Jste zde

Poloha "Žena nahoře" - varianta 11

Poloha "Žena nahoře" - odvrácená varianta 11

Varianta polohy "Na koníčka" ve které je žena zády k muži, sedí na něm a nohy má mezi jeho rozevřenýma pokrčenýma nohama a ty jeho přidržuje rukama.

Další poloha, ve které je žena aktivní a muž pasivní. Muž si lehne na záda, roznoží nohy od sebe, pokrčí je a přitiskne k hrudníku. Žena si sedne zády k němu na jeho penis v erekci. Sedne si tak, aby její nohy byly mezi jeho rozevřenýma, pokrčenýma nohama. Žena tedy pohodlně sedí na muži, opírá se rukama jeho nohy a zároveň je předržuje. Díky svému pevnému opření nohou o podložku má dostatečnou stabilitu svého těla. Když žena více přinoží nohy, ještě silněji sevře mužův penis uvnitř pochvy. Poloha těl zajišťuje zajišťuje vhodný úhel penetrace a tím i dráždění uvnitř joni. Pokud žena pomůže muži zvednout jednu nohu, úhel penetrace se změní a tím i vnitřní dráždění. Když muži pomůže zvednout i druhou nohu, úhel se znovu změní a s ním i pocity při penetraci. Ohybem nohou tedy muž může měnit vnitřní prožitky ženy při spojení. Žena se může zapřít o nohy a to jí pomůže získat oporu při provádění kopulačních pohybů pánví. Nasednutí ženy je velmi intenzivní a tedy i hloubka penetrace je velká. Dochází ke stimulaci nejen oblasti bodu G, ale také ke stimulaci děložního hrdla.

Kopulační pohyby raději provádějte pomalu a opatrně a to směrem nahoru a dolů, případně kruhové. Žena se může mírně otáčet v bocích nebo pohybovat nahoru a dolů a vzájemně tyto pohyby kombinovat. Je to velmi intimní a intenzivní poloha při které se plně uplatní ženina dominantní role.

Z tantrického pohledu
může u ženy dojít k probuzení sexuální energie Kundeliní, což může vést k mimořádně intenzívnímu prožívání podnětů uvnitř pochvy. V okamžicích blízkých vyvrcholení muž musí dát ženě na vědomí, že je hned potřeba zastavit veškeré pohyby a provede techniky oddálení orgasmu, případně techniky prožívání orgasmu bez ejakulace. Oba partneři přitom zaměří svoji pozornost na čakru uprostřed čela, a převedou sexuální energii z pánve po páteři do této oblasti. 

 

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)