Jste zde

Poloha "Zezadu", varianta "Na pejska"

Poloha "Zezadu", varianta "Na pejska"

Hlavní téma: "Sexuální polohy".
Volné pokračování článku "Polohy pro penetrační vaginální sex".

Sexuální poloha patří mezi pět nejoblíbenějších milostných poloh.

Varianta "Na pejska" patří mezi polohy "Zezadu". Mají ji rády ženy, které preferují tvrdší a hluboký sex a nevadí jim, že jsou v pasivní roli. Někdy je poloha "Na pejska" označována jako animální poloha (poloha pro páření zvířat). Poloha je pro ženu relativně jednoduchá a může si ji přizpůsobit podle své potřeby. Nejčastěji při ní žena "klečí na všech čtyřech" a partnerovi nabídne své pozadí. Muž se přidržuje ženiných boků a zezadu ji penetruje.

Tato poloha není zrovna nejvhodnější pro první sexuální prožitky na začátku sexuálního života partnerů. Především ženy, které se sexem začínají, se jí tak trochu obávají. Chybí jim především kontakt s partnerem, nevidí, co dělá nebo dělat chce a nemohou sledovat výraz jeho tváře. Také si uvědomují, že mu nabízí pohled na svůj zadeček a to je v situaci, kdy se teprve poznávají, příliš moc velká důvěrnost. Právě možnosti, které mužům nabízí, ji mají velmi rádi a většinou neodolají a zkoušejí kam až mohou zajít. To je také důvod, proč se jí některé stydlivé ženy vyhýbají. Muži si totiž jen těžko odepřou příležitost ženu hladit úplně všude... Proto se čerstvě zamilovaným ženám zdá až nevhodně chlípná, nemorální, možná i nečistá a příliš odosobněná až "zvířecí". Mimochodem odtud je i její lidový název "Na pejska". Protože muži v této poloze často využijí možnosti ženě polaskat i konečník a jeho okolí, mají stydlivé ženy pocit, že je to už skoro anální sex, co s nimi partner provádí. Proto se dívky a ženy tak často v počátcích společného života brání toto polohu vyzkoušet.

Poloha je vhodná jak pro vaginální, tak i anální sex. Ze všech poloh muži poskytuje nejsilnější, řekněme "soft" anální podněty i při vaginálním sexu. V jiné, podobné variantě, si žena klekne na kolena, položí si hlavou a ramena na polštář a muž ji proniká zezadu.

Ve všech variantách může žena prohnutím zad částečně měnit úhel pod kterým do ní muž proniká. Kopulační pohyby jsou především na muži. To odpovídá i jeho dominantní roli. Pokud se žena rozhodne na pohybech podílet, tak může, ale pro muže to bude znamenat, že musí své pohyby sladit s jejím pohybem boků. Pro některé ženy je právě okamžik, kdy penis opustí poševní vchod a pak se do něj zase vrátí, nesmírně vzrušujícím okamžikem. Muž to však musí mít pod kontrolou, jinak mu hrozí, že penis bude z pochvy nekontrolovaně vyklouzávat a soulož nebude plynulá. Při opětovném zasouvání se pak může poměrně snadno stát, že skončí i jinde uvnitř ženy nebo mimo ní.

Žena si poměrně snadno a pohodlně dosáhne na klitoris a může ho stimulovat rukou nebo vibrátorem - pocity pak jsou intenzivnější. Při naklonění se nad ženu a jejím obejmutí, může hlazení klitorisu provádět i její partner. Tato kombinace stimulací ženě poskytuje překvapivě silné vzrušení. To může přerůst až ve vyvrcholení. Touto kombinovanou technikou se zabývá článek "Soulož "Na pejska" se stimulací klitorisu".

Je oblíbená muži a to hned z několika důvodů. Ten největší je, že muž je v ní dominantní. Je to on, kdo rozhoduje o způsobu technice pronikání, rytmu kopulačních pohybů a způsobu hlazení ženy. Maximálně vyhovuje mužům, kteří ženě rádi hladí hýždě i konečník a přitom si vychutnávají pohled na rozevřený zadeček, který je pro ně velice silným stimulem.

Muži poloha umožňuje hladit ženě hýždě a dobře kontrolovat hloubku penetrace.

Tyto polohy jsou ideální pro vyšší stupně těhotenství, kdy váha muže je úplně mimo ženino tělo a její bříško je chráněno před mužovými pohyby a nalehnutím. Ze strany muže je u těhotné ženy výrazně omezit hloubku penetrace i razanci pronikání. Především musí zabránit tomu, aby pronikající penis nemohl dorážet na zadní stěnu pochvy a nedráždil děložního čípek. Tlakům na dělohu je nutné zabránit především ve vyšším stupni ženina těhotenství. Varianta, kdy má žena přinožené nohy je vhodná i pro "soulož ante portas" (před branami), při které může muž penisem vykonávat kopulační pohyby mezi stehny partnerky a vyvrcholení pak dojde mimo pochvu. To je zvláště ohleduplná varianta pro ženu i v nejvyšším stádiu těhotenství.

Pokud řešíme bříško těhotné ženy, pak je dobré připomenout, že poloha "Na pejska" je ideální i pro těhotné muže, pardon pro obézní muže. Rozměrné bříško muže je prakticky úplně mimo a tak i muži ve vysokém stupni těhotenství se svým pivním bříškem nemají problémy.

Z hlediska doteků a dráždění:

Nejsilnější pocity žena prožívá při variantě, když má kolena co nejvíce roztažena od sebe. Vstup do pochvy je otevřený, což i muži s menším penisem umožňuje hluboké zasunutí penisu. Naopak je ze stejného důvodu nevhodná v případě, že muž má penis extrémně dlouhý.

 • Obtížnost polohy - jednoduchá, relativně pohodlná pro oba partnery. Muž je aktivní, žena spíše pasivní.
 • Proniknutí - je hluboké, muž může snadno měnit hloubku průniku a má nad pronikáním výbornou kontrolu. Poloha muži umožňuje "včas vytáhnout" penis při antikoncepční metodě přerušované soulože. Vnímavý muž velmi brzy pozná, jaký úhel pronikání penisu do pochvy ženě přináší nejpříjemnější pocity a přizpůsobí se tomu, aby spojení a stimulace byla přínosem pro oba partnery.
 • Prsa - výhodou je, že volně visící prsa se víc prokrvují, jejich nervová zakončení jsou více protažením napnutá. Proto jsou visící prsa na doteky a stimulaci citlivější a zvyšuje se citlivost dvorců a bradavek. A tato zvýšená citlivost chvíli vydrží i po zaujetí jiné polohy. 
 • Klitoris – je nutné, aby si jej rukou dráždila sama žena nebo partner, jinak bude zcela mimo kontakt. Mohou se použít i vhodné sexuální pomůcky. Zvláště vhodné jsou takové, které mohou dráždit současně pochvu (a tedy i pronikající penis) a klitoris. Muž sice na klitoris dosáhnout může, ale není to ono...
 • G bod – je to jedna z nejlepších poloh pro dráždění bodu G, zvlášť, pokud je zadeček dáte co nejvýše a hlava s rameny se tiskne k polštáři. Takto žena i snadněji dosáhnete na klitoris a účinek penetrace, dráždění bodu G a pocity na poštěváčku se sčítají. Je to poloha, ve které se dá experimentovat s dosažením klitoridálního i vaginálního orgasmu.
 • Emoční prvek - malý vizuální kontakt s partnerem. Žena je v podřízenou roli, což nemusí některým ženám vyhovovat. pro jiné je její role a podřízení se muži naopak vzrušujícím podnětem. některým ženám naopak vyhovuje, když jí muž při souloži nevidí do tváře a ona pak tak trochu "zůstává v anonymitě". Neřešte zvuky, které tato sexuální poloha přímo přitahuje...

Pro muže je emoční stránka polohy "Na pejska" velmi silná. Muž je v dominantní roli a užívá si nevšední pohledy na ženin zadeček a má možnost hladit její hýždě i konečník. To je pro některé muže natolik silný podnět, že ve velmi krátké době vyvrcholí. Pravděpodobně tolik silných podnětu většina mužů nezvládá kontrolovat a proto "zapomenou" na oddalování ejakulace a vyvrcholí... Mnoho žen to brzy zjistí a když chtějí, aby sex netrval moc dlouho, přejdou do polohy "Na pejska" ve které jejich partner brzy končí... Právě proto řada žen tuto polohu nenazývá "Na pejska" ale poeticky "Rychlá smrt" nebo "Nejrychlejší sex".

