Jste zde

DOTAZ: Proč žena přitahuje ženu?

DOTAZ: Proč žena přitahuje ženu?

Ahoj poradno,
na úvod bych rád nastínil, jak vnímám svět. Jsem si jistý, že žiji, rád nasávám nuance světa a života, poznávám lidi, aniž bych je rychle soudil a v případě, že nejsou zcela kvalitními charaktery, umím si na nich najít to, za co je můžu mít rád, to, co je kvalitní vlastností. Jasně že to není stoprocentní, je mi teprve šestadvacet, ale už jsem si něco prožil a cítím u sebe v této problematice velký a přirozený pokrok.

Vnitřně jsem velmi spokojený se svou současnou slečnou, současně jsme spolu přes dva roky. Miluji ji, jako jsme nikdy nemiloval jinou před ní. Je to vzájemné. Kompatibilní, doplňujeme se navzájem, jsme jiní. Přes všechny problémy, které vztahy přináší jsem se dokázal přenést a aktivně na nich pracovat - zejména u sebe. A opravdu, měním je k lepšímu. Snaha z lásky k druhému bývá nakonec funkční, pokud opravdu chcete. Chci říct, že jsem došel k určité přirozenosti a pokoře, najednou to cítím lehce.

Abych tedy už konečně nastínil problém, o kterém často přemýšlím a nyní více, když se mi přiznala má slečna: Jak to mají ženy vztahově mezi sebou? My muži, já, vnímám vztah mezi naším pohlavím jako pevně kamarádský. Jsme k sobě přímí, dokážeme se podržet, nelámat si zbytečně hlavu a problémy nepřekrucovat. V naší "jednoduchosti" jsme pevní a rozhodně po sobě "netoužíme" jinak, než kamarádsky. Mluvím ze své pozice, stoprocentního heterosexuála. Uvědomuji si, že ženy ve své otevřenosti citů jsou si k sobě blíž. Doteky a nevinné něžnosti mezi nimi beru jako přirozenost věcí a pohlaví.

Chápu je. Rád bych se však zeptal, jak vnímat akt, kdy tyto něžnosti a kontaknost překročí, pro mě, určité hranice.

Řekněme, že se spolu dvě velmi blízké ženy - kamarádky vyspí a přitom jsou orientovány heterosexuálně (patřím k těm, kteří bisexualitu neberou jako druh sexuality). Myslím si, že si to dokáži představit, alespoň částečně, to, co mezi nimi probíhá a na jaké bázi a kde to překročí tu hypotetickou mez, kterou jsem nastavil (zatímco u nich taková hranice asi není). Ale stejně jí nerozumím a trápí mě.

Trápí mě fakt, že i když jsem přemýšlivý (možná někdy až příliš) a chápající, nedokáži se s takovými věcmi vnitřně vyrovnat. Ve vztahu bych takový akt bral jako podvádění. Zničilo by to mou důvěru, stejně, jako kdyby došlo k jejímu sexu s cizím mužem. Beru to principiálně stejně, ačkoli na to ženy asi mají jiný názor (některé). I tak je zvláštní na sobě pozorovat, že podvádění se ženou by pro mě mělo silnější zničující účinek. Nevím, možná jde o to, že si nic podobného neumím u sebe představit a nikdy jsem to neuměl.

Má slečna se mi přiznala, že se se svou nejlepší kamarádkou několikrát za život "vykousla" a že si myslí, že by to nikdy v daný okamžik nevedlo nikam dál, že v podstatě cítí určitou mez, která v takovou chvíli není adekvátní situaci ani expresi citů. I tak se bojím, asi jako každý ve vztahu, čeho je ten druhý schopný.-) Myslím si, že tahle mez je velmi vrtkavá a v opojení se lehce přehoupne i mezi nejlepšími kamarádkami k "něčemu víc". Samozřejmě mě nenapadlo, se jí zeptat, zda to bylo za doby, co je se mnou. Je to ovšem podstatné?

Poradíte mi, jak se na věc dívat komplexněji a nepřikládat ji takovou váhu? Jak se dívat s nadhledem? Nebo mi potvrdíte, že se mám bát?
Díky moc, zdraví Filip

Poradna sexuologa 2014.


 

Út, 05/08/2014 - 00:39 — admin Novinka

ODPOVĚĎ: Proč žena přitahuje ženu?

Dobrý večer.
Děkuji za Vaši důvěru a obšírný dotaz. Položil jste řadu otázek a také jste si na některé i sám filosoficky odpověděl. Jestli jsem to dobře pochopil, zajímá Vás, zda Vaše přítelkyně nemá lesbické sklony. K tomu, aby se na tuto otázku dalo odpovědět, chybí i přes poměrně rozsáhlý popis situace, několik základních informací. Především je to informace o tom, kdy k uvedeným "událostem" došlo, kolik bylo Vaší dívce roků, kolik roků je jí nyní a zda jste v té době spolu chodili a na konec samozřejmě i intimní otázka, zda spolu sexuálně žijete a s jakým výsledkem... Těch doplňujících informací by mohlo být i více, ale věřím, že celou záležitost vyřešíme i bez nich. Možná by bylo blíže potřeba vysvětlit, co Vám Vaše dívka vlastně řekla, v jaké situaci a co jste z jejích slov pochopil a co jste vlastně vyvodil za závěry.

