebo maséra.
 • O kvalitu olejů se obávat nemusíte. Zajímavější otázka však je, kolik masérů nebo masérek použije drahý masážní aroma olej jen na jednoho masírovaného. Co udělá se zbytky drahého oleje po masáži? Vylije jej a použije nový, včetně nové čisté nádoby na ohřívání oleje... Ha, ha, ha... ....ha!
 • Pokud následuje masáž lingamu nebo masáž joni, pak se provádí přímo "naostro" tedy bez ochranných pomůcek. Dovedete si představit tantrickou masáž s prezervativem nebo v rukavicích?
 • Pro lepší tření se používají jak oleje, tak i lubrikační gely. Tantrická masáž by však měla výt prováděna olejem.
 • Po masáži masérky využijí připravené papírové kapesníčky a otřou vás i deku nebo potah na kterém ležíte, stejně jako všichni ostatní toho dne, předcházejících dnů (týdne?).
 • Otázka této hygieny je zcela individuální a záleží opravdu na lidech, kteří masážní salon provozují a masáže provádí. Většinou se ale povlečení mění po každém klientovi...
 • Po masáži budete odpočívat. Až si odpočinete, tak se můžete znovu osprchovat a můžete se obléknout. Většinou je připraveno nějaké občerstvení ve formě ovoce, nápojů nebo šťáv. Někdy je k dispozici i víno. 

On ten popis masáže nakonec nebyl až tak stručný, jak to vypadalo na začátku. Byl však potřeba. Nyní si každý může sám udělat docela jasnou představu o tom, jak velké riziko představuje tantrická masáž poskytovaná v masážním "tantrickém" salonu formou služby.

Velkým rizikem je samozřejmě celková hygiena při masáži a riziko kontaktu s tělesnými tekutinami masérky a masírovaného. Pokud se někde v nabídce setkáte s technikami "tělo na tělo", pak se musíte smířit s tím, že se jen těžko obejdou bez přímého kontaktu pohlaví. Proto se koneckonců i tyto techniky provádí! Jisté riziko přináší i nakládání se zbytky olejů. Pokud nemáte pro svou masáž zcela nový olej, pak ten z předcházející masáže, kromě zbytků kůže, může obsahovat v podstatě cokoli...

Nechráněná vlastní masáž pohlaví je nejrizikovějším okamžikem celé masáže. Přímý kontakt ruky masérky nebo maséra s pohlavím představuje přímé riziko možného přenos potenciální nákazy z jednoho na druhého. Přenos je obousměrný, a tak může dojít i k nakažení masérky nebo maséra, který pak nákazu může dále šířit....

Otázka tedy není, zda k nákaze maséra či masérky může dojít, ale kdy k nákaze dojde. Filozofie tantry ani technika či energie tantrické masáže proti nákaze nikoho neochrání.

Závěrečná odpověď na otázku "Představuje tantrická masáž nějaká rizika?" tedy zní:
v případě služeb masážních salonů, tantrických center, TantraSpa center a dalších zařízení, kde jsou tantrické masáže nabízeny a poskytovány je riziko značné!!!

Pro zájemce jsem ještě připravil článek "Tantra a pohlavní nemoci" a článek "Sexuálně přenosné nemoci - pohlavní choroby".

AK)(Z)(L)