Jste zde

Co při análním sexu dělat nesmíte

Co při análním sexu dělat nesmíte

Volné pokračování článku "Anální sex".

Tímto článkem reaguji na dotaz, který byl zaměřen na souhrnné objasnění, co všechno je při análním sexu "zakázané". Spíš bych to formuloval jako: "co všechno se při análním sexu nedoporučuje dělat". Lidem totiž nic zakázat nemůžete, protože někteří jakmile vidí "zakázané", tak si chtějí hned dokazovat, že jich se to netýká. Proto jsem zpracoval souhrn informací o praktikách a situacích, kterým by se lidé, kteří touží poznat anální sex nebo anální stimulaci, měli vyvarovat. Každý pak musí sám za sebe posoudit, zda je uvedená doporučení budou omezovat v rozletu nebo jsou rozumná...

Ještě si dovolím poznámku, že anální sex není "normální" pravidelná sexuální aktivita, kterou lidé prioritně v sexuálním životě používají. Jako zpestření sexuálního života - proč ne. Ale pokud je anální sex vyžadovaný při jakékoli partnerské sexuální aktivitě, pak asi nebude něco v pořádku. To, že s análním sexem partner nebo partnerka souhlasí je správné a koneckonců by to ani jinak být nemělo. Pochybuji ale, že by to byla technika, kterou by oba partneři chtěli provozovat pokaždé. Bohužel lidé ve snaze vyhnout se partnerským konfliktům někdy potlačí sami sebe a raději vyhoví, než by vyžadovali respektování i jejich sexuálních představ a potřeb. Dlouho se ale takto postavený partnerský vztah udržet nedá!

Doporučení pro anální sex

 • Maximální možná hygiena.
  Anální, ale v podstatě každá sexuální aktivita by vždy měla být spojena s dodržováním hygienických zásad a pravidel. U análního sexu to musí platit dvojnásobně! Bližší informace naleznete v článku Jak se na analingus připravit" nebo "Anální sex a hygiena".
 • Používání kvalitních lubrikantů.
  Anální sex se bez použití kvalitních lubrikantů v odpovídajícím množství bez nepříjemných pocitů až bolesti ani provozovat nedá. U análního sexu nepochybně platí notoricky známá poučka, že "Základem úspěšného análního sexu je lubrikace!"
 • Respektování zdravotního stavu partnera nebo partnerky.
  Rozhodně neprovozujte ani nevyžadujte anální sex v době, kdy má partner či partnerka střevní potíže a trpí průjmy apod. Podobné je to v období, kdy trpí hemeroidy nebo fisurami (praskliny nebo poškození kůže análu).
 • Zákaz kombinace análního a vaginálního sexu.
  Bližší informace naleznete v článku "Kombinace análního a vaginálního sexu".
 • Zákaz kombinace análního a orálního sexu.
  Ass to mouth je termín pro sexuální praktiku z oblasti análního sexu. Ass to mouth (česky doslova ze zadku do pusy) je hovorový termín pro situaci, kdy se vyjme penis z řitního otvoru (anusu) partnera nebo partnerky a následně se vloží do úst partnera nebo partnerky. Je to ponižující a hlavně nesmírně nehygienická sexuální praktika. Bližší informace naleznete v článku "Kombinace análního a orálního sexu "Ass to mouth"".
 • Respektování zábran partnera nebo partnerky při análním sexu.
  Pro mnoho lidí je kombinace anilingus (rimming) (orálně-anální stimulace, uspokojování anální oblasti muže nebo ženy jazykem) nebo cunnilingus (orální sex poskytovaný ženě) případně i felace (orální uspokojování muže) neslučitelná s následným líbáním. Kombinace sexuálního vzrušování, orálních technik a líbání u nich vytváří poměrně silné sexuální zábrany. Bližší informace naleznete v článku "Zábrany při análním sexu"
 • Pozor na projevené sexuální odchylky.
  Bližší informace o sexuálních úchylkách naleznete v článku "Sexuální úchylky spojené s análním sexem" nebo souhrnném článku "Sexuální odchylky".

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: