Jste zde

DOTAZ: Problémy v sexu

DOTAZ: Problémy v sexu

Zpráva zaslaná pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact.

Mail byl upraven, byly odstraněny všechny osobní informace a některé nepodstatné části textu. Úprava byla provedena s ohledem na soukromí tazatele. Důležitý je však obsah dotazu. Zvýraznění textu bylo provedeno v rámci úprav.

Dobrý den,
měl bych na vás prosbu o pomoc. Hledám odborníky na pomoc s mými problémy a snad mi trochu pomůžete. Je mi xx let jsem šťastně x let ženatý a máme spolu děti. Problém je, že celý život bojuji s problémy s erekcí, a dokonce, abychom mohli počít, museli jsme na umělé oplodnění. Lékaři mi řekli , že mám kritickou hladinu testosteronu a tím pádem jsem neplodný. Léčím se dlouhodobě na endokrinologii, ale neřeší to můj problém.

Ten hlavní problém při sexu se ženou je ten, že ona není sexuálně aktivní, nepotřebuje ho tolik k životu. Když k němu dojde, tak si to užívá, ale stylem dělej to, jak chceš. Ale když chci zkoušet něco nového, třeba orál, tak má k němu dost odpor a já ji nechci nutit do něčeho, co nechce (já bych právě potřeboval, aby byla trochu aktivnější a ne aby bylo vše na mě).

Má taky problém s antikoncepcí, těžce to snáší, a tak musím používat kondom. A to je hlavní problém. Mám už dost problém s normální erekcí a při nasunutí kondomu erekce rychle opadne. Zkouším různé polohy, ale po čase začneme být nervózní a je po sexu. Někdy při mazlení dosáhnu vyvrcholení, ale beru to spíš jako z nouze ctnost.

Vím, že můj problém je spíše psychického rázu, ale u nás v okolí nejsou žádní dobří sexuologové. Ti, co jsem navštívil, mě sice vyšetřili, ale nenabídli žádné řešení. A tak s tím bojuji sám a dost mě to užírá.

Žena je naštěstí tolerantní, ale když ji řeknu, aby si něco o mém problému přečetla a aby navrhla nějaké řešení, tak k tomu se nemá.
Byl bych velmi rád, kdybyste mi poradil , co s tím a mohl bych to dát přečíst i manželce, popř. kontakt na nějakého specialistu.

Děkuji. podpis
 


ODPOVĚĎ: Problémy v sexu

Dobrý den

Děkuji za Váš dotaz.
Pokusím se najít odpovědi na podstatu problému.

Je velmi obtížné odpovídat na dotaz, který by měl být spíše řešen formou rozhovoru mezi dvěma lidmi než korespondenčně. Některé informace nemám k dispozici, a proto se jen mohu dohadovat nebo spíš si domýšlet, co všechno za problémem může být. Přesto se o to pokusím.

V první řadě je dobře, že svůj problém řešíte. Domnívám se však, že Váš problém možná ani není tak úplně jen Váš. Sám uvádíte, že"

Ten hlavní problém při sexu se ženou je ten, že ona není sexuálně aktivní, nepotřebuje ho tolik k životu. Když k němu dojde, tak si to užívá, ale stylem dělej to, jak chceš. Ale když chci zkoušet něco nového, třeba orál, tak má k němu dost odpor a já ji nechci nutit do něčeho, čeho nechce ( já bych právě potřeboval, aby byla trochu aktivnější a ne aby bylo vše na mě).

Domnívám se, že celý problém je především v tom, že Vaše žena má jinou sexuální potřebu, než Vy. Se sexuální touhou problémy s erekcí nemusí až tak úplně souviset. I lidé s vysokou sexuální touhou mohou mít problémy s uskutečněním sexu. Je to sice hůře pochopitelné, ale je to podobný rozpor jako mezi CHTÍT a MOCI. Můžete chtít, jen své touhy a přání nemusíte být schopen naplno realizovat. To je ale naprosto normální. Není na tom nic špatného. Problém vidím v tom, že Vaše žena prostě ani za situace, ve které se oba nacházíte, nemá tak vysokou potřebu jako Vy. Možná je to tak nakonec lepší, protože pokud byste vy měl TOUHU a navíc MOHL, pak by Váš vzájemný rozpor mohl být MNOHEM hlubší a možná i komplikovanější.

Domnívám se, že než za specialistou, sexuologem nebo psychologem se musíte poradit se svou ženou. Prostě si najděte intimní chvilku a  vše, co Vás okolo sexu trápí, si vzájemně vysvětlete. Bez toho to nepůjde. Nemohu psát Vaší ženě, co má dělat!!! Na tom se musíte domluvit oba dva.

Máte děti. Její cíl být matkou byl naplněn. Ona sex až tak moc často zřejmě nemusí, ale podle toho, co píšete, je si vědoma toho, že pro Vás má sex velký význam. Proto Vám ho chce dopřát. Je však potřeba si objasnit, co by chtěla ona. Pak se možná snadněji najde řešení, jak by Vaše milování mohlo vypadat, aby i ona byla spokojená. Nedá se nic zevšeobecňovat. Co vyhovuje jednomu páru, nemusí vyhovovat druhému. Musí si sama říct, co by se jí líbilo, co by chtěla dostat, jakou formou a jak často.

