Jste zde

Příprava na tantrickou masáž

Příprava na tantrickou masáž

Hlavní téma: "Umění tantrické masáže.
"Volné pokračování článků "Tantrické masáže joni"a "Základní techniky tantrické masáže joni".

Tantrická masáž vytváří mezi partnery intimní spojení na jiné úrovni, než prožíváte při spojení pohlaví. Přijímajícímu poskytuje hlubší prožívání vzrušení i uvolnění sexuálního napětí. Dosažení vyvrcholení přitom není hlavním cílem. Zásady pro tantrickou masáž jsou stejné pro masáž joni i lingamu.

Tantrická masáž joni má tyto části:

Na tantrickou masáž se musíte připravit

Pro každou partnerskou, zvláště pak tantrickou masáž je potřeba dopředu připravit vše potřebné a vytvořit příjemnou atmosféru a prostředí. Postarejte se o to, aby vás nikdo nerušil, vypněte telefony i zvonek a nepřipustě si, že kromě vás dvou existuje ještě něco jiného. Zapalte svíčky a vonné tyčinky, aroma lampu naplňte vonným olejem. Potemněte světla a nechte místnost ozařovat jen chvějícími se plameny svíček. Místnost naplňte příjemnou hudbu. Její atmosféru příjemně doplní i květiny, miska s ovocem nebo sklenička vína. Vždyť to, co se připravujete prožít nebude otázkou chvilky, ale hodin...

Prostor pro  tantrické rituály, masáže i milování můžete vytvořit i v prostředí, ve kterém se denně pohybujete, kde například spíte. Co Vám brání v tom ložnici před setkáním doplnit o barevné šátky, exotické nebo dekorační tkaniny. Dají se bez problémů sehnat v mnoha prodejnách například s východním zbožím například z Indie nebo Nepálu. Prostor, který důvěrně znáte z každodenního života se rázem změní k nepoznání...

Pro tantrické masáže je vhodné připravit i vhodné doplňky, které Vám masáž zpříjemní. Například je vhodné mít alespoň dva polštářky pod kolena a jeden polštář pod hlavu. Pánevní oblast přijímajícího můžete podložit složenou dekou, případně pohankovým polštářkem, který je pevný a dobře se přizpůsobí tělu. Protože při masáži je potřeba pohodlně ležet (přijímající), ale i pohodlně sedět (dávající), neobejdete se bez matrace nebo jiné měkké podložky. Nezapomínejte ani na čistá voňavá prostěradla, případně na podložku (používají se podložky při inkontinenci), která zabrání potřísnění matrace, karimatky nebo molitanové podložky, na které budete masáž provádět, od oleje.

Tantrická masáž by měla být především příjemná, a to oboustranně. Pokud ji děláte poprvé, je možné si o jejím průběhu s partnerem pohovořit a dopředu zjistit, co má rád a co od ní očekává. Vzhledem k tomu, že masáž bude trvat přibližně hodinu, je potřeba zajistit dostatek pohodlí jak pro přijímajícího tak i pro dávajícího.

Všechny otázky si vyjasněte před masáží - v jejím průběhu se již nemluví. O všem si můžete popovídat až po masáži, kdy je čas na sdílení pocitů.

Souhrn toho, co je vhodné před začátkem masáže ověřit

 • Zajistěte si bezpečné prostory na masáž tam, kde nemůže dojít k nenadálému vstupu nezvaných osob.
 • Zajistěte si dostatek času, tak abyste nebyli nikým rušeni po dobu minimálně 2 hodin.
 • Vytvořte příjemnou, slavnostní atmosféru naplněnou plamínky svíček, vůní éterických olejů, magickou silou nejrůznějších sošek a dekorací. Používejte však pouze přírodní materiály. V případě že trpíte alergií se vůním i vonným silicím raději vyhněte.
 • Jako oděv pro tantrické masáže je vhodné mít tradiční tantrické lunghi. Tento oděv nijak nebrání jakýmkoli tantrickým technikám nebo i masážím. Můžete samozřejmě zůstat i bez jakéhokoli oblečení nebo při masáži můžete lunghi svléknout. Dávající má lunghi většinou na nahém těle.
 • Protože přijímající bude bez jakéhokoli oblečení, je nutná dostatečná teplota vzduchu v masážním prostoru. Nenechávejte otevřená okna. Průvan nebo závany chladného vzduch mohou rušit nebo jsou přímo nepříjemné.
 • Před masáží nepijte alkohol - alkohol, především ve větším množství, otupuje vnímání a zastírá smysly
 • Před masáží jezte jen lehká jídla, nejlépe ovoce a zeleninu, vyhýbejte se jídlům kořeněným a slaným.
 • K masáži ovšem nepřistupujte s pocitem hladu.
 • Moc nepijte, masáž uvolňuje lymfatický systém. V průběhu masáže by pak bylo nutné vykonat malou potřebu potřebu.
 • Před masáží se oba vyprázdněte a osprchujte. Masáž by vždy měla být provedena až po důkladné osobní hygieně. Čistota pohlavních orgánů musí být samozřejmostí.
 • Připravte si masážní olej - vhodný je čistý přírodní masážní olej nebo dětský olej. Nepoužívejte příměsí ani esenciální oleje. Dráždí sliznice a mohou být později důvodem vzniku mykózy nebo zánětů. Volte výhradně přírodní oleje které nedráždí sliznice.
 • Zkontrolujte si nehty a odstraňte případné záděry nebo zatvrdlou kůži na prstech a dlaních. Mohou být příčinou odření nebo poranění sliznice.
 • Přijímající může do zahájení masáže vyjádřit své pocity a přání.
 • Přijímající nemá žádný úkol ani cíl, jen bude přijímat doteky a prociťovat vlastní tělo.
 • Dávající se celou dobu masáže věnujte plnou pozorností pouze své partnerce a snaží se vcítit do jejích pocitů.
 • Dávající jen dává, nepřijímá žádné doteky ani se nesnaží celou situaci využít ke svému vzrušení.
 • Dávající po celou dobu masáže udržuje oční kontakt s tělem a tváří přijímajícího.
 • Dávající musí zajistit i svoje pohodlí a nesmí se příliš vyčerpat a unavit, aby si nezačal v průběhu masáže přát její brzké ukončení.
 • Vhodná je znalost tradičního pozdravu "Namasté" a tantrických rituálů, které se při masáži používají.
 • Můžete začít...

Následuje "Tantrická masáž joni - úvodní část masáže".

 

POZNÁMKA
Vyzkoušejte všechny techniky spojené s touto částí masáže joni. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)