Jste zde

První společná noc - o čem všem je?

První společná noc - o čem všem je?

Volné pokračování článku "O lásce a sexu".

První společná noc, první milování, naplnění všech očekávání a tužeb. Nemůže být krásnější téma k přemýšlení, snění a toužení...

Budeme romantičtí a zůstaneme u předpokladu, že první společná noc nebude následovat hned po prvním společném večeru, po prvním setkání někde v baru. Stát se to může, pak se ovšem dá také očekávat, že to nebude poprvé, co se vám něco podobného "přihodilo".

Pro "zkušené" bývá první společná moc rutina, pro romantiky vysněný životní okamžik.

Odbudu tu pesimistickou variantu tím, že lidé, pro které je ta první společná noc spíše rutinou, nic moc neřeší a většinou po sexu zmizí, případně partnerovi nebo partnerce v lepším případě včas zavolají taxi, v horším případě jen následně "odejdou".

Dále se budeme zabývat tou skupinou lidí, pro které je první milování s partnerem velkou životní událostí. Těší se na ni, plánují ji, mnohokrát ji již zažili v představách a erotických snech. Samozřejmě bude rozdíl v tom, zda to bude jednat o první milování v životě nebo první milování s novým partnerem. V obou případech však bude první společná noc spojená s očekáváním i obavami. Přitom první společná noc není jen o sexu, jak by se mohlo zdát.

První společná noc je pokaždé jiná

Nedá se navrhnout nějaký univerzální scénář o průběhu první společné noci. Každý pár je v jiné situaci, žije v jiných podmínkách a má tu svou nejlepší, nejkrásnější představu, jak by se jejich společná noc měla rozvíjet a jak by měla probíhat. Někdy se vše může odehrávat tak rychle, že ani na velké plány a představy nemusí být čas. Většina lidí si však svou první společnou noc mnohokrát užije i na úrovni tužeb a představ. Stále platí, že není kam spěchat a že nic se ani uspěchat nedá. Co v životě přeskočíte, je nenávratně ztraceno. Ale asi se většinou shodneme, že první společně strávená noc je především plná očekávání.

První společná noc nemusí být o sexu

První společná noc nemusí být o sexu! Je mnoho situací, kdy první společná noc může být úplně bez sexu a přitom na ni můžete vzpomínat po celý zbytek života. Ale mnohdy první společná noc je i o sexu. Pak je středobodem pozornosti samozřejmě první milování v životě nebo první milování s novým partnerem. O tom jsme však už psali jinde. Napětí i strach z toho, jak dopadne první milování, možná po samotném aktu poněkud opadnou, ale i poté zůstávají některé další otázky a situace, na které je potřeba být alespoň trochu připravený. Ty se dostaví většinou záhy poté, co odezní touha. Mnoho lidí o nich ani moc nepřemýšlí, tak to nyní uděláme za ně. Nikdy totiž není na závadu vědět něco navíc...

První společná noc není jen o sexu

Ač se to nezdá, většinou se při první společné noci vyřeší (nebo nevyřeší) i mnohé jiné otázky, které vás do té doby ani nenapadly.

Hlavním tématem nyní nebude milování, ale spíše co všechno mu předchází a hlavně co vše se po něm můžeme očekávat. Po příjemně prožitém sexu se pomalu, ale jistě začne vynořovat nevyslovená otázka "Co bude dál?". Pokud se od začátku s touto variantou nepočítalo, pak to bude nejspíš otázka, zda muž nebo žena zůstanou spolu až do rána.

Zdánlivá banalita, ale pro mnoho lidí docela zásadní problém. Pokud za prvním partnerským milováním je čistá, ničím nezatížení touha po tom druhém, pak je vše v pořádku a problémy nejspíš nebudou. Zůstat "do rána" je však pro mnohé příliš intimní záležitostí. Mnohdy je snadnější mít sex, jak řešit, co bude, až se partneři ráno probudí vedle sebe. To je již určitá forma nepsaného závazku.

Výhodou společné noci je možnost dalšího tulení...

Nevěřte tomu, že podle první milování můžete usuzovat jaké pozdější problémy související s chováním před a po sexu vás čekají! Je také velmi málo pravděpodobné, že zrovna první milování s partnerem nebo partnerkou bude zakončeno technikou "otočit se ke zdi a jít spát". Daleko více je pravděpodobné, že se milenci ještě dlouho po milování budou hladit, něžně objímat, laskat, líbat a že se k sobě budou tulit. Proto se z prvního milování zdaleka nedá usuzovat, jak se bude muž nebo žena chovat třeba za dva nebo tři roky.