Shrňme si dosavadní fakta. Dvě nejlepší kamarádky se několikrát, jak uvádíte, "vykousaly", což chápu tak, že se vášnivě líbaly. K ničemu dalšímu nedošlo a závěr tedy byl ony vášnivé polibky.

To, že vám Vaše dívka sdělila tak delikátní informaci ze svého dosavadního intimního života svědčí o tom, že je k Vám upřímná, otevřená a že Vám nic nezastírá. Je otázkou, co jste z informace, že se líbala se svou nejlepší kamarádkou vyvodil. Nezeptal jste se jí proč tak činily? Možná by jste se dověděl vše, na co se nyní ptáte. Budu trochu přemýšlet a napadá mne hned několik důvodů.

  • Prostě chtěly vyzkoušet jaké to je, když se dva lidé líbají. No a kamarádka sice není muž, ale vášnivý polibek od dívky také může být příjemný.
  • Nebo se chtěly naučit líbat, aby až k tomu bude jednou příležitost věděly o čem to je a jak na to. Prostě aby zazářily.
  • Další důvod může spočívat v tajích ženské sexuality, která je jiná jak mužská a dotek a něžnosti vnímá jinak. Prostě se chtěly líbat.
  • Možná je ta představa i vzrušovala, tak chtěly vyzkoušet jaké to je, když se dvě dívky líbají. To, že se vaše přítelkyně nyní líbá pravidelně s Vámi, svědčí o tom, že jste pro ni lepší.

Žena potřebuje daleko více něhy jak muž. Je úplně normální, když se dvě kamarádky drží za ruce nebo se pohladí. V našich končinách je tato představa dvou dívek mnohem stravitelnější, jak představa, že stejnou věc činí dva chlapci. Přitom například v Asii je to ale zcela normální, že se dva kamarádi drží na ulici za ruce. Jen neví, že podle našich představ je to nenormální a tak se s touto nevědomostí klidně procházejí po městě nebo vesnici a přitom nemají ani v nejmenším homosexuální sklony. Jen jim fyzický kontakt připadá správný pro vyjádření toho, že jsou kamarádi. Se sexualitou to nemá nic společného, pouze s vyjádřením náklonnosti na jiné, jak sexuální úrovni. Podobně je to s dívkami.

Závěr Vašeho dotazu byl "Poradíte mi, jak se na věc dívat komplexněji a nepřikládat ji takovou váhu? Jak se dívat s nadhledem? Nebo mi potvrdíte, že se mám bát?"

Moc jsem nepochopil, čeho se máte bát?

Pokud se ptáte na to, zda Vám bude dívka věrná po celý život, tak odpovídám: "To opravdu nevím".
Pokud se ptáte na to, zda ji přitahují dívky, tak odpovídám: " Zeptejte se jí na to, ale osobně si myslím, že nebude chápat proč se na to ptáte" Dokonce bude možné, že se začne obávat, zda před ní netajíte nějakou důležitou informaci o své orientaci a proto se opatrně ptáte nejdříve jí.

Hlavně Vám doporučuji, zeptejte se jí znovu na celou situaci a i na to, proč se vlastně s kamarádkou líbala. Tedy, pokud Vás to opravdu tak zásadně zajímá, že bez té informace nebudete moci dále v klidu žít.

Jinak Vaše obavy by se daly zařadit pod termín ŽÁRLIVOST. Navíc žárlivost na to, že Vaše dívka věnovala svůj polibek jiné dívce.

Zkuste si představit, že by Vám na svoji omluvu, aby Vás uklidnila, že je normální, začala detailně popisovat orální sex (nebo jiné pikantnosti), který věnovala nějakému kamarádu z doby před Vámi. Byl by jste klidnější? Ujistilo by Vás to o její sexuální orientaci?

V první řadě zhodnoťte Váš vztah. Zhodnoťte to, zda jste v něm oba šťastní a zda si vzájemně vyhovujete. A to jak duchovně (duchovně) tak i fyzicky. Epizody z dětství nebo dospívání nechte být. Zhodnoťte současný stav. To, co bude jednou v budoucnosti stejně nevíte ani Vy, ani ona. Život je složitý. Představte si sám sebe, jak jí slibujete, že jí nikdy nebudete nevěrný a to ani tím, že se žádostivě podíváte na jinou ženu a že si nikdy nepředstavíte její tělo a to, jaké by TO s ní mohlo být... Jste si jistý, že se nemusíte bát sám sebe, že to nedokážete dodržet?

Děkuji Vám za zajímavý dotaz. Prostě se jí zeptejte a to, co Vás trápí si spolu upřímně vyjasněte. Myslím, že pak budete oba klidnější.

Přeji Vám, aby Vám Vaše společná láska vydržela celý život.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz