Jste zde

Tantrické rituály

Tantrické rituály

Hlavní téma:"Tantra".
Volné pokračování článků "Umění tantrické masáže", "Tantrická cvičení a meditace".

Tantrické rituály a tantrické masáže nemají za cíl uvolnění sexuální energie. Jejich cílem je nalézt, probudit a rozvinout sexuální energii, rozvést ji o celého těla a otevřít naše smysly.

Masážní rituály jsou vlastně jen velmi malou částí tantrických obřadů, meditací a technik. I jakákoli tantrická masáž je vlastně především rituálním dotekem.

Připravte si posvátný prostor.

Můžete ho připravit úplně stejně jako když chcete vytvořit příjemnou atmosféru pro masáž nebo když se přepravujete na tantrickou masáž. Není v tom prakticky žádný rozdíl.

Meditaci nebo masáže začínejte technikami vědomého dýchání, jejichž nácvik je popsaný v článku "Nácvik vědomého dýchání". Vědomé dýchání Vás zklidní a umožni energii volně proudit ve Vašem těle.

Další tantrické rituály

Každá tantrická masáž je vlastně sama o sobě rituálem. Nejedná se o žádné intuitivní masáže, ale o masáže které mají své postupy a techniky. Tantrické masáže jsou technikami poměrně složité a je nutné se je naučit dělat tak, aby naplnily ty cíle, které si před masáží stanovíte. Cílem však není navození vzrušení nebo dosažení vyvrcholení, ale celkový prožitek z dávání a přijímání.

Při všech tantrických masážích se budete setkávat s potřebou nanášení a roztírání masážního oleje. Možná Vás překvapí, že při tantrických masážích se nanášení oleje nepřikládá takový význam jako v ájurvédě. O práci s oleji se toho většinou dovíte jen málo. Pokud jste k tantrickým masážím dospěli přes masáže ájurvédské, máte návyky, které se vám zcela jistě budou hodit. Bez obav totiž můžete použít rituály nanášení a roztírání oleje které jsou součástí ájurvédských masáží.  Byly a jsou součástí všech ájurvédských masáží a rozhodně neuděláte žádnou chybu, když stejné techniky využijete při masážích tantrických. Naučíte-li se je nebo se s nimi alespoň seznámíte, bude tantrická masáž mnohem hlubší a "posvátnější", než když olej pouze využijete jako "olej"...

Rituály tantrických masáží

Mezi nejznámější tantrické masáže, které bez obav můžeme nazývat rituálním zážitkem, patří:

Masáže ženy

Masáže muže

Tantrické léčení

Tantrický sex párový a v tantrické skupině

Hodně lidí si s tantrou spojuje sex. Toto spojení má však významně jiný obsah, než nabízí klasický SEX. 

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje:

(AK)(Z)(L)

Štítky: