Jste zde

Technika masáže prostaty

Technika masáže prostaty

Hlavní téma: "Anální sex".
Volné pokračování článku "Časté otázky k análnímu sexu".

Masáž prostaty můžeme zařadit mezi praktiky análního sexu. Příjemcem análního sexu je v tomto případě muž. Tato praktika je oblíbená jak u heterosexuálních párů, tak také u homosexuálních mužů. Proto tím, kdo techniku masáže prostaty přijímá je logicky muž, ale dárcem může být jak žena, tak také muž. Budeme předpokládat vztah heterosexuálního páru, ve kterém bude dávajícím partnerem žena.

Prostata se nachází několik centimetrů uvnitř řitního otvoru směrem nahoru k pupíku. Obepíná močovou trubici a je jedním z důležitých vnitřních orgánů muže. Pro masáž prostaty je nejvhodnější poloha, při které muž leží na zádech nebo klečí s rozevřenýma nohama, jako v poloze "Na pejska". V obou případech je masáž prováděna přes anální otvor prstem.

Masáž prostaty patří mezi praktiky na kterou by měl být vytvořen klid, pohoda a atmosféra pochopení. To koneckonců platí o všem, co se sexu týká. Jen se na tuto moudrost tak nějak pozapomnělo... Masáž prostaty je tak trochu výjimečná. Žena se bude dotýkat energetického centra muže, které je nesmírně citlivé. Z pohledu tantry jsou v něm uloženy touhy, obavy, strachy a emoce muže. Proto je tato technika pro muže velice intimní a osobní.

Masáž prostaty se nejlépe dělá na zádech.
Pro pohodovou masáž prostaty je potřeba najít správnou polohu, která bude pohodlná pro muže i pro ženu a umožní jí se k prostatě dostat snadno a pohodlně. Je to hodně individuální, ale většinou je optimální taková poloha, při které muž leží na zádech a má mírně pokrčené nohy. Ženě tak umožní poměrně pohodlný přístup ke konečníku partnera a současně i k penisu, který může druhou rukou stimulovat. Pro některé páry bude pohodlnější poloha na boku nebo na břichu. Každý pár si musí sám vyzkoušet, co bude lépe vyhovovat. Každá poloha má své výhody a nevýhody. Hlavním kriteriem vhodnost polohy je možnost prostatu nahmatat a mít šanci ji stimulovat. Když bude mít žena problém prostatu nahmatat, možní bude stačit změnit polohu a problém bude vyřešený. Některé ženy mají příliš krátké prsty na to, aby do oblasti prostaty vůbec dosáhly. Když to prostě nepůjde, tak je lepší použít anální sexuální pomůcku, nejlépe vibrační a ta zcela jistě "dosáhne".

Ještě než začnete s análním sexem v jakékoli podobě, musíte se na něj oba připravit. Doporučuji se seznámit s častými otázkami, které jsou pokládány k análnímu sexu.

Muž by měl dodržovat zásady přísné hygieny a žena by se měla vybavit latexovými rukavicemi. Podrobněji otázku hygieny rozebírá článek "Anální sex a hygiena". Také je dobré vědět, co se při análním sexu nesmí dělat, jaké zdravotní problémy přímo zabraňují análnímu sexu a proč někdy anální sex může bolet.

 • Uložte partnera do pohodlné polohy. Nejvhodnější je pro první zkušenost začít v poloze na zádech. Někdy je vhodné mírně podložit zadeček například malým polštářkem. Ne moc, jen tak, aby byl zadeček lehce nadzvednutý.
 • Podložte jeho nohy pod koleny polštářky tak, aby jejich váha spočívala na polštářcích a dovolila muži uvolnit svaly nohou i břišní svalstvo.
 • Pro pocit klidu a čistoty je vhodní zadeček podložit roztaženým ručníkem, aby nedošlo k případnému zašpinění lože od lubrikačního krému.
 • Připravte si dostatek lubrikačního gelu nebo vhodného masážního oleje. Pamatujte si, že předpokladem úspěšného análního sexu je lubrikace! Pro masáž prostaty se však nehodí každý masážní olej, vazelina nebo lubrikační krém. Proto je vhodné seznámit se s masážními prostředky, které jsou vhodné pro masáž prostaty.
 • Pro anální sex jsou vhodnější lubrikanty na bázi vody. Koupit se dají také speciální lubrikanty obsahující i látky, které omezují choroboplodné zárodky, které se v anální oblasti přirozeně mohou vyskytovat. Vzhledem k tomuto vedlejšímu účinku jsou možná pro anální sex vhodnější.
 • Pokud nebudete masáž prostaty provádět prsty, pak si připravte i erotickou pomůcku, nejlépe uzpůsobenou na masáž prostaty.
 • Lubrikační prostředek by měl mít alespoň pokojovou teplotu nebo by mohl být teplejší. Studený nebo příliš horký lubrikant je nepříjemný a způsobuje podvědomou reakci - stažení análního svěrače.
 • Některá balení lubrikačních krémů jsou ve tvaru dávkovače. Umožňují vytlačení lubrikačního krému přes konickou hlavici zasouvanou přímo do konečníku. Při zasouvání hlavice dávkovače postupujte opatrně, ohleduplně a jen tak hluboko, jak je pro dávkovač doporučeno. Do konečníku pak vytlačíte potřebné množství lubrikantu přesně do správné hloubky. Hlavně nespěchejte.
 • Určitě je vhodné také podložit rozevřené nohy pod koleny polštářem nebo složenou dekou. Uvolní se napětí nohou a třísel. Masáž pak bude pro muže mnohem pohodlnější a nedojde k přetížení svalů nohou, které na polohu roztažených a pokrčených nohou nejsou zvyklé. Muž tak nebude muset vynakládat žádnou námahu a může se plně soustředit na prožívání pocitů.
 • Dlouho a pomalu hlaďte vnitřní stranu stehen, přirození, šourek i hráz a pomaličku přejděte na hlazení konečníku.
 • Anální masáž se vždy provádí jemným, hravým dotykem, což muži dává příležitost uvolnit se, relaxovat, a zbavit se případného strachu z bolesti.
 • Žena by určitě měla "odolat pokušení" pokusit se o jakékoli projevy penetrace. Tato fáze je velice důležitá, protože muž se při ní zklidní a vytvoří si pocit důvěry, bez kterých je další fáze, při které dojde k penetrací, obtížně realizovatelná.
 • Před vlastní penetrací by žena měla použít připravenou latexovou rukavici nebo latexový návlek na prst. Jedná se o jednu z ochranných barier, které přispějí k tomu, že pro oba bude anální stimulace bezpečnější.
 • Při penetraci prstem nebo pomůckou postupujte velmi pomalu. Rozhodně nešetřete lubrikantem! Lehkým tlakem zatlačujte lubrikant do oblasti konečníku a do konečníku. Žena musí být ohleduplná a vnímavá na reakce muže. Násilím se penetrace dělat nedá. Proti podvědomému stahu análního svěrače je tlak prstu nemožný. Když k tomu dojde, raději začněte znovu od začátku.
 • Prst nebo anální pomůcku jemným tlakem zatlačujte proti análnímu otvoru. Nesmí se spěchat. Potřeba je jemně tlačit a nechat muže chvíli relaxovat. Když na chvíli tlak přerušíte, poskytnete muži více času na uvolnění. Relaxace přinese uvolnění svalů svěrače a další penetrace bude mnohem snadnější. Pod jemným a stálým tlakem s dostatečnou lubrikací se konečník začne postupně uvolňovat, svěrač povolí a prst může postupovat dovnitř do rekta.
 • Doporučuje se, aby muž jemně tlačil do konečníku proti tlaku prstu nebo pomůcky. Jen jemně, tak aby se konečník přirozeně uvolnil. Chce to určitou praxi, ale je to nejrychlejší cesta, jak penetraci provést.
 • Dovnitř vstupujte lehounce a nesnažte se jít hned do hloubky. Hlavně nespěchejte.
 • Jakmile se dostanete dovnitř, ohnete poslední článek prstu směrem vzhůru, jako háček. Pokud budete na správném místě, pak pod polštářkem prstu přes stěnu análu začnete vnímat tužší útvar velikosti kaštanu, který bude tužší a poddajný. Při masáži buďte velmi opatrní a polštářkem prstu prstu vyvíjejte jen přiměřený tlak. Zbytečně neprovádějte prudké pohyby, ani na ni prudce nezvyšujte tlak. Prostata je velmi citlivý mužský orgán a příliš velký tlak na ni by byl nepříjemný až bolestivý.
 • Při správně prováděné masáži prostaty začne muž prožívat příjemné a vzrušující pocity, které mnohdy vedou až k samovolnému nástupu orgasmu a ejakulaci. Přitom může stačit jen samotná masáž bez jakékoli jiné stimulace penisu.
 • Nejvhodnější masážní pohyb prstu na prostatě je kývání posledním ohnutým článek prstu dopředu a dozadu nebo kruhový pohyb polštářkem prstu po prostatě. Oba pohyby je samozřejmě možné kombinovat. Pohyb by neměl být příliš rychlý. Daleko účinnější je pohyb pomalejší, při kterém budete stále vnímat pod polštářkem prstu tvar prostaty. Tím, že se prstem prostaty dotýkáte přes stěnu konečníku je zajištěno, že nemůže dojít k jejímu poškrabání nebo jinému zranění například nehtem. Pokud však máte delší nehty, můžete poškrabat nebo zranit stěnu konečníku. Proto je potřeba velké opatrnosti a ohleduplnosti. Pro dosažení maximálního pocitu vzrušení při masáži prostaty není nutný příliš velký tlak. Daleko důležitější je způsob stimulace a doba stimulace.
 • Nespěchejte a masáž provádějte zlehounka a co nejdůkladněji.
 • Příjemné pocity se neobjeví hned. Je to podobné jako při masturbaci. Vzrušení narůstá postupně a je závislé spíše na technice a délce masáže. Buďte opatrní, příliš velký tlak na prostatu vzrušení může spíše brzdit, jak je zvyšovat. I pro masáž prostaty samozřejmě platí, že čím více zkušeností s ní budete mít, tím budou pocity muže při ní vyrovnanější a intenzivnější.
 • V žádném případě nepohybujte prsten dovnitř a ven. Při stimulaci prostaty prstem nebo pomůckou, nejde o to používat pohyby jako při souloži. Prst, ani anální pomůcka žádnou stimulaci nepotřebují a k prostatě zbývá přece jen ještě kousek cesty....
 • V případě, že pro penetraci používáte vibrační anální pomůcku, pak je vhodné jemnější vibrace použít už ve fázi pronikání pomůcky do konečníku. Vibrace uvolní napětí a pronikání je snadnější a příjemnější.
 • V důsledku průniku prstu nebo erotické pomůcky řitním otvorem, může dojít ke ztrátě erekce. Jedná se většinou o přechodný stav a další fáze masáže znovu navodí příjemné pocity, uvolnění a erekci.
 • Důležité je nespěchat a nechat muže pomalu prožívat jednotlivé fáze masáže. Muž se potřebuje zklidnil, uvolnit a pak bude schopen v technice pokračovat.
 • Vyzkoušejte různé pohyby prstu, jako například kývání dopředu a dozadu, kroužení, změny tlaku, poklepávání polštářkem prstu nebo chvění. I při masáž prostaty platí, že by stimulace neměla být stále stejná. Změny přináší nové pocity a tedy i postupné narůstání vzrušení. Prostat na podněty reaguje a to je zpětně možné vnímat na polštářku prstu. Postupně se vzrušení zvyšuje , až přejde v orgasmus. Pokud máte v tom okamžiku budete mít prst stimulující jeho prostatu přímo na prostatě, pak buďte vnímat její stahy a orgasmus s mužem prožijete z bezprostřední blízkosti. Orgasmus spojený s masáží prostaty je pro muže výrazně jiný, jak ten "normální". Muži jej většinou hodnotí jako mnohem více intenzivní a spojený s větším uvědoměním si vnitřních pocitů spojených se stahy prostaty.
 • Pohyby špičky prstu na prostatě mohou být kruhové, dopředu-dozadu nebo zleva doprava a naopak. Můžete použít i techniku lehkého poklepávání. Nejčastěji se ovšem používá kruhová pohyb a pohyb dopředu a dozadu.
 • Nespěchejte, zbytečně moc netlačte  a nesnažte se o rychlé pohyby, které mohou vyvolat nepříjemné pocity a až bolest.
 • Partner bude pravděpodobně zažívat vzrušující a hlavně doposud nepoznané pocity.
 • Často ho masáž vzruší natolik, že při ní dojde k orgasmu a ejakulaci.
 • Poloha na zádech umožňuje masturbaci druhou rukou, která spojí pocity stimulace na penisu s pocity stimulace prostaty. Výsledkem je intenzivní pocit vzrušení, který je jiný a silnější jak samostatná masturbace nebo samostatná masáž prostaty.
 • Velmi často se masturbace při masáži prostaty doplňuje orálním sexem. Takováto kombinace muži přináší asi nejvíce různorodých pocitů a vln vzrušení. 
 • Nastupující orgasmus muže žena pozná velmi snadno. Orgasmické stahy se na prostatě začnou projevovat nejdříve jemnými a posléze incentivními stahy prostaty. Tyto stahy už od počátku bude žena na svém prstu zcela zřetelně vnímat. Může tedy včas přestat s orálním sexem a připraví se na ejakulaci. Tak včas zabrání ejakulaci do Úst nebo na tvář. Některé ženy však naopak přidají k orálnímu sexu i sání a ejakulaci přijmou do úst. To je však naprosto individuální přístup každé ženy.
 • Někdy masáž prostaty spustí menší ejakulaci a z penisu začne vytékat sperma ještě dříve, než začne vlastí ejakulace a orgasmus. Je to proto, že tlakem prstu začne vytlačovat sperma a to vytéká z penisu bez větších projevů stahů. Je to přirození reakce na tlak prstu a není to ještě orgasmus spojený s ejakulací.
 • Někteří muži touží masáž prostaty provádět více než jedním prstem. Neznamená však žádný další přínos pro jeho pocity při masáži. Více prstů však představuje ještě vetší potřebu uvolnění a roztažení análního svěrače. To samozřejmě bude vyžadovat mnohem více času a a zkušeností jak na straně muže, tak ale i na straně ženy. Je však pravděpodobné, že výsledný efekt bude jen stěží lepší, jak při stimulaci jedním prstem.
 • Většina mužů  v budoucnu touží po opakování takovéto masáže. Zcela určitě však není nutné, aby každé milování bylo u muže spojováno s masáží prostaty. Mělo by se jednat spíše o výjimečný prožitek, který je muži dopřán jednou, dvakrát za měsíc. Pak neztratí svou výjimečnost a muž se má na co těšit... Vše je otázkou partnerské dohody, ale nic se nesmí přehánět!!!
 • Masáž prostaty je možné kombinovat s technikami stimulace penisu. tyto techniky popisuje článek "Varianty stimulace pohlaví při masáži prostaty".

 

Čánky s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: