-A A +A

Jste zde

Příprava na tantrickou masáž

Příprava na tantrickou masáž

Volné pokračování článku "Umění tantrické masáže".

Tantrická masáž vytváří mezi partnery intimní spojení na jiné úrovni, než prožíváte při spojení pohlaví. Přijímajícímu poskytuje hlubší prožívání vzrušení i uvolnění sexuálního napětí. Dosažení vyvrcholení přitom není hlavním cílem.

Pro každou partnerskou, zvláště pak tantrickou masáž je potřeba dopředu připravit vše potřebné a vytvořit příjemnou atmosféru a prostředí. Postarejte se o to, aby vás nikdo nerušil, vypněte telefony i zvonek a nepřipustě si, že kromě vás dvou existuje ještě něco jiného. Zapalte svíčky a vonné tyčinky, aroma lampu naplňte vonným olejem. Potemněte světla a nechte místnost ozařovat jen chvějícími se plameny svíček. Místnost naplňte příjemnou hudbu. Její atmosféru příjemně doplní i květiny, miska s ovocem nebo sklenička vína. Vždyť to, co se připravujete prožít nebude otázkou chvilky, ale hodin...

Prostor pro  tantrické rituály, masáže i milování můžete vytvořit i v prostředí, ve kterém se denně pohybujete, kde například spíte. Co Vám brání v tom ložnici před setkáním doplnit o barevné šátky, exotické nebo dekorační tkaniny. Dají se bez problémů sehnat v mnoha prodejnách například s východním zbožím například z Indie nebo Nepálu. Prostor, který důvěrně znáte z každodenního života změní k nepoznání...

Pro tantrické masáže je vhodné připravit i vhodné doplňky, které Vám masáž zpříjemní. Například je vhodné mít alespoň dva polštářky pod kolena a jeden polštář pod hlavu. Pánevní oblast přijímajícího můžete podložit složenou dekou, případně pohankovým polštářkem, který je pevný a dobře se přizpůsobí tělu. Protože při masáži je potřeba pohodlně ležet (přijímající), ale i pohodlně sedět (dávající), neobejdete se bez matrace nebo jiné měkké podložky. Nezapomínejte ani na čistá voňavá prostěradla, případně na podložku (používají se podložky při inkontinenci), která zabrání potřísnění matrace, karimatky nebo molitanové podložky, na které budete masáž provádět, od oleje.

Tantrická masáž by měla být oboustranně především příjemná. Pokud ji děláte poprvé, je možné si o jejím průběhu s partnerem pohovořit a dopředu zjistit, co má rád a co od ní očekává. Vzhledem k tomu, že masáž bude trvat přibližně hodinu, je potřeba zajistit dostatek pohodlí jak pro přijímajícího tak i pro dávajícího.

Všechny otázky si vyjasněte před masáží - v jejím průběhu se již nemluví. O všem si můžete popovídat až po masáži, kdy je čas na sdílení pocitů.

​Jako oděv pro tantrické masáže je vhodné mít tradiční tantrické lunghi. Tento oděv nijak nebrání jakýmkoli tantrickým technikám nebo i masážím. Můžete samozřejmě zůstat i bez jakéhokoli oblečení nebo při masáži můžete lunghi svléknout.

Také je vhodná znalost tradičního pozdravu "Namasté" a tantrických rituálů, které se při masáži používají.

Tato sekce se bude dále rozšiřovat .....

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)