Jste zde

DOTAZ: Douhá předkožka

DOTAZ: Problémy s předkožkou

Dobrý den,
už něco přes rok nosím trvale staženou předkožku, ale předkožka za žaludem tvoří takový prsten, který není esteticky moc vzhledný. Je nějaká možnost, jak předkožku roztáhnout po celém penisu, aby se nerolovala za žaludem?

Zpráva odeslána pomocí kontaktního formuláře na adrese http://www.milovani.cz/contact.

Redakčně bylo odstraněno jméno, adresy a další kontaktní informace o tazateli. Tyto informace zásadně nezveřejňujeme!


 

ODPOVĚĎ: Dlouhá předkožka

Dobrý den.
Děkuji za Váš dotaz.

Pokud už něco přes rok "nosíte" předkožku trvale staženou za žaludem. Pak se dá předpokládat, že dříve jste ji nechával volně přetaženou přes žalud. Původně tedy byla tak, jak je pro ni přirozené. To, že předkožka stažená za žaludem vytvoří "takový prsten" je přirozené. Je to určité množství kůže, které se za žalud musí přerolovat. Pokud Vám takovéto přetažení připadá neestetické a přitom chcete mít předkožku trvale přetaženou a žalud obnažený, pak se nabízí relativně jednoduché řešení - odstranění předkožky, tedy obřízka. Předkožku není možné rovnoměrně roztáhnout přes celý penis. Je to kožní řasa, volná kůže, kterou je možné přetáhnout pouze přes žalud, ne dále. Pokud to provedete mechanicky, pak se zdá, že se takto přetáhnout dá. Jakmile ale násilné přetažení kůže na penisu povolíte, předkožka se přirozeně stáhne za žalud nebo se samovolně přetáhne přes žalud penisu a překryje ho. Předkožka se však dá trvale odstranit a to v různém rozsahu.

Pokud už přes rok "nosíte" předkožku přetaženou přes žalud, pak si jeho citlivost na spodní prádlo a dotek přizpůsobila trvalému zvýšenému tření a dráždění o spodní prádle. proto se dá předpokládat, že nebudete mít s citlivostí žaludu žádné problémy. Mechanické odstranění předkožky se provádí chirurgicky a není to nijak výrazně rizikový zákrok. Musíte však navštívit svého obvodního lékaře a vysvětlit mu, že máte s předkožkou problémy. Na základě požadavku Vám zcela jistě vyhoví. Několik dnů po zákroku nebudete moci mít pohlavní styk, ale až se ranka zacelí a odezní přirozené otoky, bude vše fungovat bez omezení.

Vyřešíte Váš estetický problém jednou provždy a budete mít klid. jen varuji před jakýmikoli amatérskými pokusy o odstranění předkožky jinak, než lékařským zákrokem!!! Mohlo by Vás to ohrozit v horším případě na životě a v o něco lepším by se mohlo stát, že by takováto aktivita mohla skončit trvalým poškozením penisu.

S úctou
Administrátor webu www.milovani.cz

O obřízce pojednává článek "Mužská obřízka", kde je upřesněn i rozsah běžně prováděných operací předkožky.