Jste zde

Anální sex a hygiena

Anální sex a hygiena

Hlavní téma: "Anální sex".
Volné pokračování článku "Časté otázky k análnímu sexu".

Anální sex je bez důkladné hygieny nemyslitelný. Tedy asi pro většinu lidí, kteří sex s hygienou neodmyslitelně spojují. Vzhledem k tomu, že anální sex je přece jen spojen s jinou součástí těla, která, přiznejme si, není pro sexuální spojení nebo hrátky prioritně určená, je na místě si vysvětlit několik užitečných informací.

Konečník uzavírá trávící trakt a tímto místem se při defekaci dostávají ven z těla zbytky strávené, tělem zpracované potravy. Přesto se dá zajistit, aby toto místo dostatečně čisté, aby jste se nemuseli při anální stimulaci obávat nepříjemností. Stolice zůstává ve střevech a hromadí se v tlustém střevě. Do konečníku se dostává až v okamžiku, kdy se na WC potřebujete vyprázdnit. V jiných chvílích jak při defekaci, stolice v konečníku není. Mohou v něm být jen její zbytky nebo spíše jen stopy po jejím průchodu. Při dodržení hygienických zásad o kterých si za chvíli budeme povídat, se kontaktu se stolicí nemusíte příliš obávat.

Několik hygienických zásad

Na anální sex nebo na stimulaci této oblasti je vždy vhodné se nejdříve připravit. Hygiena je neodmyslitelnou součástí této přípravy, ale to by měla být i při jakékoli jiné sexuální aktivitě. Některá opatření se dají vyřešit jednorázově nebo stačí, když se k nim občas vrátíte. Jiné musí být součástí osobní hygienické přípravy.

Estetická příprava

 • Pokud vám v okolí konečníku rostou chlupy, oholte si je. Snadněji se pak tato oblast bude po stránce hygieny udržovat i v běžném životě.

Vyprázdnění střev

 • Před jakoukoli sexuální aktivitou při které předpokládáte anální stimulaci nebo přímo anální penetraci zajděte na WC a důsledně se vyprázdněte.
 • Pokud to je možné, zajděte si na WC už nejméně hodinu před análním sexem. Pohyb střev pak zajistí snadnější vyprázdnění v "druhém kole", tedy při přípravě na anální sex a důsledné hygieně.
 • Důsledným vyprázdněním se výrazně sníží nepříjemná představa kontaktu partnera se stolicí. Také se sníží možná bakteriální kontaminace při kontaktu se zbytky stolice. Maximální snížení obav pak vede k celkovému snížení napětí a nežádoucích stresů.

Omytí a hygiena konečníku

 • Pro zajištění bezproblémové čistoty konečníku naprosto stačí jeho důkladně omytí teplou vodou s mýdlem nebo tělovým šamponem. Určitě se vyplatí omýt celou anální oblast nebo se prostě umýt celý. Koupel ve vaně nebo sprchování dávají dostatečný prostor pro hygienu i této oblasti, Pro klid můžete omytí mýdlem a následné opláchnutí několikrát zopakovat. Čistota análu a jeho okolí pak bude rovnocenná čistotě jakékoli jiné části vašeho těla.
 • Pokud máte doma nebo k dispozici bidet, pak se dá velmi dobře použít k zajištění rovnocenné hygieny jako při sprchování nebo koupeli. Musíte samozřejmě použít mýdlo a teplou vodu. Na bidetu ale nezajistíte hygienu celého těla, jako při koupeli nebo sprchování, ale pouze pohlaví a anální oblasti.
 • Pro anilingus - orálně anální stimulaci, je takováto příprava naprosto dostačující.
 • Pokud však budete uvažovat i o anální penetraci, pak je lépe nejdříve provést výplach konečníku a střeva pomocí klystýru.

Anální klystýr

 • Klystýr je běžná zdravotnická pomůcka která pomáhá uvolnění střev při zácpě a odstraňuje z tlustého střeva stolici před zdravotním vyšetřením konečníku a tlustého střeva.
 • Jakýkoli klystýr je v podstatě anální. neznám žádný jiný způsob jeho využití ve zdravotnictví ani při sexuálních hrátkách.
 • Jako sexuální pomůcka využívaná pro vyprázdnění střeva před análním sexem.  Klasický klystýr je známý již z doby kdy Švejk chtěl za monarchii vyrazit "na Bělehrad". Jedná se o nádobku do které se nalévá vlažná voda, hadičky s kónickým zakončením, které se zasouvá do konečníku. Nádobka se umístí nad přijímajícího a teplá voda se tak samospádem a mírným tlakem, daným rozdílem výšky hladiny vody, napustí do střeva. Po napuštění střev vodou se konec hadičky pomalu a s citem vyjměte z konečníku. Po několika minutách působení a zadržování vody ve střevech se důrazně doporučuje vykonat stolici. Střeva vyplachujte výhradně vlažnou čistou vodou. Nikdy do ní nepřidávejte žádné desinfekce, saponáty, soli, oleje nebo jiné extrakty, například z rostlin. Bližší informace o používání této zdravotnické pomůcky při osobní hygieně a přípravě na anální sek naleznete v článku "Anální klystýr".
 • Aha, vzpomněl jsem si, že jeden známý klystýr využívá k automatickému doplňování misky květináče vodou, když jede na delší dovolenou. A pak že nemá i jiné, jak anální využití ...

Hygienická improvizace

 • Jako přijatelnou alternativu pro zajištění přiměřené osobní hygieny, je možné využít vlhké dětské ubrousky. Jsou určeny pro dětskou hygienu a to i pro hygienu po "havárii". Jsou dostatečně vlhké na to, aby se jimi tato oblast dala otřít a celkem dokonale očistit. Některé jsou parfémované, ale to pro splnění základního cíle - zajištění hygieny není podstatné.
 • Mimochodem - v některých zemích, především arabských se používají místo toaletního papíru. Zajišťuje se tak podstatně vyšší hygiena, než na jakou jsme zvyklí v našich končinách.
 • Podobně je to s použitím bidetu. U nás jeho použití zná jen málo lidí, ale to neznamená, že v některých zemích není základem hygieny po vykonání ;malé i velké potřeby! V těchto zemích je toaletní papír považovaný za krajní nouzové řešení hygienické potřeby!!!
 • Za improvizaci se dá i považovat provizorní omytí za použití vody z kohoutku na WC. Dokonalé omytí takto asi nebude úplně možné.

Co se může přihodit při anilingusu

Pokud jste provedli hygienu tak, jak jsme si popsali, pak i bez análního klystýru je důsledné omytí teplou vodou s použitím mýdla, naprosto dostatečná hygiena. Nemusíte se obávat ani žádných zbytků stolice, ani zápachu. Prostě tato část vašeho těla bude stejně čistá jako zbytek vašeho těla. Pro anilingus - orálně anální stimulaci, se po takovéto přípravě nedostatečné hygieny nemusíte obávat.

Co se může přihodit při anální penetraci

Pokud hygiena spočívala v koupeli sprchování nebo použití bidetu či dětských ubrousků, pak je zajištěna dostatečná čistota především povrchu konečníku a jeho okolí. Vnitřní prostor konečníku, případně oblast střeva se takto ošetřit nedá. Pokud budete provozovat anální sex s penetrace konečníku, pak se může stát, že se můžete setkat s drobnými kousky stolice nebo že použitý lubrikant může být zbarven lehce do hněda. Předejít tomu můžete použitím výplachu střev pomocí klystýru.

Použití lubrikantů

Použití lubrikantů možná už s hygienou souvisí jen okrajově. Je však potřeba mít na paměti, že anální oblast těla není přirozeně nijak lubrikovaná. Proto je více jak nutné při análním sexu na lubrikaci nezapomínat! Je celkem jedno, zda použijete lubrikanty na olejové bázi nebo na vodní bázi. Olej však narušuje latex a proto hrozí zvýšené nebezpečí poškození latexových rukavic, prstových latexových návleků nebo kondomu. Pokud používáte lubrikant na vodním základě, musíte ho používat mnohem více, než při klasické vaginální penetraci.

Nezapomínejte na pravidlo, že "Základem úspěšného análního sexu je lubrikace!"

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: