Jste zde

Když jsou malé stydké pysky příliš velké

Když jsou malé stydké pysky příliš velké

Hlavní téma: "Co by měl vědět muž o ženě".
Volné pokračování článků "Komplexy ničí sex" a "Zábrany při sexu".

Pokud jde o parametry intimních partií, tak muži řeší především velikost, ženy zase vzhled. Jedním z našich trápení často bývají malé stydké pysky, které vykukují ven a částečně překrývají velké stydké pysky, jenž zakrývají pochvu. Má vůbec smysl se něčím takovým trápit? A co na velké malé pysky vlastně říkají kluci/muži? Podíváme se na tohle téma hezky detailně a probereme i možnost zmenšení malých stydkých pysků chirurgicky.

Stydké pysky (lat. labia pudendi) jsou součástí zevních rodidel ženy (vulvy), které se skládají z velkých a malých stydkých pysků. Jsou to párové kožní řasy zevně pokryté pubickým ochlupením, uvnitř s kůží podobnou sliznici. Vpředu přecházejí do stydkého pahorku (mons pubis), vzadu do hráze (perineum), mezi nimi je stydká štěrbina (rima pudendi), v ní pak malé stydké pysky. Jejich funkce je především ochranná, protože uzavírají vchod do pochvy, čímž brání vnikání nečistot a infekce. Mezi nimi je vpředu nahoře klitoris překrytý klitoridální kapucí, pod ním močová trubice a o kousek níže je samotný vchod do pochvy. Malé stydké pysky chrání poševní vchod a jsou tedy nutností, ne nějakým zbytečným kouskem kožní řasy. Velikost malých stydkých pysků je u každé ženy individuální a liší nejen velikostí, ale také tvarem. Jejich rozměr se pohybuje v rozmezí mezi 3 až 4 centimetry a tloušťce okolo 0,5 cm. Velmi častá je i asymetrie malých stydkých pysků, kdy je jeden z nich výrazně větší, jak ten druhý. Stydké pysky patří mezi výrazné erotogenní zóny ženského těla. Jsou velmi citlivé na dotek a při sexuální stimulaci přinášejí ženě vzrušující pocity.

Některé ženy se za domněle příliš velké stydké pysky stydí a mají z nich komplex méněcennosti. Vadí jim především to, že ve spodním prádle nebo plavkách jsou vidět jak vyčnívají přes velké stydké pysky. Mají pocit, že to musí na plavkách každý vidět a stydí se za to. Někdy se kvůli tomuto"problému" dokonce obávají jít na vyšetření ke gynekologovi. Jejich stud je pak ještě větší, když ví, že jsou nejen velké, ale ještě navíc nejsou úplně stejné. Přitom stačí, aby se poradily třeba právě s gynekologem a ten by jim vysvětlil, že něco takového je naprosto normální a že se rozhodně není za co stydět. Sni příliš velké malé stydké pysky ani jejich asymetrie není nic, co by ženě muselo vadit v sexuálním životě nebo při jakékoli běžné činnosti. Rozhodně se nemusí stydět a vyhýbat se kvůli tomu sportu nebo zábavě. Gynekologii setkávají s podobně tvarovanými stydkými pysky setkávají denně a ochotně obavy tohoto druhu rozptýlí. Nejde o žádnou anatomickou nebo estetickou deformaci nebo anomálii. Tím hlavním problémem, který ženu trápí je její nízké sebevědomí, strach, nedostatek zkušeností a malé znalosti anatomie ženských pohlavních orgánů.

Jak velké a malé pysky vnímají muži?

V normálním životě se každému muži líbí něco jiného. Třeba jiný mobil nebo jiné auto. Ale co se týká ženského přirození, tak si nemyslím, že by nějaký muž ženě říkal o tom, že její kamarádka má hezčí stydké pysky než ona. Sice je to tak mnohdy v časopisech prezentováno, že na vzhledu stydkých pysků záleží, ale takovéto názory jsou naprosto hloupé na nesmyslné. Uznejte sami, jak často si asi redaktorky nechávají svými kolegy hodnotit tvar a velikost svého přirození? Pokud jste se nad tou představou pousmáli, máte vyhráno. Je to opravdu nesmysl a to že něco takového prezentují v médiích svědčí jen o jejich hlouposti a nedostatku jiných témat.

Podobně vycházejí i ankety o tom, jaký vzhled pohlaví se muži líbí a jaký tvar a velikost stydkých pysků je nejlepší. Muži tam zasvěceně popisují co se jim líbí a co ne. Vždyť takovéto ankety jsou jen pro pobavení. Nemají vůbec žádný význam. Copak znáte nějakého muže, který se zamiloval do stydkých pysků nějaké ženy. Copak je to to hlavní, co ho na ní při seznámení zaujalo? Myslíte si, že po prvním sexu se svou milovanou nějaký muž řekne "miláčku Tvůj levý stydký pysk je o centimetr větší než pravý a to já z estetických důvodů nemohu přijmout !!!"

Dokonalost těla je nudná. Naštěstí nikdo není dokonalý. Proto nemá smysl se nad něčím podobným trápit.

Pokud si nějaká žena myslí, že se s ní její muž rozejde jen proto, že její stydké pysky nejsou natolik dokonalé, že by s nimi mohla zapózovat pro erotický časopis, pak se hluboce mýlí. Něco takového by žádného chlapa ani nenapadlo. Když se s ní rozejde, pak ten důvod nebude určitě souviset s touto nepodstatnou maličkostí! Ono už jen to, že si něco takového může žena myslet stačí na to aby se muž hluboce zamyslel....

