Jste zde

Tantrický rituál objímání

Tantrický rituál objímání

Hlavní téma: "Tantrické rituály".
Volné pokračování článků "Rituály tantrických masáží" a "Umění tantrické masáže".

Tantrický rituál objímání je snad tím nejznámějším a nejhezčím rituálem vůbec. Možná Vám bude připadat málo erotický nebo budete mít pocit, že na objímání vlastně není nic zajímavého. Jenže právě v jednoduchosti je krása. To, co většina lidí považuje za objetí, které zná z běžného života, má však do toho tantrického objetí neskutečně daleko.

Než si vysvětlíme za jakých okolností se tantrické objetí poskytuje, musíme si vysvětlit rozdíl mezi tím klasický, "civilním" objetím a tím rituálním. Nejlepší je si to nezávisle vyzkoušet a hned Vám bude jasno o čem píši. Když se vrátíte domů, obejměte manžela nebo manželku nebo svou dívku nebo chlapce. Obejměte ho tak, jak jste zvyklí. Úplně normálně, bez jakéhokoli pokusu něco měnit. Při té příležitosti se však soustřeďte na to, co Vám takové objímání dává. Všímejte si nejen svých pocitů, ale sledujte i reakce toho druhého. Ten den už nedělejte nic podobného. V myšlenkách se však k objetí Vašeho nejbližšího člověka stále vracejte a o svých pocitech přemýšlejte.

Druhý den udělejte to samé, ale svého muže nebo ženu obejměte tak, že se na objetí naplno soustředíte. Přitiskněte ho (nebo ji) k sobě a to tak, aby jste cítili vzájemný plošný dotek těl. Jsem přesvědčený o tom, že ten druhý bude mít po krátké chvíli tendenci vymanit se z objetí a bude chtít objímání ukončit. Bude se chovat přesně tak, jak je zvyklý. Vy však objetí neuvolněte a toho druhého k sobě stále pevně, ale jemně tiskněte. Buďte v absolutním klidu. Zavřete oči a zhluboka dýchejte. Nejdříve budete vnímat určitý odpor druhého těla a snahu vymanit se z objetí. Najednou se však něco "zlomí" a ten druhý se Vám v náručí "rozpustí". Najednou už odpor těla vnímat nebudete, ale možná Vás překvapí, že se objetí zintenzivní. V obětí zůstaňte alespoň jednu minutu. Nesoustřeďte se však na čas, ale na pocity, které objímání provází... Poté opatrně a pomalu objetí ukončete a otevřete oči.

Možná se Vás partner nebo partnerka zeptají "Co se děje?". Ta otázka bude na místě. Právě jste prožili své první "tantrické" objetí. Až budete mít čas a klid na přemýšlení, porovnejte pocity toho obyčejného a "tantrického" objetí. Věřím, že poznáte rozdíl.

Objímání je součástí všech tantrických setkání

Objímání je součástí běžného "civilního" života, ale také součástí tantrického setkání dvojice i tantrického setkání skupiny. Objímání není vázáno výhradně jen na jakékoli tantrické aktivity, například masáže, cvičení, meditace. Objímat se můžete například tehdy, když se potkáte..., třeba na ulici. Objímání také není vázáno výhradně na jakýkoli rituální oděv, například lunghi. Objímat se můžete v tom, v čem jste právě oblečeni. Tantrické objímání je také součástí většiny tantrických seminářů, školení nebo kurzů. Při těchto akcích můžete poznat rozdíl v objímání lidí, se kterými se možná setkáváte poprvé v životě. Takovéto setkání v objetí považuji za mimořádně přínosné pro poznávání sama sebe i druhých lidí. Není to o žádné erotice. Je to o energii dávání a přijímání.

Pokud je tantrické objetí součástí jakýchkoli tantrických setkání, meditací nebo cvičení, pak každá skupina si většinou stanoví svá vlastní pravidla pro celý jeho průběh.

To základní, co je neměnné, je vždy to, jak se oba lidé do objetí ponoří, jak se vzájemně odevzdají jeden druhému, jak naplno prožívají vzájemnou důvěru, kterou si poskytují. Jak takové objímání vypadá jsme si popsali výše ve srovnání s tím "obyčejným" objetím.

Celkový dojem z tantrických setkání samozřejmě umocňuje "posvátný prostor" vytvářející příjemnou atmosféru nejen pro jakoukoli tantrickou aktivitu. Partneři se setkají v prostoru, který je prosycen vůněmi vonných tyčinek a vonných olejů, ozářen světlem svíček a zaplněn příjemnou instrumentální hudbou. Také tradiční oděv lunghi umocňuje pocity ze vzájemného objetí.

Nikdy nezapomínejte na tradiční pozdrav "Namasté". Je nejen obřadní, ale především jím vyjadřujete vzájemnou úctu jedoho k druhému.

Po všech úvodních rituálech se postavte před sebe a vzájemně se obejměte. V objetí zůstaňte tak dlouho, až se oba úplně zklidníte a fyzicky i psychicky uvolníte. Pokud se jedná o setkání při kterém není potřeba lunghi svlékat, pomalu objetí ukončete, muž kousek podstoupí od ženy, ta ho může jemně pohladit nebo mu může položit svou levou ruku na oblast srdce. Stejný rituál může provést muž a svou levou ruku položí na srdeční oblast ženy. Chvíli zůstaňte v naprostém klidu a vnímejte pouze tep srdce partnera a partnerky. Pak ruce pomalu z těla sejměte

Pokud budou následovat tantrické techniky, při kterých je potřeba sejmout lunghi, například před některými masážemi, meditacemi nebo cvičeními, proveďte tantrický rituál svlékání.

Téma pokračuje článkem "Tantrický rituál svlékání"

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: