Jste zde

Sexuální úchylky spojené s análním sexem

Sexuální úchylky spojené s análním sexem

Hlavní téma: "Anální sex".

Anální sex není "normální" pravidelná sexuální aktivita, kterou lidé prioritně v sexuálním životě používají. Jako zpestření sexuálního života - proč ne. Ale pokud je vyžadovaný při jakékoli partnerské sexuální aktivitě, pak asi nebude něco v pořádku. To, že s análním sexem partner nebo partnerka souhlasí je správné a koneckonců by to ani jinak být nemělo. Pochybuji ale, že by to byla technika, kterou by oba partneři chtěli provozovat pokaždé. Bohužel lidé ve snaze vyhnout se partnerským konfliktům někdy potlačí sami sebe a raději vyhoví, než by vyžadovali respektování i jejich sexuálních představ a potřeb. Dlouho se ale takto postavený partnerský vztah udržet nedá!

Přílišnou fixaci na anální sex je tedy možné považovat za sexuální odchylku.

Sexuální úchylkou také je, pokud muž nebo žena vyhledává analingus i ve formě lízání konečníku a jeho okolí za účelem "čištění zadnice".  Pokud je orální stimulace análu prováděna z jiných důvodů, než jako součást anální stimulace, je možné ji považovat za úchylku zaměřenou na výkaly. Omezená skupina lidí nachází sexuální uspokojení v orální stimulaci análu i za okolností, kdy hygiena této oblasti není dodržována nebo je cíleně neudržovaná. V takovémto případě se pravděpodobně jedná o jev, který psychopatologie označuje jako:

Všechny výše uvedené sexuální úchylky se objevují opravdu výjimečně. Proto není třeba se obávat toho, že váš partner nebo vy trpíte sexuální úchylkou, když vás láká představa orálně anální stimulace.

 

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)

Štítky: