Jste zde

Masáž prostaty, stimulace prostaty

Masáž prostaty, stimulace prostaty

Hlavní téma: "Anální sex".
Volné pokračování článků "Umění tantrické masáže" a "Tantrické léčení".
Pokračování článku Anální masáž "Třinácté komnaty" a "Léčení rozety".

Masáž prostaty je stimulace mužské předstojné žlázy - prostaty. Důvody pro tuto masáž jsou buďto diagnostické při vyšetření prostaty a k získání sekretů prostaty k dalšímu vyšetření nebo pro navození sexuální vzrušení a vyvrcholení. V rámci techniky sexuální masáže se prostata označuje jako bod P nebo mužský bod G.

Tantrická masáž prostaty, ale ani "obyčejná" masáž prostaty v rámci masáže se "šťastným koncem" pro muže, se nikdy neprovádí samostatně. Může být zařazena do sestavy tantrické masáže lingamu, do sestavy tantrické masáže celého těla muže nebo do sestavy masáže se "šťastným koncem" pro muže.

Rizika masáže prostaty

  • Masáž prostaty by pro riziko vzniku bakteriémie, neměla být prováděna mužům, kteří trpí akutní prostatitidou.
  • Při rakovině prostaty může být masáž prostaty až nebezpečná.
  • Zdravotní rizika jsou v podstatě jak pro příjemce, tak pro "dárce" masáže. Vždy hlavní roli hraje dodržování osobní hygieny a opatrnost. Velmi vhodné je používat při masáži prostaty jako ochrannou pomůcku latexové rukavice a lubrikační gely. Latexové rukavice jsou běžně k dostání ve zdravotnických potřebách a jsou na jedno použití.
  • Při používání masážních pomůcek používat výhradně takové typy, které jsou svojí konstrukcí a tvarem bezpečné a nemohou způsobit zranění, případně vklouznutí do konečníku a tlustého střeva.

Kdy se masáž prostaty používá v medicíně

"Masáž", nebo spíš kontrola tvaru a velikosti prostaty, je součástí rektálního vyšetření při diagnostikování karcinomu prostaty a k získání sekretů prostaty k dalšímu vyšetření v laboratoři.
Několik lékařů se v 90. letech 20. století pokoušelo pomocí masáže prostaty a antibiotik léčit chronickou bakteriální prostatitidu a benigní hyperplazii prostaty. Novější výzkumy ukázaly, že masáž prostaty má doplňkové místo při léčbě antibiotiky, zlepšuje prokrvení prostaty a tím i účinnost antibiotik. Léčivý účinek masáže prostaty se projeví především tehdy, když je prováděna opakovaně (tj. 2-3× týdně v akutní fázi, později 1× týdně). Masáž prostaty je v některých zemích přímo doporučována lékaři a je dokonce i hrazena ze zdravotního pojištění. Jedná se však o zdravotní masáž prostaty, ne o erotickou službu.

Ejakulace, ani masáž prostaty však rakovině prostaty nezabrání

Rakovina prostaty není žádnou nemocí starců. Kolem čtyřicítky se již vyskytuje a v padesátce je poměrně častá. Počet případů za 40 let stoupl šestkrát a úmrtnost se zdvojnásobila!  Problémy s prostatou nejsou daní za to, že se jich muž dožit ve vyšším věku. Bohužel se vyskytují už i u mladších mužů. Souvisí samozřejmě i s věkem a celkovým "opotřebením" organismu, ale nejvíce se na nich podílí nesprávná životospráva, nezdravý životní styl a narušené životní prostředí. Jsou nepříjemné, ale dají se řešit. Největším nebezpečím prostaty je rakovina prostaty a bývá u mužů nejčastějším nádorovým onemocněním. Každý rok je v České republice tato choroba diagnostikována u 5 000 mužů. Ne každý problém s prostatou však hned musí znamenat vážnou nemoc.

Často se jako prevence před rakovinou prostaty doporučuje co nejčastěji ejakulovat, je jedno zde s partnerkou nebo masturbací. Při sexuálních aktivitách se zlepšuje prokrvení prostaty a to pomáhá udržet prostatu v aktivním stavu. Tato prevence může být prospěšná pro udržování prostaty v dobré kondici, nikoli však jako prevence rakoviny prostaty!

Hlavně partnerce neříkejte, že se s ní milujete proto, aby vaše prostata byla zdravá nebo že souložíte z preventivních zdravotních důvodů!!! Nemusela by vaši snahu o zdravý životní styl vydýchat!

Masáž prostaty při sexu

Nejpřirozenější masáží prostaty je klasický sex

U sexu se muž pohybuje, stahuje a uvolňuje hýžďové svalstvo, vtahuje břicho a tím prokrvuje celou pánevní oblast. Příznivě působí i hormony, které se při sexu vyplavují do krve, včetně endorfinů, jež uvolňují a navozují pocit euforie a štěstí. Pocity vnitřního uvolnění a relaxace přispívají k uvolnění spasmatického účinu stresového napětí.

Masáž prostaty se nejčastěji provádí ve spojení s masturbací. Málokdy se masáž prostaty zapojuje do partnerského sexu a ještě méně často se provádí při souloži.

To, že ženy mužům masáž prostaty provádí jen výjimečně je dáno asi i tím, že mnoho mužů se stydí požádat partnerku o tento způsob stimulace nebo se partnerka takovéto stimulaci přímo vyhýbá.

Na to, abyste si masáží prostaty zpestřili sex, rozhodně nepotřebujete žádný zvláštní masážní kurz. Stačí se rozhodnout, společně se domluvit na pravidlech a s trochou odvahy můžete zkoušet něco nového. Prostata je součástí mužského sexuálního reakčního cyklu a důležitým zdrojem pocitů při orgasmu. Její sekret je součástí ejakulátu. Prostata je někdy pro svoji citlivost označována jako mužský bod G (analogie ženského bodu G - Grafenbergova bodu). Díky tomu, že se nachází blízko rekta, lze prostatu dráždit celkem snadno i ručně. Masáži lze provádět buď její vnější stimulaci přes hráz nebo vnitřní přes řitní otvor. V angličtině se masáž prostaty označuje výrazem "milking", což doslova znamená "dojení". Pro mnoho mužů je její dráždění sexuálně velmi stimulující. Pro většinu mužů slouží masáž prostaty pouze jako příjemný doplněk k běžné masturbaci. Při intenzivní delší stimulaci prostaty může dojít k orgasmu i bez jakékoli stimulace penisu. Je potřeba dodat, že ne vždy a ne u každého muže...

V praxi je běžné, že v důsledku průniku prstu nebo erotické pomůcky řitním otvorem může dojít ke ztrátě erekce. Jedná se většinou o přechodný stav a další fáze masáže znovu navodí příjemné pocity a erekci. K orgasmu při masáži může dojít i bez ejakulace, případně je ejakulovaná pouze prostatická tekutina. Mezi homosexuály je masáž prostaty rozšířenější než mezi heterosexuály, protože toto dráždění hraje v análním sexu velkou roli. Při análním sexu tak orgasmus může prožít i přijímající muž.

Masáž prostaty v rámci jiných masáží

Neobávejte se, že budu popisovat "obyčejnou" masáž prostaty a "tantrickou masáž prostaty" jako dvě různé masáže. Pokud se někdo rozhodne masáž prostaty přijmout a nebo ji někomu poskytnout, pak se jedná o tak velkou vzájemnou důvěru, že se nemůže k této masáži přistupovat jinak, než "láskyplně". Je úplně jedno, jestli si pod tím představíte lásku dvou partnerů, nebo lásku člověka ke člověku. Takováto masáž se prostě nedá dělat bez nějakého citu, jen jako realizace objednávky z nabídky salonu... Pokud by k tomu někdo takto přistupovat, pak to není o masáži prostaty muže, ale o jeho ZNEUŽITÍ. A to platí jak pro tantrické salony, tak také pro experimentátory na poli sexu, ale i o partnery, kteří k masáži přistupují s myšlenkou "tak to tedy má, když pořád loudí...". To je pak lepší si takovou masáž odpustit...

Prostatu je v podstatě možné masírovat dvojím možným způsobem:

  • nepřímo (tantrická technika nepřímé masáže)
  • přímo (tantrická technika i zdravotní masáž)

Technik masáže prostaty a způsobů masáže prostaty je více:

  • Rukou nebo vibrátorem z vnější strany těla v oblasti šourku a hráze.
  • Prstem nebo prsty, jako vnitřní masáž, přes konečník.
  • Vibrátorem, didlem nebo připínatelným didlem ve tvaru penisu, jako vnitřní masáž, přes konečník.

Další informace najdete v článku "Způsoby masáže prostaty".

Masáž prostaty je prospěšná i vzrušující

Ze začátku se masáž může zdát nezvyklá až nepříjemná, ale je to jen otázka přístupu, dobré přípravy, výdrže a zkušenosti. Při rozhodování zda s masáží začít nebo ne, je vhodné zvážit všechny její klady, ale i zdravotní přínosy a porovnat je s možnými zápory. Aby se masáž mohla považovat za preventivní, pak platí, že nestačí ji jen zkusit, ale u masáže také setrvat. Možná po čase zjistíte, že prožíváte i nové orgasmické zážitky. Pokud to pro vás není velký problém, může tato nová praktika docela dobře zpestřit partnerský sex a obohatit společný milostný život.

K sexuálním hrátkám v rámci milostné předehry může žena přidat i cílenou masáž prostaty a to jako nepřímou stimulaci prostaty na hrázi nebo přímou masáž prostaty uvnitř v těle přes konečník. Někoho vzrušuje už jenom ta představa a rád ji zařadí do milostných hrátek, jinému se naopak už jen ta představa příčí. Masírovat se může jednoduše prstem vsunutým do análu za použití lubrikačního gelu. Další variantou mohou být různé pomůcky vibrační i nevibrační, které jsou určeny k análním hrátkám jako jsou anální korále, anální kolíky, vibrátory a další.

V současné době jsou k dostání i masážní přístroje určené pro masáž prostaty. Jsou vyrobeny tak, aby jejich tvar a cíl dráždění odpovídal poloze prostaty v těle. S touto masážní pomůckou je prostata efektivně stimulována. Samozřejmě i u těchto pomůcek je zapotřebí použít dostatek vhodného lubrikantu, nejlépe určeného k análnímu použití. Ten zajistí nejen dobrou kluznost, ale i ochranu před poškozením svěrače a citlivé sliznice konečníku. Většinou má i antibakteriální účinky. Jen je dobré vědět, jak na to!

Mluvíme-li o prevenci, pak masáž prostaty stačí praktikovat jednou až dvakrát za měsíc.

Co budete k masáži prostaty potřebovat

Nemusíte pořizovat žádné speciální vybavení, nejlepší je totiž masírovat prostatu prstem za pomoci lubrikačního gelu. Prostatu poznáte snadno dotykem – je kulatá, měkká a vystupuje ze sliznice konečníku. Masáž je potřeba provádět velmi opatrně a rozhodně nešetřete lubrikačním gelem. Bude to příjemnější pro oba dva. Pozor dávejte na nehty, pokud je máte delší a ostrá, raději je ostříhejte. Pokud jsou nalepovací, raději použijte nějakou speciální erotickou pomůcku. Neriskujte zalomení nehtu, zranění partnerova konečníku nebo sliznice uvnitř těla. Dnes není problém v sexshopu nebo na internetu, koupit některou z pomůcek pro anální sex, případně masážní přístroj přímo navržený a určený pro masáž prostaty. Tyto přístroje mohou být vibrační i nevibrační.

Jak masáž prostaty provádět?

Masáž prostaty je o pohodě, klidu a pochopení. Žena se bude dotýkat energetického centra muže, které je nesmírně citlivé a jsou v něm, z pohledu tantry, uloženy touhy, obavy, strachy a emoce muže. Proto nikam nespěchejte.

Nejlépe se masáž prostaty provádí přes konečník. To je také hlavní důvod, proč je masáž prostaty provázena tolika zábranami a předsudky. Pro mnoho párů je z tohoto důvodu přímo tabu, jiné se osmělí, ale stejně se nestane jejich oblíbenou praktikou.

S touto sexuální technikou má problém řada žen, ale i mužů. Představa zasouvání prstu do konečníku bývá mnohdy nepřekonatelným problémem jak pro přijímajícího muže, tak i pro ženu, která tuto techniku bude provádět. Pokud se však k masáži prostaty žena odhodlá a jsou zajištěny důležité hygienické podmínky, pak muže možná čeká velmi překvapující kombinace doposud nepoznaných pocitů. Někdy se stane, že již jen samotná masáž prostaty bez jakýchkoli dalších doteků na údu muže přivede k vyvrcholení.

Masáž prostaty se nejlépe provádí v poloze na zádech

Pro pohodovou masáž prostaty je potřeba najít správnou polohu, která bude pohodlná pro muže i pro ženu a umožní se k prostatě dostat snadno a pohodlně. Je to hodně individuální, většinou optimální poloha při které muž leží na zádech, při a má mírně pokrčené nohy. Pro ženu je tak umožněn poměrně pohodlný přístup ke konečníku partnera a současně i k údu, který může druhou rukou stimulovat. Pro některé páry bude pohodlnější poloha na boku nebo na břichu. Každý pár si musí sám vyzkoušet, co bude lépe vyhovovat. Když bude problém prostatu nahmatat, změňte polohu a najděte tu "svoji".

Pravidla a postup anální masáže a masáže prostaty naleznete v článcích 

Polohy vhodné pro masáž prostaty jsou popsány v článcích

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)