Jste zde

Jak se svěřit, že toužím po análním sexu

Jak se svěřit, že toužím po análním sexu

Hlavní téma: "Anální sex".

Asi si při přečtení nadpisu tohoto článku automaticky představíte, že takovouto otázkou se může zabývat jen muž, který přemýšlí o tom, jak ženě naznačit, že by rád anální sex. Jenže to bychom celou záležitost příliš zjednodušili. Anální sex zdaleka není jen touhou mužů. To jsme však již řešili při jiných otázkách. Nyní se zamyslíme nad tím, jak svou představu, touhu, skryté přání nebo "erotický sen", sdělit své partnerce nebo partnerovi. Na celý problém komunikace o análním sexu se tedy musíme podívat z pohledu čtyř uznávaných sexuálních orientací.

O análním sexu z pohledu orientací

Pokud chceme řešit otázku "Jak se svěřit, že toužím po análním sexu", musíme se na ni podívat i z pohledu sexuální orientace. Ne všechny skupiny lidí ji budou řešit stejně. Vhodné je tedy připomenout si sexuální orientaci lidí.

Otázkou však je, zda bisexualita jako třetí a asexualita jako čtvrtá sexuální orientace vůbec existují. Vzhledem k tomu, že každý člověk je vždy více přitahován jedním pohlavím, je možné se bez pojmu "bisexualita" obejít, pokud se podaří zhodnotit, které pohlaví jedinec více preferuje. Podobně u pojmu "asexualita" je možné hovořit spíše o nezájmu o jakoukoli sexuální aktivitu u mužů a žen.

Nyní k vytvoření představy o tom jak mnoho lidí se o anální sex zajímá, nebo s ním má své zkušenosti stačí odhadnout jak je v jednotlivých skupinách touha po análním sexu v jakékoli jeho podobě silně zastoupena.

Kterou skupinu anální sex nejvíce přitahuje, mají o něj velký zájem nebo jej přímo provozují? Začneme sexuální orientací při které se anální sex provozuje nejčastěji. Tou skupinou jsou homosexuální muži.

Homosexuální muži - gayové
Tato skupina většinou homosexuálních lidí při sexuální aktivitách anální sex většinou připouští. Neznamená to ovšem, že by anální sex museli provozovat v penetrační podobě všichni homosexuální muži. Mezi homosexuálními muži se ovšem kladný vztah k análnímu sexu dá předpokládat. Pro přijímajícího muže představuje stimulaci prostaty a pro poskytujícího muže stimulaci podobnou souloži.

Homosexuální ženy - lesby
Lesba je nositelka ženské homosexuality, pro kterou je charakteristická náklonnosti ženy k ženě. Pro tuto skupinu žen ovšem není anální sex prioritní. Neznamená to však, že by některá z žen nechtěla anální sex s partnerkou vyzkoušet. Nemusí se přitom jednat přímo o anální penetraci sexuální pomůckou. Ženy mají obecně daleko větší vztah k jemnějším technikám při sexu, než muži. Pokud se rozhodnou pro anální sex, pak odpadají na straně poskytující partnerky pocity vzrušení při penetraci pohlavím a proto se dávající ženy více soustředí na poskytování příjemných pocitů přijímající partnerce. To znají a oceňují i muži, kteří od žen žádají stimulaci prostaty, ať už prstem nebo sexuální pomůckou.

Bisexuální orientace mužů a žen
Bisexuál je člověk, který pociťuje sexuální přitažlivost jak k ženskému tak mužskému pohlaví. Jedná se tedy o jakýsi pomyslný střed mezi homosexualitou a heterosexualitou. Za příznivých okolností se projevuje schopností vytvářet citový vztah s osobou nebo osobami stejného i opačného pohlaví. Nejde tedy jen o sex navenek homosexuální nebo lesbický, ale především o to, zda je jedinec schopen navázat s oběma pohlavími také hlubší vztah, kterému říkáme láska. Citový vztah se nedá ani nařídit, ani vynutit. Proto může o pohlavní orientaci vypovídat zřejmě nejvíce. U této skupiny lidí je tedy pravděpodobně vztah k análnímu sexu obdobný jako u lidí heterosexuální orientace.

Asexualita
Asexualita je označení absence sexuální touhy nebo absence pocitu sexuální orientace, případně obojího současně. Někdy se o ní hovoří jako o sexuálním nezájmu. Nedá se však hovořit o tom, že by se jednalo o sexuální úchylku, nemoc nebo formu asketismu. Asexualitu nelze považovat za klasickou formu sexuální dysfunkce. Asexualita patří mezi sexuální chování a vztahy, při kterých muž nebo žena nemá žádnou vyhrazenou sexuální orientaci nebo k nikomu není sexuálně přitahován. U této skupiny lidí se nepředpokládá ani touha po jakýchkoli sexuálních praktikách a už vůbec ne touha po análním sexu. Musíme si však uvědomit, že asexualita partnera v partnerském vztahu nemusí znamenat, že nežije sexuálním životem. Prostě se mnohdy snaží svému partnerovi nebo partnerce vyjít vstříc. Muže to přitom znamenat, že bude vstřícný i poskytování nebo přijímání análních sexuálních praktik. Výzkumy takovéhoto sexuálního chování lidí, kteří se k asexualitě hlásí však pravděpodobně neexistují.

Na závěr jsem si nechal sexuální orientaci, která se označuje jako většinová. Je to sexuální orientace heterosexuální.

Heterosexuální orientace
Většinová sexuální orientace mezi mužem je předpokládaná jako vztah mezi mužem a ženou, ženou a mužem. Orientace této skupiny je založena převážně na klasickém sexuálním vztahu, který je charakterizovaný spojením pohlavních orgánů muže a ženy. Je zajímavé, že v této "většinové" skupině narůstá zájem o sexuální praktiky, které jsou spojovány především s homosexuálním zaměřením. Tím rozhodně nechci konstatovat, že anální sex je výrazem homosexuality. Je však zajímavé, že po této sexuální praktice touží lidé ze sexuální skupiny, která má plně "k dispozici" klasický sex. A není těch lidí zrovna málo. Jedná se o více jak 30% heterosexuálně orientovaní skupiny lidí světové populace. Údaje výzkumů se výrazně liší podle zemí a především podle náboženských, historických a kulturních tradic lidí. Také otevřenost dotazovaných bude silně ovlivněna "tabu", které anální sex stále provází. Nejde však o to, jak přesné jsou výsledky. Podstatné je to, že vzhledem k většinovému zastoupení heterosexuality v lidské populaci se při předpokládaných 30% lidí se zkušeností nebo vztahem k análním sexu a jeho praktikám, jedná o nejsilnější skupinu vůbec.

Která skupina lidí má největší zkušenosti s análním sexem?

To je docela zajímavá otázka, která může hodně napovědět o tom, jak mnoho lidí vlastně anální sex, vzhledem ke své sexuální orientaci, vyhledává.

 • asexuálové 0%???
 • homosexuálové cca 90%
 • bisexuálové cca 30% (podobné složení jako u heterosexuálů)
 • heterosexuálové více jak 30%

Tyto údaje jsou samozřejmě naprosto orientační a zakládají se na informacích z různých průzkumů sexuálního chování lidí. Výsledky se logicky liší nejen podle jednotlivých průzkumů, ale také podle zemí, etnik a samozřejmě také podle náboženských a kulturních tradic. Jedná se pouze o hrubý nástin možných výsledků. Domnívám se, že co se análního sexu a jeho obliby týká, bude zjištění přesnějších odhadů, vzhledem k "delikátnosti" této sexuální praktiky, velmi obtížné.

Vzhledem k tomu, že heterosexuálů je hrubým odhadem 88% až 79% lidské populace, je při 30% zájmu nebo praktikování análního sexu, tato skupina lidí ve světové populaci nejsilněji zastoupena. Proto otázka "Jak se svěřit, že toužím po análním sexu", se nejvíce dotýká vztahů mezi mužem a ženou a ženou a mužem. Pokud si stejnou otázku budou klást homosexuální muži nebo lesbické ženy, pak by i jim mohla pomoci následující úvaha, jak tento partnerský problém řešit.

(To byl ale dlouhý a náročný úvod. Doufejme, že samotné řešení otázky bude jednodušší!).

Partnerský vztah a anální sex

Anální sex je o důvěře a partnerských sexuálních zkušenostech. O větší důvěře než jen "běžný" sexuální vztah mezi partnery. Mnozí muži a mnohé ženy jsou především zvědaví, co to anální sex vlastně je a co nového přináší. Jsou zvědaví a možná je představa toho "zakázaného" i vzrušuje. Mívají ale strach o "pověst", bezpečnost, zdraví a většinou se bojí bolesti nebo toho, že se partner nebo partnerka pohorší nad jejich touhami.

Mnohé by však jistě překvapilo, že za anální sex není považováno pouze vsunutí penisu do análního otvoru, ale i jeho hlazení, olizování, dráždění jeho okolí nebo i vsunutí prstů nebo erotické pomůcky. Takže mnoho lidí ani netuší, že při svém milování vlastně už anální sex provozují.

Pokud tedy chcete mít anální sex se svou manželkou nebo přítelkyní, manželem nebo milencem, máte v podstatě dvě možnosti:

 • připravit na něj partnera, promluvit si svých touhách a přáních a pak se domluvit na tom, že to vyzkoušíte nebo také ne.
 • pokusit se o anální sex bez přípravy a bez upozornění. 

V obou případech dopředu nemůžete vědět, jaká bude její nebo jeho reakce. V druhém případě však riskujete, že budete rázně odmítnuti, případně že vám možná bude vyhověno, ale partner nebo partnerka si vašeho pokusu moc neužijí. V žádném případě tato varianta není nijak zvlášť ani vzrušující, ani příjemná.

Anální sex potřebuje určitou přípravu a to jak psychickou přípravu na anální sex, tak také osobní, v podobě důkladné osobní hygieny. Pokud jeden z těchto předpokladů nesplníte, riskujete, že zábrany při análním sexu znemožní nebo znepříjemní jeho provedení.

Nebudeme nyní řešit otázky spojené s milostnou předehrou k análnímu sexu, která je zaměřená na erotogenní zóny anální oblasti. Také nebudeme řešit otázky potřeby dostatečnou lubrikace, která je základem úspěšného análního sexu. Před rozhovorem s partnerem nebo partnerkou by však bylo maximálně vhodné tyto základní předpoklady znát. Že tomu tak není, o tom svědčí časté otázky k análnímu sexu, které nám čtenáři webu kladou.

Jak se tedy svěřit, že toužím po análním sexu

Dříve, než se budete snažit s partnerem nebo partnerkou otázku análního sexu řešit, doporučuji si nastudovat o čem vlastně anální sex je. Pokud to nebudete vědět vy, je malá pravděpodobnost, že to bude vědět ten druhý. Je sice možné, že partner nebo partnerka již anální sex dříve zažili, nemusela to však vždy být jen ta nejlepší zkušenost. Pokud nějaké zkušenosti v dřívějším vztahu získal nebo získala, pak si je zcela jistě okamžitě spojí nejen s partnerem nebo partnerkou, ale také si vybaví i jiné souvislosti s předcházejícím vztahem.

 • O análním sexu tedy musíte mít jasnou představu. Leccos se dá nastudovat. To nejdůležitější je již popsáno v článcích "Anální sex" nebo "Časté otázky k análnímu sexu". Ostatní, stejně důležité informace najdete v článcích souvisejících. Rozhodně se zamyslete na tím, co se při análním sexu nesmí dělat nebo nad tím, zda je anální sex bezpečný.
 • Není nad osobní zkušenost. A k získání osobní zkušenosti s análním sexem partnera nebo partnerku až tak úplně nepotřebujete. Proto doporučuji přečíst si článek Anální sex pro jednoho ... a vyzkoušet si "anální masturbaci" sám se sebou. Hodně tím získáte. Zrealizujete své představy a přitom si můžete pravdivě odpovědět na to, co vám anální sex poskytl. Bude vám pak jasné i to, jak jej pravděpodobně bude vnímat ten druhý, když mu jej budete chtít poskytnout vy. Není nad osobní zkušenost. Možná vám bude i stačit. Pokud budete chtít získat další, tentokrát partnerské zkušenosti, můžete se zamyslet nad tím, jak budete postupovat dál.
 • Nespěchejte hned za análním sexem! Tak, jak se vyvíjejí vaše představy a touhy ohledně milování, může se ve vašich představách rozvíjet i touha po análním sexu. Rozhodně však není nutné spěchat. Muži to mají v tomto případě snadnější. Pokud totiž mají opravdu tak silnou touhu a vzrušuje je představa, jak se dotýkají a laskají zadeček nebo rektální oblast partnerky, pak k tomu mohou využít milostnou přípravu nebo i vhodné polohy při milování. Žena, když je vzrušená, až tak moc neřeší letmé doteky nebo i hlazení, případně cílené doteky kdekoli na těle. Splývají v celkový dojem, kterému dominuje právě celkové vzrušení, které prožívá.
 • Dalším krokem tedy mohou být pokusy o některé jemné sexuální praktiky zaměřené například na jemné hlazení zadečku nebo i lehké doteky v anální oblasti. Při orálním sexu to může být navíc jemné hlazení hráze a občasné pohlazení anální oblasti. Ne že by si toho žena nevšimla, ale v takovýchto chvílích, kdy je silně vzrušena, jí to nebude připadat nepatřičné. Nic podobného však nedělejte s cílem následně pokračovat v intenzivnějším dráždění nebo análním sexu. Cílem takovéhoto laskání je ujistit sebe i toho druhého o tom, že na jemných lehkých dotecích není nic špatného.
 • Jen připomínám, že i takovéto letmé doteky nebudou vadit tehdy, když na ně bude člověk připravený tak, že nebude mít obavy z nedostateční hygieny provedené před milováním. Zábrany z nedokonalé čistoty této oblasti dokáží naprosto zablokovat jakékoli pokusy a vedou k výraznému snížení vzrušení! Proto si něco podobného můžete dovolit například po společné koupeli, kdy se budete "vzájemně umývat".
 • Právě společná koupel může být jednou cestou, jak toho druhého nenápadně seznámit s vašimi doteky v anální oblasti. Stačí se domluvit, že se budete vzájemně umývat a odvedete tuto práci"poctivě a s nasazením" na celém těle. Nic nebudete vynechávat a každému místečku budete věnovat dostatečnou pozornost. Nezapomínejte na dostatek mýdla nebo pěny. Ruce snadněji kloužou po těle a vše se provádí jednodušeji a příjemněji. Musíte však počítat i s tím, že stejné pozornosti se může dostat i vám. Tehdy je potřeba být stejně vstřícný a nebránit se i dotekům v této oblasti..
 • Vše, co jste doposud prováděli může být děláno naprosto přirozeně a vůbec nemusí padnout jediné slovo o análním sexu. Doteky v těchto oblastech se v podstatě mohou stát běžnou součástí milostné předehry i milování. Budou přirozené o oba se jich už nebudete obávat, Ani dávání ani přijímání těchto něžností vám nebude nepříjemné, naopak zjistíte, že v některých okamžicích "to bylo fakt příjemné".
 • Doteky v anální oblasti v některých sexuálních polohách mohou být přirozené a vzrušující. Nemá smysl popisovat všechny polohy ve kterých je to možné. Tak alespoň jednu za všechny. Tou "jednou"je většina poloh "Zezadu", nejlépe varianta "Na pejska". I bez tohoto článku je velmi oblíbená mezi muži a to hned z několika důvodů. Ten největší je, že muž je v ní dominantní. Je to on, kdo rozhoduje o způsobu technice pronikání, rytmu kopulačních pohybů a způsobu hlazení ženy. Maximálně vyhovuje právě mužům, kteří ženě rádi hladí hýždě i konečník a přitom si vychutnávají pohled na rozevřený zadeček, který je pro ně velice silným stimulem. Mnoho mužů si právě v této poloze řeší svou touhu po doteku v "zakázané oblasti. Aniž by to vlastně partnerce sdělili, tak uspokojují své představy o análním sexu. Výsledkem pak může být, že žena časem zjistí, že v poloze zezadu je její partner tak nějak "rychlejší". Prostě je toho na něho nějak moc ...
 • Když si oba zvyknete na to, že na dotecích v anální oblasti není nic špatného, když na ně budete připraveni předcházející osobní hygienou, nebudete se jim bránit, protože vám budou příjemné. Tehdy je ta správná doba si o svých touhách a představách promluvit. Nemusíte hned mluvit přímo o anální penetraci, ale například o tom, že chcete zažít jaké to je, když vyzkoušíte například anilingus - orálně anální stimulaci. Je potřeba se připravit na to, že pro takovouto stimulaci je vhodné osobní hygienu trochu zkvalitnit. Jak na to, se dočtete například v článku "Anální sex a hygiena".
 • Dostáváte se k intimnějším sexuálním praktikám v oblasti análního sexu a proto je dobré vědět i to, co se při análním sexu nesmí dělat.
 • Pak už je jen krůček k tomu, aby jste si promluvili i o technikách jemné penetrace prstem a později vyzkoušeli i jiné formy análního sexu.

K análnímu sexu se dá dospět

Jak vidíte, k análnímu sexu se dá dospět. Není nutné nic uspěchávat. Vše může probíhat přirozeně a bez nervů o to, jak vše dopadne a zda nakonec nenastane nějaká událost, například ztráta erekce, která z pokusu o anální sex udělá trapas. Vše může být stejně přirozené jak normální sex. Jen se partnerka nesmí vzít útokem! Když budete vzájemně ohleduplní a vstřícní, nemusíte se ani obávat o to, co si o vás ten druhý bude myslet, když zjistí, že toužíte po análním sexu. Nemusíte se ani obávat toho, zda po análním sexu nebude partner vyžadovat už jen anální sex nebo že po análním sexu žena ztratí pro muže svou hodnotu. tyto otázky řeší články "Neztratí k sobě žena úctu, když svolí k análnímu sexu?", "Nezničí anální sex náš sexuální život?", "Nezmění se po análním sexu vztah muže k ženě?" a další.

Na závěr si dovolím znovu připomenou, že anální sex je o důvěře a společných zkušenostech. Rozhodně nepatří mezi sexuální praktiky vhodné pro začátek sexuálního života.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)