Jste zde

Obecně platné zásady análního sexu

Obecně platné zásady análního sexu

Hlavní téma: "Anální sex".

Základním předpokladem je, že vám je jasné, že anální sex formou překvapení toho druhého moc rozumným nápadem není. Na anální sex je potřeba být připravený a to jak po stránce dostatečné hygieny, tak i po psychické stránce. Rozhodně je lépe si o této formě sexu nejdříve společně promluvit a svěřit se partnerovi nebo partnerce, že po análním sexu prostě toužím. Když se na něm dohodnete, můžete se pustit do experimentování.

Důležité je s penetrací při análním sexu nespěchat. Nejdříve musí být muž i žena dostatečně uvolněná a vzrušená. Pokud bude žena stažená, napnutá a nedostatečně lubrikovaná, muž se do ní nezasune a ženu to navíc bude bolet. Když nebude dostatečně vzrušený muž, nemá čím by penetroval.... Pro celkové naladění a uvolnění je velmi důležitá dostatečně dlouhá a vzrušující milostná příprava. V rámci ní můžete pro ženino vzrušení využít všechny její erotogenní zóny.

Z orálního sexu můžete nenápadně přejít na anilingus - orálně-anální stimulaci. Ženu to uvolní, povolí její fyzické i psychické napětí a ona se zbaví obav, studu a přirozeně se naladí se na další prožitky. Pomalé a jemné laskání konečníku jazykem a velmi pomalá stimulace prsty navodí uvolnění a ženu připraví na vlastní penetraci. Neberte to však jako úkol. Když to nepůjde, nemá smysl za každou cenu pokoušet penetraci. Bez uvolnění to určitě nepůjde a navíc vaše pokusy mohou ženu bolet. Snažit se za každou cenu opravdu nikam nepovede. Bez uvolnění se anální sex prostě dělat nedá!!! Take nezapomínejte na základní pravidlo - že základem úspěšného análního sexu je lubrikace!

Pokud bude muž maximálně ohleduplný a penetraci bude provádět velmi pomalu a s citem, anální svěrač se postupně uvolní, přizpůsobí a povolí. Žena potřebuje na uvolnění čas a muž by jí ho musí dopřát. I v další fázi pronikání by muž měl tlačit penisem jen velmi pomalu a s přestávkami. Žena postupné otvírání řitního svěrače musí "prodýchat". Proto je dobré postupovat pomalu, mírným tlakem a s několika přestávkami. Když se penetrace podaří provést, je lépe chvilku počkat a zvyknout si na nové podněty. To platí jak pro ženu, tak i pro muže. Znovu připomínám, že dostatečná lubrikace je nutností!!!

Kopulační pohyby by muž měl provádět pomalu, s citem a kontrolovat rychlost a hloubku pohybu. Když vidí, že ženě je něco nepříjemné, měl by hned zastavit jakýkoli pohyb a dopřát ženě čas na uvolnění a prodýchání. Anální penetrace je úplně jiný pocit, než vaginální penetrace. Žena prožívá mnohem větší pocit tlaku na začátku pronikání. Těžko odhaduje, jak hluboko je penis zasunut. V první fázi dochází k postupnému otevírání svalů svěrače a hlava žaludu se pomalu zasunuje do řitního otvoru.

Většinou právě v první fázi je u ženy pocit tlaku a možná i s trochou bolesti nejsilnější. Tato fáze je také spojena s největšími obavami ženy i muže, zda to vůbec půjde. Rozhodně je tlak v této fázi pronikání největší, mnohem větší, než bude potřeba v další části penetrace a později při zasunutí. Po překonání části svěrače je další pohyb penisu snadnější. jakmile se žalud zasune do konečníku, je vhodné chvíli počkat a relaxovat. Napětí se uvolní a další zasouvání už půjde mnohem snadněji. Pak následuje druhá fáze a tou je překonání druhého svěrače. Pokud je žena dostatečně uvolněná a po chvíli se podaří překonat i druhý svěrač.

V těchto chvílích je vhodné znovu nespěchat a prodýchat všechna napětí i pochybnosti. Pak je možné začít s pomalým pohybem penisu. Pro muže i pro ženu přechod žaludu penisu mezi svěrači představuje intenzivní pocit dráždění a podvědomé svírání svalstva. Proto je kratší pohyb penisu, při kterém se překonává druhý svěrač pro oba nejsilnějším podnětem. Nikdy však nespěchejte a pokud máte pocit nedostatečné lubrikace, pak lubrikant raději přidejte. Znovu připomínám, že základem úspěšného análního sexu je lubrikace! Odření sliznice análního svěrače a střeva může způsobit jemné krvácení. Podobně se však může odřít i mužův penis. Pocity po análním sexu pak pro oba nemusí být několik následujících dnů zrovna nejpříjemnější.

Je potřeba si připomenout, že do kategorie anální sex patří i techniky hlazení a doteku a stimulace v oblasti řitního otvoru a že mnoho lidí tak ani netuší, že vlastně patří mezi ty, kteří jemnou formu análního sexu vlastně provozují. Do této kategorie patří i masáž prostaty po které touží opravdu velká skupina mužů.

Doporučuji zamyslet se nad otázkou, zda "je anální sex bezpečný?". Také doporučuji seznámit se s článkem Pravidla análního sexu" a "Časté otázky k análnímu sexu".

(AK)(Z)(L)

Štítky: