Jste zde

Základem úspěšného análního sexu je lubrikace!

Základem úspěšného análního sexu je lubrikace!

Hlavní téma: "Anální sex".

Konečník je v klidovém stavu stažený, jeho sliznice je velmi citlivá a při násilném pronikání prstu, penisu, nebo sexuální pomůcky, bez vhodné lubrikace, by mohlo dojít k jejímu odření a mikrotraumatům (prasklinkám), které jsou bolestivé.

Sliznice análu není za žádných okolností lubrikovaná. Ani sebevětší vzrušení nepomůže ani minimálně zvlhčit tuto část těla, která má za normálních okolností zcela jinou funkci, než je pro sexuální spojení. Na rozdíl od pochvy, se konečník sám zvlhčit nedokáže. Pokud se tedy někdo rozhodne pro anální sex, případně pro jakoukoli sexuální aktivitu spojenou s drážděním, hlazením nebo penetrací análu, měl by vědět, že bez dostatku lubrikantu to prostě nepůjde. Tedy možná půjde, ale za cenu bolesti, sevření, traumatu a nebo dokonce zranění. To ale zcela jistě lidé, kteří touží po análním sexu podstoupit nechtějí. Má-li být jakákoli stimulace anální oblasti příjemná, musíte použít lubrikační gel. Ne jen trochu, ale hodně lubrikačního gelu.

Jaké lubrikanty se pro anální sex používají?

Lubrikanty pro anální sex jsou velmi podobné lubrikantům pro klasický vaginální sex. Ty se v podstatě bez jakéhokoli omezení dají použít i pro anální sex. Lubrikanty pro anální sex většinou obsahují i malé množství desinfekčních látek, které likvidují choroboplodné zárodky, které by se z konečníku dostat na jiné části těla. Běžní lubrikanty se snadněji kupují ve volném prodeji v lékárnách. Snadněji se lidem žádá o lubrikant, než o lubrikant na anální sex ... proto se nejsnadněji pořizují cestou zásilkového prodeje přes internet nebo v sexshopech.

  • Lubrikanty na olejovém základě
    Pro olejovou lubrikaci se používají výhradně přírodní a kvalitní oleje a olejové směsi. Můžete použít přírodní jedlé oleje nebo volně dostupné lubrikanty, které se dají zakoupit v sex shopu. Někteří používají i jedlé tuky, především sádlo. Jediným problémem těchto lubrikantů je, že narušují a rozpouštějí gumu a latex. Když použijete lubrikant na olejovém základě nemůžete použít kondom. Při análním sexu se také pro masáž "třinácté komnaty" nebo masáž prostaty používají latexové rukavice. Jsou sice podstatně silnější než kondomy, ale ji je olejová lubrikace narušuje. Sice se neporuší tak rychle, jako tenčí prezervativ, mají však potom poměrně velkou náchylnost na roztržení. Olejové lubrikanty jsou hodně mastné a hůře se po sexu smývají z těla. Výhodou však je, že se dají ohřívat a proto jsou pro tělo příjemnější. Mají také stálejší lubrikační efekt a nevysychají. Dlouho si udržují stálé lubrikační vlastnosti. Bližší informace naleznete v článku "Lubrikanty na olejové bázi".
  • Lubrikanty na vodním základě
    Ve volném prodeji v lékárnách nebo sex shopech jsou nabízeny nejrůznější druhy, včetně parfémovaných. Lubrikanty na vodní bázi se nedají předehřívat a mají tendenci vysychat. Proto je vhodné je občas doplnit kapkou vlažné vody, která pomůže udržet jejich kluzné vlastnosti. Některé lubrikanty pro anální sex mají aplikátor, který je možné vsunout do análu a vpravit tak lubrikant přímo dovnitř. Takovéto aplikátory umožňují dostat lubrikant na správné místo velmi jednoduše, snadno a poměrně hluboko. Vzhledem k tomu, že pro anální sex je potřeba lubrikantu hodně, je možná takováto aplikace lubrikantu na vodní bázi pro anální sex vhodnější běžní nanášení lubrikantu na olejovém základě. Lubrikanty na vodním základě se mnohem lépe z těla po sexu smývají. Více informací o lubrikantech naleznete v článku "Lubrikanty a lubrikační gely" (tento článek o lubrikantech pojednává z obecnějšího pohledu).

Jak lubrikant správně aplikovat?

O aplikaci pomocí dávkovačů s aplikátorem jsme se již dověděli u lubrikantů na vodní bázi. Anální sex není úkol! Není kam spěchat a klasická technika nanášení lubrikantu se provádí prstem. Jednak je to více osobní, jak nějaké přípravky a také to je považováno za příjemnou součást přípravy na anální sex. Na prst nesete dostatečné množství lubrikantu a ten pak opatrně začnete nanášet nejdříve na konečník a později lehce dovnitř konečníku. Provádí se to opakovaně a vždy se přidá další lubrikant, dokud není konečník uvolněný a postupně zaplněný lubrikantem. Nepředstavujte si, že ho natlakujete lubrikantem. Rozhodně je však potřeba dostatečné množství, které zajistí příjemnou stimulaci nejdříve prstem a později penisem nebo sexuální pomůckou. Dokud se vám nepodaří dovnitř zasunout dostatečné množství lubrikantu, svědčí to o tom, že konečník není na další aktivity připraven. Poznáte to i podle sevření vkládaného prstu a jeho stahování svěračem. Bez povolení napětí svěrače a dostatečné lubrikace prostě anální stimulace bude nepříjemná. Proto nikam nespěchejte a v klidu lubrikujte!

Alternativou aplikace lubrikantu je kombinace uvolňování napětí a nanášení lubrikantu nejdříve prstem a později pomocí aplikátoru nebo nebo nějaké pumpičky. Použitelná je například taková, jaká se používá pro aplikaci léků při léčení poševních infekcí. Je to v podstatě objemnější injekční stříkačka se delší plastovou špičkou se zaoblenými hranami.

Jen pro jistotu - ne, aby někoho napadlo na injekční stříkačku nasazovat jehlu a takto lubrikant aplikovat! Zásadně a jedině přímo z plastové stříkačky! A velmi pomalu a opatrně!!!

Aplikace lubrikantu aplikátorem

Tak můžete lubrikant nabrat a vstříknout ho hluboko do konečníku. Vezměte aplikátor - naberte z tuby nebo krabičky lubrikant - přiložte trubičku správně naladěnému partnerovi ke konečníku a pomalu jej zasuňte hlouběji, pod správným úhlem (vysvětlím později) . Řekněte partnerovi, než zatlačíte na píst - může si užít příjemný pocit:-) . Po vytlačení lubrikantu do konečníku můžete zažít pocit, že se vám chce na záchod. Není to průjem, jen vám to tak připadá. Pokud si s partnerem hrajete déle, než jen pár minut, nezapomeňte občas přimazat. Stačí vytáhnout to, co jste do konečníku zasunuli, namazat to, a zasunout zpátky.

Důležitá poznámka

Řada lubrikačních gelů obsahuje znecitlivující látky, které mají za úkol snížit vnímavost penisu na podněty. Dosahuje se tak poměrně snadnou cestou oddálení orgasmu muže. Toho s úspěchem využívají především ti muži, kteří trpí předčasnou ejakulací nebo zvládnou jen krátkou soulož. Pro anální sex NIKDY nekupujte gely, ve kterých je takováto znecitlivující látka obsažena. Rozhodně nekupujte ani gely přímo určené pro anální sex, které znecitlivění jak penisu, tak anální oblasti přímo zvýrazňují jako přednost jejich výrobku!!! Většinou se u těchto výrobků zdůrazňuje jako výhoda, že potlačí nepříjemné pocity bolesti při análním sexu. Výsledek je pak podobný, jako když vám zubař před resekcí zubu ošetří znecitlivující látkou jeho okolí. Při trhání zubu necítíte skoro nic, ale za půl hodiny ...

Pokud anální sex bolí, pak jednoznačně něco děláte špatně nebo máte zdravotní potíže, se kterými by se anální sex vůbec provádět neměl!!!

Znecitlivující anální lubrikanty mohou způsobit to, že sice nebudete vnímat nepříjemnou bolest, ale nezabrání poškození sliznice odřením nebo přímo jejímu natržení. Podobně dokonce dokáží potlačit bolest spojenou s traumatickým poškozením svěrače. Bolest je však indikátorem toho, že něco není v pořádku.Upozorňuje na to, že takhle se dál postupovat nesmí a musí se něco dělat jinak, lépe. Podobně jako léky na utlumení bolesti, které lidé konzumují po tubách, jsou pro anální sex takovéto lubrikanty velmi nebezpečné!

Představa, že anální se je nutně spojen s bolestí je špatná a lubrikanty se znecitlivujícími látkami jen tento mýtus podporují!

Pro ty, které jsem snad o nutnosti lubrikace při análním sexu doposud nepřesvědčil, znám řešení. Protože tímto nedostatkem představivosti v souvislosti s análním sexem trpí především muži, navrhuji požádat partnerku, aby bez zaváhání upevně uchopila didlo, pokud možno větších rozměrů a dala muži poznat, jaké to je mít anální sex bez lubrikantu. Na nějakou dobu ho zcela jistě myšlenky na anální sex přejdou a pokud se ještě někdy vrátí, pak bude jeho názor na použití lubrikantů více jak pokrokový.

Představa, že anální sex se dá praktikovat bez lubrikace je mylná až trestuhodná!!!

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: