Jste zde

Pojmy se vztahem k tantře, jejím technikám a masážím

Pojmy se vztahem k tantře, jejím technikám a masážím

Hlavní téma: "Tantra".
Volné pokračování článků "Tantrické masáže", "Základní tantrické sexuální techniky" a "Tantrická cvičení a meditace"

Nejčastěji se při seznamování s tantrou setkáte s pojmy:

Joni (yoni) - ženský pohlavní orgán, uctívaný jako posvátné místo ženy.
Vajra - sanskrtský název pro mužské pohlaví, penis.
Láskyplná dobrotivost - pocity "láskyplné dobrotivosti" lze přirovnat k pocitům matky hladící své malé spící dítě. Jsou naprosto zbaveny jakékoli sexuální složky a jsou výhradně láskyplné.
Lingam - jedná se o název pro mužský pohlavní orgán, který je většinou zobrazovaný v erekci. V tantře má význam tvořivé energie Šivy spojeného s Šakti.
Masáž lingamu - masáž lingamu označuje speciální tantrickou techniku masáže mužského pohlaví.
Šiva lingam - falický symbol představující Šivovu plodivou sílu.
Masáž joni - masáž joni označuje speciální tantrickou techniku masáže ženského pohlaví.
Perineum neboli hráz  - perineum (lidově hráz), je oblast, která odděluje anální oblast od pohlaví. Oblast perinea zahrnuje konečník a pohlavní orgány. Toto místo je u většiny lidí velmi silnou erotogenní zónou. Je to oblast s velkým energetickým významem, která je úzce propojena s pohlavními orgány a žlázami.
PC sval joni - Pubokokcygeální sval, též nazývaný sval lásky. Nachází se u žen kolem vstupu do pochvy, v hloubce asi jednoho článku prstu. Stah pochvy je stahem svalu PC. Tento sval obklopuje konečník, pochvu, močovou trubici a poskytuje oporu reprodukčním orgánům. Slabý tonus tohoto svalu vede k sexuálním obtížím a k inkontinenci - neschopnosti udržet moč. Posilování tohoto svalu cvičením a posilováním při dechových technikách vede ke zvýšení sexuální rozkoše při milování a orgasmu.
Stav změněného vědomí - změněný stav vědomí nebo také pojmenovaný jako změněný stav mysli, stav změněného vědomí, či stav rozšířeného vědomí je stav, který se výrazně liší od běžného stavu bdění, ale není stavem spánku nebo stavu, při kterém v mozku převládají vlny beta.
Dotek v pozornosti - meditační technika - pouze doteky dávat nebo je pouze přijímat je role, na kterou lidé většinou nejsou zvyklí. Vyžaduje velké soustředění a udržení pozornosti na to co děláte.
Meditace hlazením - vědomý dotek - meditace hlazením je vlastně tou nejjednodušší a nejsnadnější meditací vůbec. 

Tantrické meditace

Masáže ženy

Masáže muže

Tantrické léčení

Tantrické setkání

 

Články s podobnou tematikou