Jste zde

DOTAZ: Orální sex a možné těhotenství

DOTAZ: Orální sex a možné těhotenství

Dobrý den,
kontaktovat Vás mi poradila kamarádka, které jste teď nedávno poradil. 
Mohla bych se také na Vás obrátit s otázkou, prosím? Prý umíte vše tak dobře a srozumitelně vysvětlit.

Týká se sexu. Asi jak většina mladých lidí experimentuje a pak má prostě strach. Já sama jsem taková uvědomělá, co se týče sexu, snažím se, aby byl bezpečný a vždy s ochranou. Jenže pak nastanou situace, kdy si zpětně říkám, jestli to opravdu bylo tak "bezpečné" či už spíše rizikové. Pak přemýšlím, jestli se nemohlo něco stát a jsem z toho na zhroucení při těch všech možných scénářích a spekulacích, které si v hlavě vytvářím.

Mohla bych Vám prosím říct svoji situaci? Ono to možná bude znít kuriózně, ale teď opravdu přemýšlím, zda z toho nemůže "něco" být.

Přítele jsem masírovala konopným krémem s chilli. Nejprve záda. No, a pak se to samozřejmě nějak zvrtlo a já jej uspokojovala rukou, poté pusou s tím, že se mi i "uvolnil" (vystříkl) do pusy a já sperma spolkla. Jelikož jsem měla v tu dobu menstruaci, po celou dobu "akce" jsem
měla na sobě kalhotky a slipovou vložku. Myslím, že se sperma nikam jinam nedostalo, vše skončilo v puse - možná jsem měla malou kapku na tričku u krku, a vím jistě, že také pár kapek na bradě, které jsem si prsty utřela a olízla. Bylo to opravdu malé množství na té bradě, pár
kapek, více ne. No, hned po "akci" mě začaly pálit ruce, (nejen), chilli krém (to byl nápad:-( ) a já šla do koupelny. Na ruce jsem si dala hodně tekutého mýdla a ruce pořádně a i dlouze umyla pod tekoucí vodou, protože mě opravdu pálily kvůli tomu chilli krému. Pak jsem si je utřela do ručníku a nechala i uschnout.

No, jelikož jsem ale měla u této "akce" menstruaci (končící), tak jsem si za dalších cca 15 minut šla na záchod zavést tampon, takže jsem si zcela jistě sáhla na poševní otvor. Jelikož jsem dotykem zjistila, že jen špiním a nekrvácím, od tamponu jsem nakonec upustila. Jen jsem se dotkla, prsty nestrkala samozřejmě dovnitř, nebylo potřeba.

Jde mi o to, zda jsem nemohla mít na prstech nějaké zbylé sperma a já blbec si jej nezanesla dovnitř? Ruce jsem si umyla, jak jsem popsala, ale
nevím, jestli nezůstalo třeba něco za nehtem???

Možná je to už scifi, ale můžete, mi, prosím, pomoci tuto situaci zhodnotit? Myslím případnou rizikovost a možnost otěhotnění.

Na internetu jsem se dočetla, že jsem mohla být v "neplodném" období. Mám pravidelnou mensturaci o 30 dnech, tudíž asi není příliš možné, abych hned po menstruaci měla ovulaci? Také jsem zjistila, že v tomto období je uvnitř pochvy nepříznivé prostředí pro přežití spermií, tudíž pokud by se tam nějaká dostala, přežila by tak hodinu. Prý pro život potřebuje nějaký plodný, příznivý hlen, který se tvoří až někdy před ovulací, optimálně v polovině cyklu. No, mohla se tam nějaká dostat a počkat třeba týden na vajíčko???

Víte, já už tak nevím, že jsem začala pátrat po tom, jak to v cyklech chodí, jak dlouho žijí spermie apod. Mám opravdu strach z možného těhotenství.

Můžete se mi, na můj dotaz, prosím podívat a pomoci mi ho rozebrat? Nějak mi to už nemyslí logicky, spíš tak, že se mi tam nějaká mohla dostat (dovnitř, nějak), počkat si na vajíčko a já bych byla opravdu ztracená:-( Přitom jsem pokaždé tak opatrná, jen pokud o tom přemýšlím tak zpětně, tak mám šílenej strach, jestli se náhodou nemohlo něco stát a nestalo se....