Pokud se žena po milování domnívá, že ten její muž, když je zasněný, určitě přemýšlí nad tím, jaké by to bylo krásné, kdyby její malé stydké pysky nebyly tak veliké, nevykukovaly mezi těmi velkými a byly dokonale symetrické, pak se určitě plete. Ten spíš přemýšlí nad tím, zda se mu podaří zajít zítra s kamarády na pivo, nebo bude muset dělat něco doma ... Pokud si ženy představují, že muži upřednostňují na ženském pohlaví něco konkrétního, tak ať si sáhnou do svědomí a zamyslí se nad tím, jaký penis by nejraději držely v ruce. Je to úplně srovnatelně uhozená představa.

Problémy s orálním sexem

Bohužel psychická traumata, která provází jakákoli nedokonalost těla, jsou častou příčinou odmítání přijímání orálního sexu. I když je to samozřejmě zbytečná obava, žena se ale natolik stydí, že muže prostě k orálnímu sexu vůbec nepustí. Přitom to ale neznamená, že by žena muži orální sex neposkytovala. Její problém není v neochotě orální sex poskytovat, ale přijímat. Představa, že se muž bude jazykem dotýkat jejích velkých nebo nesymetrických stydkých pysků ji natolik děsí, že muže do těchto míst prostě vůbec nepustí. Přitom stačí málo - nechat muže být. On si sám najde cestu a představa, že mu její stydké pysky budou připadat moc velké je naprosto scestná. Vždyť muže ženské pohlaví nesmírně vzrušuje a laskat a sát její stydké pysky je jeho erotickým snem. Proto jsou jakékoli obavy o to, co jejímu pohlaví bude muž říkat, naprosto neopodstatněnou obavou. Pokud má žena tyto obavy a psychická traumata, stačí, když je jednou překoná a muži nebude bránit. Za chvíli zjistí o kolik krásných okamžiků a pocitů se svým odmítáním orálního sexu připravila. Naštěstí, nyní se už tato slast stane součástí jejího intimního života a na své obavy rychle zapomene.

Zmenšení malých stydkých pysků

Nejčastěji je motivem pro kosmetickou úpravu malých stydkých pysků všudypřítomné porno, kdy se ženy snaží získat takový vzhled intimních partií, o jakém se domnívají, že se líbí mužům.

Každá žena je nenapodobitelná a neexistuje ani žádný vzor nebo ideál tvaru ženského genitálu. Velikostí a tvarů malých a velkých stydkých pysků je tolik, kolik je žen. Každá je přece originál! 

V některých případech však může tvar genitálií ženě způsobovat problémy i bolest. Nejčastěji k tomu dochází po porodu, kdy může dojít k deformaci labií a žena začne mít problémy v každodenním životě. Tady je na místě začít problém řešit s gynekologem a ten případně navrhne plastickou operaci, která problémy odstraní.

K opodstatněnému chirurgickému zákroku se může s klidným svědomím přistoupit tehdy, když je velikost stydkých pysků nebo jejich asymetrie opravdu závažná a malé pysky výrazně vystupují mezi velkými. Jedná se o situace kdy vystupují dokonce až o 8 až 10 cm a vadí tak v běžném pohybu. Důvodem pro zmenšení nemusí být pouze "estetika", ale i komplikace při sportu a hlavně v běžném životě. Problém je i jízda na kole nebo na na koni, balet, ale může to být i obyčejné delší sezení. Přesah malých stydkých pysků může být tak velký, že se žena cítí nepříjemně v plavkách, nebo těsnějším oblečení. Z fyzického problému se časem může stát psychické trauma. Nejčastěji tyto problémy řeší sportovkyně, protože se stydí za své tělo ve sportovním úboru. Obtíže se pochopitelně mohou projevovat i při sexu. Samotný zákrok se nazývá labioplastika.

Jak se operace provádí?
Labioplastika se provádí v celkové anestézii, výjimečně i ambulantně v místním umrtvení. Nejedná se o příliš složitou plastickou operaci, ale vyžaduje zkušeného plastického chirurga. Součástí je předoperační vyšetření které spočívá v základním vyšetření a odběrech krve. Zákrok spočívá v odstranění části malých stydkých pysků. Chirurg tkáň upraví, zmenší a vytvaruje do požadovaného tvaru. Zákrok není hrazen pojišťovnami, jedině v případě vážných zdravotních problémů.

Pooperační stav většinou provází mírná bolest a otoky. Po zákroku se doporučuje se klidový režim zhruba týden, pohlavní styk až po měsíci a později. Rozhodně né v době, kdy žena ještě vnímá nějakou bolest v pooperačních ranách! Stydké pysky jsou mimořádně citlivé a jemné a jizvy se často hůře hojí. K pooperačním rizikům patří snížená citlivost, menší zvlhčení, rozpadlé stehy a případně vznik jizev a deformací.

Prakticky každá labioplastika vyžadovaná z kosmetických důvodů je pouze estetickou operací a proto dobře zvažte, zda ji tak nutně potřebujete zažít. Bližší informace naleznete v článku "Labioplastika.

Související články

Literatura a zdroje

 

(AK)(Z)(L)

Štítky: