Jste zde

Tantrické milování

Tantrické milování

Hlavní téma: "Tantra".
Volné pokračování článku "Tantrická cvičení a meditace".

Tantrické techniky jsou samozřejmě, kromě meditací, masáží a tantrického léčení, určené i pro práci se sexuální energií při milování. Tantrické milování není jiné než běžné milování. Má stejné cíle. Užívá však k naplnění tantrického milování jiné prostředky. Nejsou to pouze tantrické techniky, které mají napomáhat prožívání sexuální energie na vyšších úrovních. Jedná se o kombinaci všech tantrických technik při milování, kdy cílem je dosáhnout vyšších hladin prožitků a zážitků.

Cílem není vyvrcholení, ale cesta k němu.

Proto je tantrické milování mnohem klidnější, meditativní a klade větší důraz na důslednou milostnou předehru, která vždy předchází pohlavnímu spojení. Vlastní spojení partnerů je pak na úrovni posvátné meditace, kdy čas nehraje roli a největší význam má prožitek partnera, ne prožitek vlastní. Pocity a zážitky při milování jsou pak mnohem hlubší, intenzivnější a silnější. Tantrické milování se neobejde bez vzájemné snahy, ohleduplnosti vstřícnosti, porozumění, ale i vytrvalosti. To vše však musí být na straně obou partnerů. Není možné se chtít tantrickou cestou milovat s partnerem, který o to nestojí.

Tantrické milování nepoužívá extrémní sexuální spojení nebo krajní sexuální experimenty.

Má svá pravidla a zásady, jejichž dodržováním, uctíváním a vytrvalostí při jejich naplňování získávají partneři možnost vypracovat se na tantrického mistra nebo tantrickou mistrini. Je to cesta dlouhá, ale krásná.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

Štítky: