Jste zde

Poloha "Žena nahoře" - varianta 12

Poloha "Žena nahoře" - varianta 12
 

Poloha "Na koníčka" - varianta 12 patří mezi polohy, kdy žena je nahoře a sedí na muži. Tato varianta má hodně blízko k základní poloze "Na koníčka". Rozdíl není nijak velký. Aktivní je žena, muž je pasivní, ale má poměrně značnou volnost pohybů nohou a rukou. Muž při ní leží na zádech, s nohama roztaženýma a nataženýma. Žena se nejdříve postaví obkročmo nad jeho tělo a pak se za dřepu pomalu posadí na jeho vzrušený penis a zasune si jej do pochvy. Protože dřep je pro ženu poměrně namáhavý a ne každá žena jej dlouhodobě zvládne, opatrně si žena z dřepu klekne. Pokrčené nohy bude mít podél jeho těla.  Pohodlně pak sedí na mužově pánvi a penis má hluboko zasunutý do pochvy. Poloha je v této variantě pro ženy pohodlná a vydrží v ní dlouho a nebolí při ní svaly nohou ani kolena.

Muži poskytuje velmi silný erotický zážitek, neboť mu nabízí otevřený pohled na ženinu hruď, prsa a celkový profil postavy zepředu. Právě možnost vidět výraz ženiny tváře v okamžiku vzrušení, při spojení, je pro muže velmi silný a erotický zážitek. Už pohled na to, jak žena nasedá na jeho vztyčený penis je pro nejednoho muže důvodem, proč tuto polohu vyhledávají a to i přes to, že se o ní říká, že vyhovuje především ženám.

Tato varianta polohy "Na koníčka" dává ženě opravdu velkou volnost pohybů a žena při ní může podle svých potřeb ovlivňovat hloubku průniku, úhel pronikání i rytmus pohybů. Vše má pod kontrolou, ale musí být aktivní. Muž, vzhledem k tomu, že na něm žena sedí většinou své váhy, nemá moc velkou šanci jí s pohybem pánve pomáhat. Nejčastější kopulační pohyby jsou  nahoru a dolů, dopředu a dozadu a kroužení pánví. Muž může ženě pomáhat tak, že ji pevně uchopí za boky a bude ji přitahovat a oddalovat při pohybu dopředu a dozadu. Jinak je vše na ženě. 

Volnost rukou a vysoká stabilita spojení dává muži i ženě prostor pro další formy vzájemného laskání, jako je hlazení, dráždění prsou a bradavek, hlazení bříška, pevný tisk paží nebo doteky na stehnech a nohách.

Poštěváček je  přístupný pro stimulaci rukou muže jen obtížněji, zato však žena má možnost podpořit své vzrušení autoerotikou za intenzivního a hlubokého spojení s mužem. Právě autoerotika za spojení s mužem je dalším důvodem, proč tuto polohu vyhledávají i muži. Ženy se autoerotice před mužem z nepochopitelných důvodů spíše vyhýbají. V této variantě polohy "Na koníčka" (ale i v dalších variantách včetně základní), se tomu však většinou nebrání. Možná je to proto, že doplňková stimulace klitorisu jim přináší naprosto jedinečné pocity a navíc ví přesně jak na to....

Tantrický pohled
Jedná se o polohu jen málo odlišnou od základní klasické polohy "Na koníčka". Platí tady všechny techniky jak pro stimulaci muže pomocí vaginálních svalů, tak i pro transformaci sexuální energie. Poloha je vhodná pro začátečníky s technikami prodlužovaného orgasmu a orgasmu bez ejakulace. Je velmi vhodná pro nácvik "Jízdy na vlnách rozkoše" nebo "rozšířeného orgasmu". Tato poloha je ideální pro nácvik techniky přivedení muže až k orgasmu za minimálního pohybu pánví, kdy veškerou stimulaci penisu zajistí pouze postupné stahování vaginálních svalů. Pro mistryně je pak ideální využít znalosti techniky nasávání a vypuzování penisu z joni. Nejde však jen o uspokojení muže. Žena může dojít v této poloze do stavu velkého vzrušení, které ve spojení s mužem ovládajícím kontrolu orgasmu může vystoupat do prožitku několikanásobných orgasmů nebo prodlužovaného orgasmu. To však vyžaduje nejen kázeň, pravidelné cvičení  a posilování poševních svalů, ale i zvládnutí meditací na rozvádění sexuální energie z pánevní oblasti do horní části těla, srdce a hlavy.

 

Z hlediska doteků a dráždění

  • Tato poloha je vhodná pro první milování. Žena si při ní sama provede defloraci s minimálním pocitem bolesti. 
  • Fyzicky - pro ženu náročnější neboť musí být dominantní, pro muže relaxační, zůstává víceméně pasivní
  • Proniknutí - hluboké, snadné měna hloubky průniku
  • Klitoris – několik možností dráždění, nejsnadněji rukou ženy, jinak kořenem penisu
  • G bod – intenzivní dráždění
  • Emoční prvek- velmi silný pro ženu, muž je více v pasivní roli, má však nádherný výhled ...

Jak se líbí mužům?
Odpočinková poloha pro muže, kteří snesou být pod ženou, dopřejí ženě maximální volnost a přitom si bezpečně užijí. Nabízí nádherný výhled na ňadra a přináší pocit hlubokého proniknutí až na maximum. Nevyžaduje od muže skoro nic, kromě dostatečné erekce.  Žena si sama volí rychlost a úhel proniknutí a tak je na její tváři dobře poznat, kdy se jí to líbí. Žena musí být ale hodně vlhká, jinak to muže brzy dovede k vyvrcholení. V případě nedostatečné lubrikace může muž zažívat pocit příliš silného přetahování předkožky třením o stěnu pochvy, zvláště pokud žena nasedne plnou váhou a zasune úd do maximální hloubky. Tento pocit může být až bolestivý a může vést i k odeznění erekce. Proto je při malém přirozeném zvlhnutí vhodné použít lubrikační krém.  Pozor na sexuální dračice s nadváhou. Hrozí fraktura nejen penisu, ale i pánve.

Jak se líbí ženám?

Poloha žena nahoře je poloha velmi ceněná ženami. Žena si může sex naplno vychutnat, protože je to ona, která určuje pravidla soulože.

Pro ženu z hlediska vyniknutí postavy je tato poloha vhodná když:

  • chce ukázat: hruď, prsa, tvář
  • chce skrýt:    je-li to potřeba pak odvést pozornost od většího zadečku

 

Literatura a zdroje

(AK)