Problém mužů je v tom, že je prostě nenapadne, že jejich žena sex tak moc často nepotřebuje. Posuzují její potřeby podle své touhy. Představte si, že by například ona moc ráda vařila hrachovku. Vy, jako správný manžel sníte to, co ona uvaří. Ale nejste tím nadšen, nemusíte hrachovku každý druhý den. Sice ji sníte, ale je Vám úplně jedno, jestli ji nalije do talíře, misky nebo ji budete jíst z hrnce. Ona je nadšená tím, že hrachovku jíte a snaží se a snaží... Ale vadí ji, že je Vám jedno, že neoceníte, že se ji snaží uvařit co nejlépe. Ale neztrácí odhodlání naučit Vás hrachovku jíst s chutí a nadšením... Přitom by stačilo si popovídat o tom, co máte rád a že hrachovku ano, ale bude stačit jednou týdně a že ji máte nejraději z misky a s chlebem...

Možná si říkáte, co do toho plete nějakou hrachovku.... já mám přece problém se sexem!!!

Muži, kteří se v sexu dostanou do stresu, si většinou neví rady s tím, jak a co by měli dělat, aby svůj problém nějak obešli. Předhánějí se v nápadech, mění polohy, chtějí dokazovat, že příště to bude lepší... Na jedné straně je obrovská touha, na druhé straně obrovský strach ze selhání. A mezitím žena, která to má nějak přežít... Nedivte se, že když zkoušíte, co se dá, že se jí nechce do experimentů, kdy tak trochu dopředu tuší, jak to dopadne...

Spousta mužů s problémy erekce se se svým stavem musí umět vyrovnat. Většinou problémy s erekcí tak moc netrápí ženu, jak trápí muže.

Z pohledu ženské sexuality,
by pro ženu byl ideální milenec
muž bez penisu ...
(Albert Ellis)

Nezapomínejte na to, že pro ženu je nejlepší milenec takový milenec, kterého naučí dělat to, co se jí líbí. To co se líbí jí, ne jemu!!!

Možná Vaše žena orální sex nechce proto, že ví, že při něm ztratíte erekci a pak z toho budete nešťastný. Řada mužů, přestože orální sex na ženě přímo zbožňují a věnují se mu s neobvyklým zápalem, není u něj naplno vzrušená. Ani nemusí být. Možná by bylo vhodné vyzkoušet některé formy orálního sexu, které Vaši ženu dovedou ve vzrušení až k orgasmu a teprve až bude uspokojená, můžete začít řešit sebe. Uvědomte si, že s problémy s erekcí se musí naučit vyrovnat řada mužů, přesněji dlouhá, dlouhá, dlouhá ... řada mužů. Když pochopí, že milování není o erekci a jejich orgasmu, mají vyhráno. Naučí se orálně uspokojit svou ženu, se kterou se na takovéto podobě sexu domluví a jsou na tom mnohem lépe, než byli dříve, když bojovali se strachem, že to dnes zase nedopadne a žena to shovívavě zase přejde "jako by se nic nestalo...".

Proto se domnívám, že je potřeba si promluvit o tom, co by chtěla ONA. Zaměřte se na její potřeby. Zapomeňte na své potřeby, na to, co si myslíte, že je správné! Svoje potřeby nechte zatím až jako pozdější fázi řešení. Naučte se techniky "Techniky orální stimulace ženy", "​Techniku "Tahitského orálního sexu" - "metody Kivin" nebo "Tantrická orální meditace pro ženy". Pokud Vaše žena doposud orální sex nemusela, pak to mohlo být proto, že měla obavu, že Vás zdrží a že vy pak ztratíte erekci a budete se trápit...

Vidíte, uvažuji, nemám informace, proto odhaduji... To je nevýhoda elektronické komunikace a řešení problému na dálku.

Asi si položíte otázku, "ale co pak budu dělat já?" Pak už erekci nedosáhnu a jak dojdu vyvrcholení já? Rozumný muž se se svými problémy musí naučit žít. Jednou z cest, jak můžete svůj problém překonat, může být to, že svého vyvrcholení dosáhnete na závěr pomocí masturbace. Prostě si pomůžete sám. Vaše žena Vás přitom může hladit, laskat, líbat a jinak vzrušovat. Většina mužů s problémy s erekcí si poradí a k orgasmu při masturbaci dosáhnou!!! Zkuste to. Vyřeší se tím i otázky antikoncepce a toho, že s prezervativem to prostě nejde. Nebojte se, že si Vás žena nebude vážit. Vždyť budete dokonalým milencem jinak, jinou cestou. A Vaše masturbace na závěr s ní - odměna pro Vás. Pokuste se v hlavě přerovnat hodnoty. I když to neuděláte, nic se nezmění, erekci to nepomůže a jen se budete naprosto zbytečně trápit.

Tak vidíte, že je naprosto nezbytné si s Vaší ženou otevřeně promluvit a společně hledat řešení. SPOLEČNĚ!!!! Vždyť sám říkáte, že je tolerantní. Tak proč by se neuměla domluvit, dohodnout?

Asi si říkáte, že na to hlavní jsem zapomněl - na prostředky na zvýšení potence. Nezapomněl. To jste až doufám s vaším sexuologem už řešil. Pokud ne, pak za ním zajděte a požádejte ho o to, aby Vám je předepsal. Pomohou Vám! Nemusíte se za to stydět!!! Dokonce nemusíte ani za sexuologem, na to stačí zajít za Vaším lékařem nebo urologem. Předepíší Vám léky a ty Vám pomohou. A když budete vnímat, že "dnes by to šlo", tak se o to pokuste, ale pak se zase vraťte k tomu, jak svou ženu uspokojíte bez stresu a bezpečně... Ale i kdyby vám léky nepomohly k plné erekci, pak díky i za tu slabší...

Vy nyní nepotřebujete nového sexuologa. Vy potřebujete klid na rozhovor se svou ženou a na hledání formy sexu, která bude vyhovovat vám oběma!!! Věřím, že se Vám to optimální cestu podaří nalézt.

 

Další články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

Štítky: