Jste zde

Je ejakulace do konečníku riziková?

Je ejakulace do konečníku riziková?

Hlavní téma: "Anální sex".
Pokračování článku "Časté otázky k análnímu sexu".

Anální sex je sexuální aktivita využívaná mezi heterosexuálními, homosexuálními a dokonce i bisexuálními páry. Dá se tedy prohlásit, že anální sex v nějaké podobě provozují skoro všichni... Mnohé by totiž nejspíš překvapilo, že za anální sex není považováno pouze vsunutí penisu do análního otvoru, ale i jeho hlazení, olizování, dráždění jeho okolí nebo i vsunutí prstů nebo erotické pomůcky. Takže mnoho lidí ani netuší, že při svém milování vlastně už anální sex dávno provozují.

Ale vraťme se k ejakulaci do konečníku. Budeme se tedy zabývat anální souloží při které muž ejakuluje do konečníku. Takováto sexuální aktivita se může odehrát mezi mužem a ženou nebo mezi mužem a mužem.

Otázka zní, zda je tato sexuální aktivita spojená s ejakulací do konečníku bezpečná nebo není. Doporučuji vám seznámit se s otázkami které se týkají análního sexu jako celku. Jedná se o článek "Časté otázky k análnímu sexu" ve kterém je na anální sex pohlíženo z mnoha pohledů.

Pro lidi, kteří se otázkou bezpečnosti análního sexu chtějí zabývat především z pohledu ejakulace uvedu alespoň přehled těch nejzákladnějších rizik.

Anální sex je doporučované provádět s použitím kondomu (prezervativu). Ten je alespoň základní ochranou před rizikem pohlavních chorob i infekcí. Dále se důrazně doporučuje používat velké množství kvalitního lubrikantu který NENÍ na bázi olejů. Předejde se tím poškození kondomu kterému oleje nesvědčí.

Nejčastěji však muže zajímá, zda je pro ně i partnerku (partnera) bezpečný anální sex zakončený ejakulací bez kondomu, tedy "naostro", jak tomu někteří říkají. Jaká rizika tedy nechráněná ejakulace do konečníku představuje?

Pokusím se to obecně napsat v několika bodech:

 • Největší riziko představuje možná nákaza sexuálně přenosnou nemocí. Toto riziko podstatně zvyšuje fakt, že anální tkáně jsou mnohem tenčí, méně elastické než vaginální tkáně, takže jsou podstatně náchylnější k zranění nebo odření. Riziko přenosu pohlavní choroby je obousměrné, stejné riziko proto hrozí jak ejakulujícímu muži, tak přijímající ženě (muži).
 • Riziko odření sliznice žaludu nebo konečníku se může snížit použitím kvalitních lubrikantů, ani pak však není zcela zaručeno, že k oděrkám ani přes maximální obezřetnost, nemůže dojít.
 • U nových vztahů jen málokdo před prvním sexem řeší vzájemnou sexuální historii. Pokud sex nebo anální sex provádíte s novou partnerkou (partnerem), nemůžete si nikdy být jisti sexuálním zdravím toho druhého a možná ani tím svým...
 • Bez kondomu proto anální sex s novou partnerkou nebo partnerem nikdy neriskujte!!!
 • Muže který při análním sexu nepoužije kondom navíc hrozí nebezpečí, že se mu do močové trubice mohou dostat bakterie, které se v konečníku a střevech vyskytují už proto, že jsou tam "doma". Ani sebelepší anální klystýr nedokáže odstranit všechny bakterie a proto si penetrující muž musí být vědom rizika zánětu močových cest a močového měchýře. Není to častá komplikace, ale je rozumné o ní vědět...

A jak je to u stálých, věrných partnerů?

 • Pokud žijete v monogamním vztahu (nemáte žádné jiné sexuální partnery), pak je z pohledu sexuálně přenosných infekcí riziko ejakulace uvnitř pochvy nebo v konečníku minimální.
 • Riziko zánětu močových cest však monogamní vztah nijak nesnižuje...

Riziko nežádoucího otěhotnění je při análním sexu malé, ale existuje...

 • Toto riziko se samozřejmě netýká anální soulože dvou mužů...
 • Po ejakulaci muže v konečníku ženy dojde k výronu ejakulátu do konečníku. Tam samozřejmě ejakulát vydrží jen chvíli a tím, jak po vyvrcholení dojde u muže ke ztrátě erekce penisu, začne ejakulát z konečníku vytékat. Jak rychle bude vytékat bude záležet na sexuální poloze ve které k ejakulaci došlo. Konečník ženy je uvolněný a proto i poté, co muž penis z konečníku vytáhne, nedokáže svěrač konečníku zabránit volnému výtoku ejakulátu. Riziko, že se vytékající ejakulát dostane do pochvy je sice malé, ale je tady a byla opravdu velká smůla, kdyby zrovna takto žena otěhotněla... Riziko zanesení ejakulátu do pochvy je samozřejmě největší v poloze, kdy žena po anální souloži zůstane ležet na břiše a vytékající semeno může do pochvy zatéct prostou gravitací. Podobně může být do pochvy zaneseno prsty nebo při orální stimulaci vulvy. Proto se po anální souloži nedoporučují jakékoli další sexuální aktivity a už vůbec ne zasouvání penisu do pochvy. Tehdy by kromě rizika nežádoucího otěhotnění hrozilo navíc i zanesení bakterií z konečníku a střeva do pochvy. Gynekologický zánět by pak byl tou menší hrozbou, které by takovéto neuvážené jednání představovalo.
 • Jediným řešením, jak zabránit nežádoucímu otěhotnění po anální souloži, je použití antikoncepce, která snižuje riziko nežádoucího těhotenství na minimum.
 • Kombinace kondomu a antikoncepce je samozřejmě ze všech pohledů nejbezpečnější.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje