Jste zde

DOTAZ: Partner má asi alergii na mou vaginu

DOTAZ: Partner má asi alergii na mou vaginu

Dobry den,
máme s partnerem problém...
Vždy, když spolu máme pohlavní styk, udělá se mu na penisu do druhého dne vyrážka, takové červené fleky a někdy má kůži i popraskanou, říká že ho to pálí. Maže si to lékem "Canesten" a ten mu pomáhá. Byla jsem se sebou na gynekologii a já žádnou mykozu ani nic takového nemám. Rozebírala jsem to s kamarádkou a ta mi říkala, že prý mám jiné PH v pochvě, než má být, a proto má partner tento problém. Prý existuje nějaká mastička na vyrovnávání PH??? Je mi 33 let a takovýto problém řeším poprvé a to jsem partnerů měla vcelku dost.

Momentálně udržuji intimní vztah pouze s jedním partnerem. Prosím o radu, jak s tímto problémem bojovat.
Děkuji
 

POZNÁMKA

Zpráva zaslána pomocí kontaktního formuláře na adrese  Zpráva byla odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://kamasutra.cz/contact. Text mírně upraven, odstraněny kontaktní informace, jména a adresy. Text byl upraven s cílem zabránit tomu, aby bylo možné zjistit, kdo dotaz zaslal. (15.02.2016)

Poradna sexuologa 2016.


 

ODPOVĚĎ na dotaz "Partner má asi alergii na mou vaginu"

Dobrý večer.
Děkuji za dotaz a Vaši důvěru.

Trochu Váš dotaz rozdělím

"Vždy, když spolu máme pohlavní styk, udělá se mu na penisu do druhého dne vyrážka, takové červené fleky a někdy má kůži i popraskanou, říká že ho to pálí. Maže si to lékem "Canesten" a ten mu pomáhá. Byla jsem se sebou na gynekologii a já žádnou mykozu ani nic takového nemám. 

Problém Vašeho přítele je podle Vašeho popisu spojený se sexuální aktivitou. Po sexu pozoruje zánět a ten odezní léčbou pomocí léku, který je určen především pro léčbu mykózy a zánětlivých onemocnění ženské pochvy. To by znamenalo, že má obdobný problém, jako mají ženy, které trpí mykózami, což je zdravotní problém, který je přenosný z muže na ženu a naopak. Dobrou zprávou je, že partner nákazu na Vás nepřenáší. Alespoň podle Vašeho gynekologa podobný problém nemáte. To by však mohlo znamenat, že Vy si s takovou přenosnou nákazou umíte poradit, zatímco on ne.

Nabízí se otázka, kde on k takovému problému přišel. Předpokládám, že zatímco Vy jste u gynekologa byla, on se léčí podomácku.... tedy co dům dal... co kamarádi navrhli... Problém je nejspíš v tom, že nákazu nikdy nedoléčil a znovu, jak je to možné, se s Vámi opět miluje. Na tom není nic moc divného...

Problém nastává s tím, že sliznice jeho pohlaví je přecitlivělá a on možná se souloží začne dříve, než jste dostatečně vzrušená. Přirozená lubrikace nemusí dostačovat na to, aby si povrch penisu, žaludu a předkožky o sliznici Vaší pochvy "neodřel". Stačí mikroskopické oděrky a na problém je zaděláno... Po souloži se nákaza opět projeví a vše začíná nanovo... Příznaky ... vyrážka ... pálení ... zánět ... Canesten ... chvilka pohlavní abstinence ... už to nebolí ... soulož. A tak pořád dokola.

Další otázkou je, kde k zánětu přišel.
Možností je více. Předpokládám, že podobně jak uvádíte Vy "momentálně udržuje intimní vztah pouze s jednou partnerkou". V takovém případě (nepochybuji o jeho věrnosti), je potřeba problém řešit s Vámi dvěma. Znamená to, že když se mu jeho problém objeví, OBA DVA půjdete k Vašemu gynekologovi a OBA DVA si necháte udělat stěry. Jedině tak se dá zjistit, zda si problém vzájemně předáváte, nebo si problém udržuje Váš přítel jako nedoléčený!!! Nemůžete to vyřešit jinak, než odebráním stěrů. Zároveň se u Vašeho přítele zjistí, o jaký problém se přesně jedná. Příznaky jsou obecné, výsledky stěrů konkretní. Nestyďte se, je to normální postup, který se v takovémto případě MUSÍ udělat. jinak se Vašeho společného problému nezbavíte!!!

Je tady ještě jedno možné vysvětlení - Váš přítel je na zánět vnímavější proto, že má nezjištěnou nebo neléčenou cukrovku. Pokud má cukrovku potvrzenou, pak je špatně kompenzovaný. Podobné problémy VELMI ČASTO trápí lidi s cukrovkou. Jak muže, tak i ženy. Lékař mu nejspíš odebere krev a nebo ho pošle na vyšetření krve na cukrovku. Je to normální postup!!!

Rozebírala jsem to s kamarádkou a ta mi říkala, že prý mám jiné PH v pochvě, než má být a proto má partner tento problém. Prý existuje nějaká mastička na vyrovnávání PH??? Je mi 33 let a takovýto problém řeším poprvé a to jsem partnerů měla vcelku dost.

Jiné PH v pochvě v rámci určité tolerance má každá žena. Jsou známy případy alergie muže na prostředí pochvy. Opačně jsou známé případy alergie ženy na mužovo sperma. Nedokážu bez výsledků stěrů konstatovat, zda příčinou není alergie muže na prostředí Vaší pochvy.

Hlavně nezačínejte zkoušet žádné mastičky nebo výplachy!!! Výsledkem může být jedině to, že narušíte křehkou rovnováhu, která v pochvě u zdravé ženy je. Následně budete mít mykózu i Vy, což Vašemu společnému sexuálnímu životu nijak nepomůže!!!

Zda je problém spojen s Vámi, zjistíte velmi snadno. Začněte používat barierovou ochranu - prezervativ ještě dříve, než do Vás muž vstoupí. Zajistíte barierovou ochranu a prostředí pochvy se nespojí s prostředím na penisu. Pokud se problém projeví i po souloži s ochranou, je vše jasné - nijak partnerův problém nesouvisí s Vámi a on se musí dokonale vyléčit.

I v tomto případě Vám doporučuji SPOLEČNĚ navštívit lékaře nebo gynekologa a nechat odebrat stěry. U partnera se zjistí, o jaký problém se jedná, a u Vás se ověří, zda ho nemáte v malém rozsahu i Vy. Je to NORMÁLNÍ vyšetření. Jak píšete je Vám 33 let, tak už víte, že sexuální problémy jsou stejné jako jakékoli jiné zdravotní problémy a není nutné se stydět vyhledat pomoc.

Pokud to neuděláte, problém se bude nejspíš stále vracet a to Vám moc radosti neudělá.

Je mi 33 let a takovýto problém řeším poprvé a to jsem partnerů měla vcelku dost.
Momentálně udržuji intimní vztah pouze s jedním partnerem. Prosím o radu, jak s tímto problémem bojovat.

Pokud problém s prostředím Vaší pochvy neměli Vaši dřívější partneři, pak se jedná především o problém Vaše současného partnera. Proto si nemyslím, že prioritně bude nutné řešit léčbu u Vás. Ale i to je možné. V pochvě mohlo vzniknout prostředí, které Vám problém nedělá, ale Váš partner si s ním neporadí. Nákaza může být i na Vaší straně, jen Vám nedělá problémy.

Pokud by nastal stav, kdy by se o prostředí Vaší pochvy dělilo více mužů, pak je velká pravděpodobnost, že se na kožním nakonec sejdou společně. Nákaza mykozou nebo kvasinkami na straně Vašeho současného partnera by pak nejspíš záhy zaujala i Vaše případné další partnery. Nemyslím si však, že by podobná situace ve Vašem případě nastala.

Zajděte k lékaři, domluvte to s gynekologem nebo musíte společně (OBA DVA) na kožní. Osobně bych se raději domluvil s tím gynekologem...

Nejdříve ale vyzkoušejte tu barierovou ochranu, o které jsem už psal. Lékař se nejspíš také zeptá, zda jste tuto variantu už vyzkoušeli a s jakým výsledkem (myslím tím, zda se zánět projevil nebo ne).

Děkuji Vám za Vaši důvěru.
S úctou Administrátor webu www.milovani.cz