Jste zde

Obecně platné zásady análního sexu

Obecně platné zásady análního sexu

Volné pokračování článku "Anální sex".

Základním předpokladem je, že vám je jasné, že anální sex formou překvapení toho druhého moc rozumným nápadem není. Na anální sex je potřeba být připravený a to jak po stránce dostatečné hygieny, tak i po psychické stránce. Rozhodně je lépe si o této formě sexu nejdříve společně promluvit a svěřit se partnerovi nebo partnerce, že po análním sexu prostě toužím. Když se na něm dohodnete, můžete se pustit do experimentování.

Důležité je s penetrací při análním sexu nespěchat. Nejdříve musí být muž i žena dostatečně uvolněná a vzrušená. Pokud bude žena stažená, napnutá a nedostatečně lubrikovaná, muž se do ní nezasune a ženu to navíc bude bolet. Když nebude dostatečně vzrušený muž, nemá čím by penetroval.... Pro celkové naladění a uvolnění je velmi důležitá dostatečně dlouhá a vzrušující milostná příprava. V rámci ní můžete pro ženino vzrušení využít všechny její erotogenní zóny.

Z orálního sexu můžete nenápadně přejít na anilingus - orálně-anální stimulaci. Ženu to uvolní, povolí její fyzické i psychické napětí a ona se zbaví obav, studu a přirozeně se naladí se na další prožitky. Pomalé a jemné laskání konečníku jazykem a velmi pomalá stimulace prsty navodí uvolnění a ženu připraví na vlastní penetraci. Neberte to však jako úkol. Když to nepůjde, nemá smysl za každou cenu pokoušet penetraci. Bez uvolnění to určitě nepůjde a navíc vaše pokusy mohou ženu bolet. Snažit se za každou cenu opravdu nikam nepovede. Bez uvolnění se anální sex prostě dělat nedá!!! Take nezapomínejte na základní pravidlo - že základem úspěšného análního sexu je lubrikace!

Pokud bude muž maximálně ohleduplný a penetraci bude provádět velmi pomalu a s citem, anální svěrač se postupně uvolní, přizpůsobí a povolí. Žena potřebuje na uvolnění čas a muž by jí ho musí dopřát. I v další fázi pronikání by muž měl tlačit penisem jen velmi pomalu a s přestávkami. Žena postupné otvírání řitního svěrače musí "prodýchat". Proto je dobré postupovat pomalu, mírným tlakem a s několika přestávkami. Když se penetrace podaří provést, je lépe chvilku počkat a zvyknout si na nové podněty. To platí jak pro ženu, tak i pro muže. Znovu připomínám, že dostatečná lubrikace je nutností!!!

Kopulační pohyby by muž měl provádět pomalu, s citem a kontrolovat rychlost a hloubku pohybu. Když vidí, že ženě je něco nepříjemné, měl by hned zastavit jakýkoli pohyb a dopřát ženě čas na uvolnění a prodýchání. Anální penetrace je úplně jiný pocit, než vaginální penetrace. Žena prožívá mnohem větší pocit tlaku na začátku pronikání. Těžko odhaduje, jak hluboko je penis zasunut. V první fázi dochází k postupnému otevírání svalů svěrače a hlava žaludu se pomalu zasunuje do řitního otvoru.

Většinou právě v první fázi je u ženy pocit tlaku a možná i s trochou bolesti nejsilnější. Tato fáze je také spojena s největšími obavami ženy i muže, zda to vůbec půjde. Rozhodně je tlak v této fázi pronikání největší, mnohem větší, než bude potřeba v další části penetrace a později při zasunutí. Po překonání části svěrače je další pohyb penisu snadnější. jakmile se žalud zasune do konečníku, je vhodné chvíli počkat a relaxovat. Napětí se uvolní a další zasouvání už půjde mnohem snadněji. Pak následuje druhá fáze a tou je překonání druhého svěrače. Pokud je žena dostatečně uvolněná a po chvíli se podaří překonat i druhý svěrač.

V těchto chvílích je vhodné znovu nespěchat a prodýchat všechna napětí i pochybnosti. Pak je možné začít s pomalým pohybem penisu. Pro muže i pro ženu přechod žaludu penisu mezi svěrači představuje intenzivní pocit dráždění a podvědomé svírání svalstva. Proto je kratší pohyb penisu, při kterém se překonává druhý svěrač pro oba nejsilnějším podnětem. Nikdy však nespěchejte a pokud máte pocit nedostatečné lubrikace, pak lubrikant raději přidejte. Znovu připomínám, že základem úspěšného análního sexu je lubrikace! Odření sliznice análního svěrače a střeva může způsobit jemné krvácení. Podobně se však může odřít i mužův penis. Pocity po análním sexu pak pro oba nemusí být několik následujících dnů zrovna nejpříjemnější.

Je potřeba si připomenout, že do kategorie anální sex patří i techniky hlazení a doteku a stimulace v oblasti řitního otvoru a že mnoho lidí tak ani netuší, že vlastně patří mezi ty, kteří jemnou formu análního sexu vlastně provozují. Do této kategorie patří i masáž prostaty po které touží opravdu velká skupina mužů.

Doporučuji zamyslet se nad otázkou, zda "je anální sex bezpečný?". Také doporučuji seznámit se s článkem Pravidla análního sexu" a "Časté otázky k análnímu sexu".

(AK)(Z)(L)

Štítky: