Jste zde

Tantrická masáž joni - závěrečná část masáže

Tantrická masáž joni - závěrečná část masáže

Hlavní téma: "Tantrické masáže joni".
Pokračování článků "Umění tantrické masáže", "Stimulace vulvy prsty - zklidnění pohlaví" a "Základní techniky tantrické masáže joni".

Závěr tantrické masáže joni nemusí být spojen s vyvrcholením. Jsou ženy, které si takový závěr ani nepřejí. Někomu se to může zdát až divné, že by žena po tolika technikách které měly za cíl ji vzrušit, netoužila po uvolnění sexuálního napětí. Ale opravdu tomu tak někdy bývá.

Ne všechny ženy chtějí tu ohromnou spoustu emocí, pocitů a vzrušení zakončit krátkodobým pocitem vyvrcholení.

Už na začátku (v úvodní části masáže) jsme si řekli, že tantrických masáží joni je více druhů. Ty ženy, které chtěly masáž prožít jako meditaci mohou mít pocit, že by meditace měla být zakončena tak, aby energie, kterou masáž vyvolala v nich zůstala, nabila je a ony by ji pak mohly využít v dalším období po masáži. Pokud je masáž vedena jako "léčení joni", mohou mít touhu si tu léčebnou energii v sobě uchovat a čerpat z ní i po masáži. Ženy, které hledají duchovní rozměr masáže joni mohou mít pocit, že tak úžasné prožitky, pocity vzájemnosti, láskyplné dobrotivosti, něžnosti a vzájemné oddanosti, by vyvrcholení jen přeměnilo v sexuální zážitek. Možná nádherný, ale z jejich pohledu jen sexuální... Prostě existuje více důvodů pro to, aby tantrická masáž joni orgasmem zakončena nebyla.

Orgasmus se při masáži může dostavit, není to však cíl masáže. Tento druh masáže je nejen velmi intimní, ale i velmi vzrušující. Proto ženy, které touží po sexuálním uvolnění, se ho většinou dočkají. Opakuji však, že to rozhodně není cíl tantrické masáže joni!!!.

Většina žen však jako závěr masáže orgasmus uvítá. Pokud vyvrcholení nastane v průběhu penetrační části masáže, bude to nejspíš v souvislosti s vysokým vzrušení, které techniky stimulace navodily. Orgasmus pak může být naprosto spontánní. Cílenou stimulací, především klitorisu nebo oblasti bodu G, se však dá orgasmus navodit cíleně. Většinou už není potřeba moc velkého úsilí

Zklidňující techniky masáže joni

Na konci masáže, po fázi zklidnění, ženu něžně obejměte a poskytněte jí pocit sounáležitosti a bezpečí.

Klasickou technikou, která by měla následovat po dosažení vyvrcholení při tantrické masáži joni, je technika "Stimulace "zklidnění pohlaví". Ta by měla stačit na to, aby žena po tak vzrušujícím a intenzivním prožitku "vychladle".

Kteroukoli tantrickou masáž joni můžete na úplný závěr setkání zakončit závěrečným rituálem tantrických masáží. Po masáži se často dostaví pocit hladu, žízně nebo obyčejná chuť na něco dobrého. Nebraňte se tomu... Je pravděpodobné, že po masáži budete oba unaveni. Odpočinek nebo spánek pak může být tím posledním, co ten den společně podniknete...

 

POZNÁMKA
Vyzkoušejte všechny techniky spojené s touto částí masáže joni. Pokud budete mít nějaké dotazy, napište je do "Poradny sexuologa". Odpovím Vám a popis technik podle potřeby upravím.

Tantrická masáž joni má tyto části:

Literatura a zdroje