Opravdu to umíte tak hezky, odborně vysvětlit, - jste lékař?:-)
Moc Vám děkuji za čas a ochotu, a promiňte za můj dotaz.

 

POZNÁMKA

Zpráva byla odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://milovani.cz/contact. Text mírně upraven, odstraněny kontaktní informace, jména a adresy. Text byl upraven s cílem zabránit tomu, aby bylo možné zjistit, kdo dotaz zaslal. (15.02.2016)

Poradna sexuologa 2016.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Orální sex a možné těhotenství"

Dobrý den,
děkuji za Váš dotaz a za důvěru.

Milá slečno, mám pro Vás špatnou zprávu - za to, co jste provedla jste byla potrestána trestem seslaným přímo z NEBE!!!

Ne, těhotenstvím, to Vám v žádném případě nehrozí!!!! Potrestalo Vás tím, že jste si v obavách sexuologii a porodnictví prostudovala lépe než leckterý medik!!!! A taky k tomuto trestu byl opravdu pádný důvod!!!

Provádět příteli masturbaci konopným krémem s chilli, to si o trest opravdu říká!!!

Ale nyní k Vašemu dotazu - píšete:

"Přítele jsem masírovala konopným krémem s chilli. Nejprve záda. No, a pak se to samozřejmě nějak zvrtlo a já jej uspokojovala rukou, poté pusou s tím, že se mi i "uvolnil" (vystříkl) do pusy a já sperma spolkla. "

Nic proti orálnímu sexu nemám, ale sperma na konopném krému a chilli, to je pro mne nový recept... Ani se raději neptám, jak to chutnalo...

"No, hned po "akci" mě začaly pálit ruce, (nejen), chilli krém (to byl nápad:-( ) a já šla do koupelny. Na ruce jsem si dala hodně tekutého mýdla a ruce pořádně a i dlouze umyla pod tekoucí vodou, protože mě opravdu pálily kvůli tomu chilli krému. Pak jsem si je utřela do ručníku a nechala i uschnout."

Díky tomu chilli jste postupovala přímo ukázkově. Myslím si, že když jste hned po akci zjistila, že Vás pálí ruce, nejspíš Vám muselo být už jasné i to, že Váš výběr lubrikantu Vašemu příteli nejspíš poskytl mimořádně ohnivý, přímo plamenný zážitek. Pokud Váš přítel i po vyvrcholení pěl chválu a děkoval Vám za mimořádně silný prožitek, pak se ho držte!!!! Ten už snese úplně všechno a ještě umí být vděčný!!!!

Postup, který jste po orálním sexu zvolila, byl přímo ukázkový!!!. Takovýto postup je potřeba dodržet pokaždé, když budete mít sex a sperma se dostane mimo tělo muže na Vaše ruce nebo na Vaše tělo. To, že jste se dostatečně umyla a navíc použila i mýdlo, je dostatečnou zárukou likvidace všech spermií, které na kůži ve spermatu ulpěly. Po osušení rukou by bezpečně odumřely i ty, které by touto očistnou procedurou zasaženy nebyly!!!

Když jste si pak následně chtěla měnit tampon, měla jste ruce dokonale čisté, skoro "sterilně čisté". Takže klid, těhotná být rozhodně nemůžete!!!

Mám ale radost z toho, co všechno jste si nastudovala o ovulaci, spermiích a bezpečném sexu. To se Vám bude hodit po zbytek života. Nepokládejte to za ztracený čas nebo zbytečné informace. Takovéto znalosti by měla mít každá žena!!!