Protože ještě žádné stereotypy ve vztahu ani v sexu nemáte zavedené, můžete jejich vzniku  zabránit tak, že se jim bude hned od počátku vztahu snažit  vyhýbat.

Především se jedná o zlozvyk obrátit se po vyvrcholení od partnera nebo partnerky na bok a prohlásit "Dobrou noc ,miláčku" a ještě v průběhu věty usnout. Naopak je potřeba prosadit pravidlo, že po milování se ještě chvíli budete objímat, hladit, laskat a povídat si.

Když jsme u toho usínání po boku partnera nebo partnerky - přemýšleli jste někdy o tom, na které straně postele by vám to vyhovovalo víc? Většinou vše vyplyne tak nějak ze situace. Přitom většinou se jedná o naplnění "zvykového práva", které říká, že muž spí na pravé straně a po levé ruce má ženu. Schválně jsem nejdříve uvedl, že muž spí na pravé straně. Převážně jsou to totiž muži, kteří zvolí, kde budou spát. Ženy si pak často vybírají až jako "druhé"... Podvědomě se partneři často rozhodují po vzoru rodičů. Možná stojí za to si o tom, co je pro vás nejlepší, popovídat co nejdříve. Později se už "zvyky" mění podstatně obtížněji. Dohoda, kdo na které straně bude spát, proto nemůže být na závadu.

Společná noc může odhalit chrápání!

Netýká se to jen mužů, ale i žen. To, že si o sobě myslíte, že nechrápete, ještě neznamená, že tomu tak skutečně je. V každém případě člověk, který usnul o svém chrápání neví. Také se chrápání může objevit až v průběhu noci. Prostě první společná noc může přinést různá překvapení. Proto je rozumné než usnete, dodržet po milování alespoň několik minut společného objímání a vzájemné pozornosti. Zklidníte se, dostaví se únava a začnete být na spánek oba správně naladěni. A když jeden usne dříve jak druhý - někdo přece musí být první, tak už jste tak napůl ve snách... Když se dva milují, pak i jemné pochrupkávání nemůže být ničím jiným, jak láskyplnou hudbou... A tuto láskyplnou hudbu může naprosto stejně úspěšně zkomponovat a s velkým nasazením uvést jak muž, tak i žena...

Mezi další situace, které lidé žijící single neznají patří stavy, kdy ten druhý v noci dynamicky prožívá své sny, vrtí se, vykřikuje ze spánku, odbíhá na WC nebo kolem sebe rozhazuje rukama. Ale to jsou jen takové malé drobné, roztomilé nedokonalosti, se kterými je potřeba počítat.

U toho mluvení ze sna se na chvíli zastavím. Málokdy se dovíte něco zajímavého. Pokud Vás napadne tomu druhému našeptávat témata nočních vyprávění, většinou se spíše dostanete do problémů, než se něco dovíte. Fáze spánku, ve které lidé mluví ze sna, bývá poměrně lehká a našeptávání otázek typu "Nemáš milenku?" nebo "Jak se jmenuje tvůj milenec?", spíše tázaného probudí a to by nemusel být zrovna příjemné! Nemusíte o sobě hned vědět úplně všechno. Když si budete tyto otázky řešit v bdělém stavu, dovíte se víc a také to pomůže vaší vzájemné důvěře.

Večer byl úžasný, milování dokonalé, spánek posilující ... a je tady ráno

Probudit se z partnerem v jedné posteli je vždy krásné. Hlavně v představách. Realita však může najednou přinést řadu situací o kterých jste do té doby vůbec neuvažovali.

Po sexu se většinou lidé v posteli neoblékají. Hlavně je tomu tak proto, že málokdo si na první sex s partnerem bere i pyžamo... Dá se tedy předpokládat, že tak, jak jste usínali, se ráno také probudíte. Tedy nazí. Nahota je přirozená. Ne každý, kdo se oddal večer vášni, při které byla nahota přirozenou součástí milování, zůstane stejně "odvážný" ráno. Pokud se partner nebo partnerka přiměřeně stydí, pak to není něco, co by bylo možné považovat za nějaký problém. Přes to, že se máte rádi, milovali jste se spolu, stále jste vzájemně ještě tak trochu "neznámí". Určitý stud proto rozhodně není na závadu. Nesmí se to samozřejmě přehánět, ale vyčítat tomu druhému, že se stydí není vhodné ani rozumné.

Dopředu varuji před na prvním pohled žertovnou větou "Miláčku proč se stydíš? Vždyť po tom, co všechno jsi dělala v noci, už můžeš chodit trvale nahatá!"

Společné ráno vám dává na výběr pokračovat v tulení nebo přejít na ranní sex, případně spojit obojí. Ale ať to budete natahovat jak chcete dlouho, nutně jednou musí přijít na řadu cesta na WC a do koupelny. Dnes se dá předpokládat, že koupelna a WC budou součástí bydlení. Ten, koho byt je, nebo kdo místo pro milování zajišťoval, by měl mít na paměti, že po ranním probuzení většina lidí potřebuje zajít na WC a do koupelny vyčistit si zuby. Určitě bude velmi milé, když tam pro toho druhého budete mít připravený ručník a nerozbalený zubní kartáček. Ranní sprcha vude zcela jistě vítaná a osvěží. Připravený zubní kartáček zase velmi působí jako milá vědomá pozornost. Jen upozorňuji, že ručník a zubní kartáček musí být připraveny tak, aby je nebylo nutné složitě hledat. Také není moc taktické mít v koupelně více kelímků, označených mužskými nebo ženskými jmény, s různobarevnými kartáčky, aby se nepletly...

Společná snídaně nebo raději ne?

Dalším úkolem, na který přijde řada, je vyřešit snídani. Společná snídaně snadno prověří, jak vypadá stav zásob a zda je v kuchyni vůbec dostatek "organických surovin" na přípravu snídaně. Pivo po ránu bodne, ale nabídnout ho ke snídani milované bytosti, nemusí evokovat radost, ale spíš obavy.

Pokud doma opravdu nic nemáte, pak to svědčí o tom, že jste se sexem a dokonce se sexem na celou noc tak trochu nepočítali. Dá se to vyhladit do ztracena tím, že prohlásíte, že po tak překrásné noci by jakákoli domácí snídaně nebyla tou pravou třešničkou na dortu a že snídani jste plánoval (plánovala) v kavárně nebo restauraci... prostě se z toho elegantně vykroutíte. Snídaně venku je ovšem většinou bývá takovou definitivní tečkou za milováním.

Pokud máte něco dobrého ke snědku, můžete už ráno dokázat, jak vřelý vztah ke gastronomii máte. Úplně stačí několik vajíček, máslo, marmeláda, chleba nebo houska, trocha zeleniny a čaj nebo káva a dojem je dokonalý... Vyvyrujte se bned u první snídaaně partnera mebo partnerku vychovávat a upozorňovat na to, že čerstvé klíčky jsou to nejzdravější a základní složkou celodenní stravy...

Tou hlavní výhodou snídaně do postele nebo ranní snídaně je možnost po ní pokračovat v milování. To většinou po snídani venku už nebývá tak spontánní.

Jenže pozor - společná snídaně už může být chápána jako "závazek"

Určitě je nádherná a romantická představa společné snídaně a o nic méně romantické nebude ani případně pokračování milování... Jenže to už může být chápáno jako další rozvíjení představy o pokračování vztahu. Přiznejme si, že ne všichni partneři, kteří se poprvé spolu milovali, to myslí tak vážně, že by toužili po následujícím pokračování vztahu ... A společná snídaně je tak trochu příslibem, že by se mohlo začít mluvit například o tom, kdy se sejdeme příště...!

Partner nebo partnerka podvědomě prolustrují váš byt

Pokud se milujete u Vás doma, pak je vhodné předpokládat, že ten druhý neodolá a prohlédne si váš byt důkladněji, než se od běžné návštěvy očekává. Pokud je byt opravdu váš, pak se budete jen těžko vymlouvat na to, že kamarád, kamarádka nebo rodiče se pořádku zrovna nezabývají... Ve chvílích nepřekonatelné touhy se většina lidí nezamýšlí nad tím, zda je v pokoji uklízeno, vyměněné povlečení, umytá okna, vyprané záclony nebo umyté a uklízené nádobí v kuchyni. Ale nepořádek nebo nečistota nejsou dobrou vizitkou především pro Vás a neospravedlní to ani to, že byt patří kamarádovi! Pokud sex dopředu plánujete, bude na to nutné dopředu myslet...

Ještě jedna technická poznámka: Pokud jste muž, pak neříkejte, že vám byt půjčila vaše kamarádka a naopak, pokud jste žena, neříkejte že máte byt od kamaráda. Může to být pravda, ale přece jen se lépe poslouchá, že byt půjčí kamarád kamarádovi a kamarádka kamarádce...

 

Další doporučené články:

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)