Jste zde

Tantrický rituál svlékání

Tantrický rituál svlékání

Hlavní téma: "Tantrické rituály".
Volné pokračování článků "Rituály tantrických masáží" a "Umění tantrické masáže".

Tantra má své rituály, které jsou vlastně takovým tantrickým obřadem. Mezi základní rituály tantrické masáže a meditační techniky při kterých se pracuje s nahotou patří "Tantrický rituál svlékání". Abychom se mohli svléknout, musíme být nejdříve oblečeni. V tantře se při přednáškách, seminářích nebo tantrických meditacích a cvičeních používá lehké oblečení, které neruší, je pohodlné a dobře se v něm člověk cítí. Pokud se někdo rozhodne pro tradiční tantrické oblečení, zvolí tradiční tantrický oděv lunghi. Upevňuje se nejčastěji uzlíkem vytvořeným přímo na látce. Muži si lunghi upevňují okolo pasu, ženy přes ňadra. Ženy používají větší rozměr látky, muži kratší. Ženy z lunghi umí vytvořit šaty, muži zvládnou sukni. Lunghi pak bezpečně zakrývá jejich pohlavní orgány. V lunghi se často procvičují tantrické techniky a provádí některé masáže při částečném zakrytí těla. Výborně se hodí k relaxaci a dá se v něm také pohodlně meditovat.

Tantrická masáž patří mezi masáže, které pracují s tělem, jeho emocemi, meditací i vzrušením. Příprava na tantrickou masáž je nedílnou součástí masáže. Tantrická masáž je jiná než jiné masáže - to je základní informace ze které musíme vycházet. Každá tantrická masáž bude "tak tantrická", jak tantrickou ji dávající a přijímající dokáže udělat.

Rituál svlékání před tantrickou masáží, meditacemi nebo cvičeních, kdy se předpokládá práce s tělem, je jedním z těch intimních, ale nesmírně krásných rituálů, které se v tantře používají.

Jsou masáže, meditace nebo cvičení, při kterých se lunghi svléká jen u přijímajícího partnera. Při některých tantrických masážích a meditacích se lunghi na těle může ponechat a v průběhu masáže nebo meditace se obnaží jen ta část těla se kterou se pracuje. My si nyní popíšeme klasický rituál svlékání při kterém se svlékají oba partneři. Ten jednodušší rituál, kdy se svléká pouze přijímající partner, si snadno odvodíte sami.

Pěkně popořádku...

Úplně první, co se před tantrickým setkáním dělá, je oblékání lunghi. Oblékání tradičního tantrického oděvu je intimní záležitost a proto se muž neobléká před ženou a žena před mužem. Do "posvátného prostoru" vytvářejícího příjemnou atmosféru nejen pro masáž zve žena muže. Oba partneři se setkají v prostoru, který je prosycen vůněmi vonných tyčinek a vonných olejů, ozářen světlem svíček a zaplněn příjemnou instrumentální hudbou. Oba partneři oblečeni do lunghi se postaví před sebe a vzájemně se pozdraví pozdravem "Namasté".

Vzájemně se obejmou a v objetí zůstanou tak dlouho, až se oba úplně zklidní a fyzicky i psychicky uvolní. Tantrický rituál svlékání se provádí po rituálu tantrického objímání. Pomalu objetí ukončí a muž kousek podstoupí od ženy. Ta ho může jemně pohladit nebo mu může položit svou levou ruku na oblast srdce. Stejný rituál může provést muž a svou levou ruku položí na srdeční oblast ženy. Chvíli zůstanou v naprostém klidu a vnímají pouze tep srdce partnera a partnerky. Pak ruce pomalu z těla sejmou.

Rituál svlékání

Žena začne pomaličku rozvazovat uzlík na lunghi, které má muž upevněno okolo pasu. Nespěchá. Pro muže je to nesmírně erotický okamžik protože od okamžiku, kdy bude před ženou stát zcela odhalen, ho dělí už jen sekundy. Když žena uzlík rozváže, pomalu z muže lunghi sejme. Na řadě je muž. Ženy si lunghi upevňují přes ňadra, používají větší rozměr látky a proto si z něho dokáží vytvořit šaty. Muž pomalu uzlík (který je většinou ve výši ramen) rozváže a pomaličku z ženy sejme pruh látky, který ji doposud kryl. Oba před sebou stojí bez oblečení. Dívají se do očí a pomalu se znovu obejmou. Svá těla k sobě přitisknou tak, aby fyzicky vnímali jeden druhého. Vzájemné objetí je nesmírně příjemné a kontakt jejich těl je nejspíš jemně vzruší. Vzrušení je v těchto chvílích pochopitelné a není třeba se mu bránit. Po chvíli se prvotní vzrušení zklidní. Pak objímání pomalu ukončí a mohou přejít k dalším rituálům nebo se začnou věnovat masáži nebo meditaci.

Pokud je muž mírně vzrušený, není to v úvodní fázi přípravy na masáž žádný problém. V okamžiku, kdy začíná jakákoli tantrická masáž, bude mít při úvodní meditaci a sladění dechu s přijímající ženou dostatek času na to, aby své vzrušení potlačil. Jakékoli vzrušení se nekomentuje!

Následovat mohou další tantrické rituály, meditace a masáže.

POZNÁMKA
Při profesionálních tantrických masážích se rituál může použít pouze tehdy, když o tom, že dávající bude svlečený, přijímající dopředu ví. U ájurvédských masáží se "rituál svlékání" používá pouze tehdy, když se jedná o tantrické setkání partnerů, kteří se spolu znají.

Při profesionálních ájurvédských masážích prováděných masérem nebo masérkou se rituál svlékání nikdy neprovádí!!! Masér nebo masérka jsou při ájurvédských masážích vždy oblečeni!!!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: