Jste zde

Pravidla pro provádění masáže prostaty

Pravidla pro provádění masáže prostaty

Tyto informace navazují na článek "Masáž prostaty, stimulace prostaty".

Stejně jako v každém intimní činnosti při milování, platí i pro anální masáž a následnou masáž prostaty nepřekročitelná základní pravidla. Rozdělíme si tato pravidla na "povinnosti a práva" partnera poskytujícího a přijímajícího anální masáž nebo masáž prostaty.

Vzhledem k tomu, že prostatu má muž, je jasné, že přijímajícím tohoto druhu masáže může být jen muž. Na stráně dávajícího partnera však může být žena i muž. Záleží na tom, zda jsou partneři heterosexuální nebo homosexuální pár. Pravidla však platí stejná v obou variantách.

Partner přijímající masáž

Zásadní pro anální masáž a masáž prostaty je hygiena. Přijímající partner musí být nejen v anální oblasti pokud možno dokonale umytý. Vhodná je i dostateční relaxace pro celkové snížení napětí před touto formou stimulace. Horká vana nebo teplá sprcha tak může spojovat hygienu a relaxaci v jeden potřebný celek. Vhodné je používat antibakteriální mýdlo.

Partner poskytující masáž

Podobně jako u přijímajícího partnera, tak i u dávajícího partnera hraje hygiena velmi důležitou roli. V tomto případě je však kromě běžné hygieny klást důraz na čistou a ošetření rukou. Vhodné je používat antibakteriální mýdlo.

Určitě nejsou vhodné dlouhé nehty nebo ostré záděry na kůži. Nehty i kůži je možné ošetřit jemným pilníčkem. Dobře ošetřené nehty zabrání zranění sliznice nebo protržení rukavice případně návleku na prst.

Základní ochranou jsou také latexové chirurgické rukavice. Dají se zakoupit ve zdravotnických potřebách jako rukavice pro ošetřovatele. Jsou tenké a pevné a ve více velikostech. Použití rukavic je nejen vhodné, ale někdy i naprosto nezbytné. Rukavice chrání oba partnery před případnou nákazou pohlavní chorobou. Při použití lubrikantu je povrch rukavice kluzčí, jak povrch lidské kůže a nehrozí tak poškození nebo odření sliznice stěny konečníku, svěrače a tlustého střeva. I velmi tenká latexová rukavice dokáže ochránit před zraněním jemné sliznice před pořezáním nebo zadrápnutím od ostrého nehtu nebo před odřením od drsné zrohovatělé pokožky prstů.

Někdy jsou k dostání i latexové návleky na prst. K sehnání bývají v e-shopech specializovaných sexshopů.

Použití lubrikantu

Dnes je možné vybrat z velkého množství vhodných lubrikantů na olejové bázi nebo lubrikanty a lubrikační gely na vodní bázi.

Vzhledem k použití latexu jsou vhodnější lubrikanty a lubrikační gely na vodní bázi nebo silikonové lubrikanty.

Lubrikanty na olejové bázi narušují materiál rukavic a ty by pak mohly prasknout. Nejvhodnější jsou lubrikanty přímo určené pro anální masáž a anální sex. Většinou obsahují i desinfekční složky, které zabrání případné infekci. Bližší informace naleznete v článku "Masážní prostředky vhodné pro masáž prostaty"

Masáž prostaty může mít i léčebné a preventivní účinky

Masáž prostaty je v tantře považována za léčebnou masáž mužského bodu G, centra mužské sexuality. Zkušená masérka nebo lékař při vyšetření pohmatem, mohou zjistit i začínající zdravotní problémy tohoto orgánu. Je to díky tomu, že jak při vyšetření lékař, tak při masáži prostaty nebo masérka můžete opatrně pronikat prstem do konečníku dokud nenahmatá jemnou strukturu prostaty. Právě ten jemný dotek prakticky jen přes stěnu konečníku umožňuje zaznamenat eventuálních změny prostaty. Tvrdá nebo bolestivá prostata může znamenat zvětšení, onemocnění nebo rakovinu prostaty. Lékař ví, co může očekávat a jak má zdravá prostata vypadat, proto snadno pozná změny. Také masérka však může zaznamenat změnu oproti tomu, co vnímá při běžné masáži zdravé prostaty.

Pokud nějakou změnu struktury tkáně nebo zvětšení prostaty při masáži zaznamenáte, pak je potřeba o tom masírovanému bez uzardění říct. Ten se pak nesmí bát a okamžitě musí vyhledat lékařskou péči a objednat se k urologovi. Nejde o to někoho "zbytečně" vystrašit. Změny opravdu mohou znamenat i vážný zdravotní problém. Je však velká pravděpodobnost, že se nebude jednat o nic vážného. Ale až důkladné vyšetření pohmatem a ultrazvukem vyloučí vážnější zdravotní problémy. Pokud se potvrdí ty méně vážné, pak je možné včas zahájit léčbu nebo upravit životosprávu a životní styl. Důležité je, že i pravidelnou masáží prostaty se tato rizika dají odhalit včas. Zdravotní riziko spojené s prostatou není možné podceňovat. Pokud muž dostává pravidelně, zhruba 2x za měsíc jemnou masáž prostaty v délce přibližně deseti minut, brzy zjistí, že mu je masáž nejen velice příjemná, ale že mu je po ní také lépe. Podotýkám, že se musí jednat o jemnou masáž při které masérka prostatu bude masírovat a citem, jemně a ohleduplně. Při takové technice uvolní její napětí, prokrví ji a ta se pak snadněji zregeneruje. Zda bude masáž dále spojena s masturbací a ejakulací už není ze zdravotního hlediska až tak moc důležité. Pro masírovaného to však bude zcela jistě nesmírně příjemné.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)