 • Dominantní role, kterou muž v této poloze má, by mu mohla umožňovat jistou kontrolu nad vzrušením. V praxi to však tak snadno nefunguje... V poloze "Na pejska" je nutné, aby se muž v pronikání do ženy řídil a kontroloval. Poloha totiž muže přímo svádí k "tvrdšímu sex". Mnohdy mají muži pocit, že právě nyní mohou ukázat, co za chlapa v nich dřímá!!! Často nad penetrací ztrácí kontrolu, což ale žena nemusí vnímat zrovna nejlépe.
 • Z tantrického pohledu je tato poloha velmi vhodná pro provádění technik oddalování orgasmu na straně muže.

Jak se líbí mužům?

 • Muži tuto polohu mají většinou rádi.
 • Cítí se jako vládci a žena jim klečí u nohou. Bohužel u některých mužů převládá pocit nadvlády a podmanění partnerky, nad pocitem společného rovnoprávného sexu.
 • Muži nabízí snadné a velmi hluboké proniknut s velmi dobrou kontrolou, což u vášnivých žen, které hluboké proniknutí vyhledávají, vyvolává silné pocity maximálního vzrušení
 • Muž je za svůj "výkon" častěji chválen...
 • Také pohledy na rozevřený zadeček nejsou ani v partnerském vztahu běžné a mohou být velmi erotické. Když pak přidáte hlazení a lehké doteky v této oblasti, může být žena nezvykle překvapena jejich účinky. Přitom se může tvářit neutrálně, jako by o tom, co muž dělá, ani nevěděla. Může to být taková malá, nepřiznaná příprava na budoucí praktiky anální stimulace.
 • Některé muže vzrušuje, když vidí, jak se jejich penis zasouvá do ženy...
 • Příjemné a nezvyklé je i to, že při pohybech dochází k narážení šourku na zadeček a tak jsou stimulována i varlata.
 • Poloha je to pro některé primitivní, pro jiné vášnivá. V každém případě je vhodné ji vyzkoušet a možná zjistíte, proč je poloha "Na pejska" považovaná za "rychlý sex".

Jak se líbí ženám?
Tuto polohu však mají rády ženy které toužící po tom, aby byly uchváceny a razantně uspokojeny. Některé ženy ji vyhledávají proto, že není příliš intimní a nevidí při ní partnerovi do tváře. Mají pocit, že sex není tak osobní, ale je prostě přímo a jen animální a pro uspokojení potřeby.

Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když:

 • chce ukázat štíhlejší či hezky tvarované nohy, hezkou linii zad
 • chce skrýt problematické oblasti břicha, obezitu, povislá ňadra
 • chce "zamaskovat" povislé bříško nebo strie na stehnech.
 • funguje to však i na kůži zadečku, který se vypne a strie "zmizí"....
 • když má větší bříško nebo je ve vyšším stupni těhotenství

Pro koho vhodná nebude?
Především ji nebudou vyhledávat lidé, kteří při milování potřebují oční kontakt. Především jsou to ženy, které při milování svého partnera potřebují vidět a udržovat s ním oční kontakt. Proto řada žen tuto polohu příliš nevyhledává. Nevyhovuje jim ani jejich víceméně pasivní role, omezený pohyb. Právě absence očního kontaktu u mnoha žen navozuje dojem, že žena jen prostředkem pro uspokojení dominantní představy a sexuální nadvlády muže nad ženou. Problémová je pro ženy, které mají potíže s bederní páteří. Prohnutí zad a zadní přírazy muže, na které žena nemá žádný vliv, způsobují značné namáhání svalů bederní zad a to může vést až ke vzniku křečí či blokaci svalů a bolestem v křížové části páteře.

Poloha není příliš vhodná pro vzrůstem malou ženu a vysokého muže. Nepoměr délky nohou nutí muže k náklonu nad ženu a snadno se může stát, že svou váhu na ženu příliš přenese a tak ji zatíží. Pro takto rozdílné postavy je vhodnější varianta polohy "Na pejska" při které žena klečí na okraji postele a muž stojí u postele za ní.

Podobně je poloha málo vhodná pro muže s velkým penisem v případě, že žena je drobnější postavy a rozdíl ve velikosti pohlaví je nepřiměřený. Muž v poloze "Na pejska" může do ženy pronikat velmi hluboko, což mohou některé ženy pociťovat jako bolestivý tlak na zadní stěnu pochvy a děložní čípek. Při příliš hlubokém sexu může být penetrace pro drobnou ženu nepříjemná až bolestivá. Horší ale je, když se při velkém vzrušení muž přestane kontrolovat a jeho pohyby budou příliš razantní a "nadoraz". Muži s delším penisem pak ženě mohou navodit nepříjemnou bolest. U mužů s kratším penisem to nehrozí...

Při hodně divokém sexu může hrozit i to, že muž penisem narazí například na kostrč a penis si o ni může "zlomit". Nejedná se o zlomeninu v pravém slova smyslu, ale o úraz při sexu. "Fraktura" penisu je pro muže nesmírně bolestivá a nebezpečná! Podobně může dojít k natržení ženy nebo poškození či odření sliznice stydkých pysků, klitorisu nebo pochvy. Když už jsme u těch "rizik", tak pokud partneři klečí na tvrdé podložce nebo na zemi, snadno si mohou "otlačit" kolena.

Způsob stimulace pochvy, velký rozsah pohybů a razantnost penetrace však ženám poskytuje větší šanci na prožití silného vaginálního orgasmu, zvlášť pokud vhodně nastaví pánev při penetraci, aby pronikání silně dráždilo jejich citlivá místa uvnitř pochvy. Proto je tato poloha oblíbená ženami, které jsou schopné dosahovat vaginální orgasmus. Masochistky oceňují, když je partner občas despoticky zatahá za vlasy nebo je za vlasy přitáhne k sobě. To už ale patří spíše do oblasti SM praktik. Poloha vyhovuje ženám. které jsou rády v roli divoké, nespoutané ženy, která "touží po zkrocení". Často ji mají v oblibě ženy, které upřednostňují razantní a intenzivní sex. Romantické ženy ji určitě vyžadovat nebudou.

 Poloha zezadu - "Na pejska"

 

Příklad některých variant polohy:

 • Žena je na všech čtyřech s rovnými zády. Muž proniká zezadu. Poloze se lidově říká "psí poloha" nebo běžněji "Na pejska". Tato poloha se považuje za základní. Dominantní muž a žena s touhou být podřízená si tuto pozici mohou vyzkoušet i ve variantě, kdy muž ženu může držet za vlasy.
 • Ve variantě "Na pejska", kdy je je trup ženy skloněn dolů. Muž může zvedat své boky nad boky ženy k dosažení maximální penetrace.
 • V jiné variantě muž klečí, roztáhne nohy, přičemž má ohnutá kolena a nadzvedává se během pronikání co nejvýše. Ruce muže se obvykle opírají o záda ženy, aby muž nepadal dopředu.
 • Při variantě "skákání přes kozu" žena klečí na kolenou s široko rozkročenýma nohama a pohodlně se předklání dopředu, kde se opírá rukama nebo lokty. Muž do ní pod dokonalou kontrolou vstupuje zezadu.
 • V další variantě klečí muž se vzpřímeným trupem. Může pak ženu jemně přitahovat za paže a zápěstí směrem dozadu.
 • Žena leží na boku. Muž klečí a proniká zezadu. Alternativně může muž stát, pokud žena leží na zvýšené podložce.
 • Žena leží na břiše, případně s rozevřenýma nohama, muž leží na ní. Podle varianty vložení polštáře pod boky ženy v této pozici zvyšuje stimulaci oblasti klitorisu nebo bodu G.
 • Žena leží na břiše s koleny u sebe. Muž leží na jejích roztažených nohách.
 • Žena leží na boku horní nohou dopředu. Muž klečí obkročmo kolem dolní nohy ženy.
 • Další poloha, ne už přímo "Na koníčka" je varianta kdy žena leží na boku - poloha lžičky. Oba partneři leží na boku, otočeni stejným směrem.

Poznámka:

Většinu z těchto sexuálních poloh je možné využít jak pro vaginální, tak i pro anální penetraci.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)