Když už se zabýváme bezpečným sexem, pak v případě, že při masturbaci nebo po felaci dojde k ejakulaci muže, nemusíte se děsit toho, že automaticky musí dojít ke stavu, který by navodil nežádoucí těhotenství. Pokud Váš muž ejakuluje například na Vaše tělo, pak stačí, když budete mít po ruce připraveny papírové ubrousky nebo papírové ručníky (na roli) a těmi Vám muž tělo osuší. Když se sperma dobře odsaje a otře dosucha, nehrozí jeho zatečení do oblasti pohlaví. Nemusíte hned do sprchy. Klidně můžete od partnera přijmout i orální sex. Pouze se Vás nesmí dotýkat rukama na pohlaví (ruce jsou kontaminované zbytky spermatu z otírání spermatu). Pokud bude chtít pokračovat v technikách kombinovaných, kdy bude používat ruce současně s orálním sexem, pak je nutné, aby se šel nejdříve dobře umýt a ruce osušil. To stačí. Pro klasický orální sex stačí, když ruce vynechá... Pak se opravdu nemusíte ničeho obávat. Pokud si Vy sama své tělo osušíte ubrousky a ruce dobře otřete, je to naprosto dostačující. Muž by se samozřejmě měl orálně věnovat pohlaví a ne místům, kde předtím dopadlo sperma na Vaše tělo... Otření a osušení penisu od spermatu považuji za samozřejmost.

Jsou páry, které mají takový děs z toho, že po ejakulaci muže žena může otěhotnět, že raději po jeho ejakulaci se sexem končí i bez toho, že by vyvrcholení prožila i žena. Tak těmto párům doporučuji tento postup.

Jako první prožije orgasmus žena, jako druhý muž. Po ejakulaci muže na tělo ženy se sperma otře a osuší a dále se nepokračuje v žádných masturbačních technikách, při kterých by se cokoli vkládalo do pochvy nebo se jinak kontaktně dráždilo pohlaví ženy. Muž si penis  dokonale otře a dále se vyhýbá jeho dalšímu kontaktu s pohlavím ženy. Orgasmus prožili oba, nic nehrozí a klidně mohou odpočívat a tulit se, jak dlouho budou chtít

Jen připomínám, že po ejakulaci muže v penisu (v močové trubici) vždy zůstane nějaké malé množství ejakulátu. Nedá se odstranit žádným osušením zvenku. Jediný správný postup je, že muž ejakulát z močové trubice vypláchne močí na WC při vykonání malé potřeby. Pak penis omyje a osuší. Když mu to po chvíli zase "půjde" můžete klidně pokračovat v milování. Když použijete kondom při druhém kole hned od počátku (doporučuje se i u prvního), pak se jedná o přístup, který je bezpečný a naprosto ukázkově zodpovědný.

Doufám, že se mi podařilo objasnit, jak správně postupovat. Doufám, že jsem Vás také uklidnil a nyní už se nežádoucího těhotenství neobáváte. Jen Vás prosím, experimentujte, ale opatrněji.

Opravdu by mne zajímalo, jak svůj prožitek z Vašeho ohnivého milování hodnotil Váš přítel... Pokud jste s ním ještě o jeho pocitech nemluvila, tak raději s tímto tématem nějakou dobu nezačínejte. Dejte mu čas, aby mohl najít vhodná slova...

Děkuji Vám za dotaz a Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz


 

DALŠÍ KOMUNIKACE

Dobrý den,
velmi děkuji za Vaši odpověď.
Můžu se tedy ještě jednou ujistit, opravdu jsem takto nemohla "nějak" otěhotnět? Je to opravdu vyloučené? Spermiím opravdu stačí proud vody a mýdlo k jejich zneškodnění, aby nebyly oplodnění schopné?

Ptal jste se, jak na chilli krém reagoval můj přítel... Špatně. Než jsem se vrátila z koupelny, byl už oblečený a na odchodu... Z celkového dojmu nebyl vůbec nadšený!!!

Děkuji za Vaši odpověď a možnost obrátit se na Vaši poradnu.


 

ODPOVĚĎ

Dobrý večer.
Děkuji za zpětnou reakci.

Můžete být opravdu klidná. Udělala jste to správně, nic Vám nehrozí. Umytí a osušení rukou je dostatečná ochrana. Mýdlo je předpokládanou součástí hygieny a má na spermie likvidační účinek.

Těhotná nejste!

Reakci Vašeho přítele se nedivte.
Ten šel úpět a chladit pinďulínka někam ven... někam ven.... daleko od Vás...
Nechtěl před Vámi vypadat jako slaboch, který nesnese trochu papriky...
Za pár dnů se vrátí, ale na další masáž ho už nepřesvědčíte...

Jednou na to budete společně vzpomínat s úsměvem na rtech!!!

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz