Jste zde

Zdravotní problémy zabraňující análnímu sexu

Zdravotní problémy zabraňující análnímu sexu

Hlavní téma: "Anální sex".

Byl bych nerad, aby vznikl dojem, že anální sex je tou nejpřirozenější sexuální aktivitou mezi lidmi. V článku "Jak se svěřit, že toužím po análním sexu" jsme rozebrali koho anální sex nejvíce přitahuje a zjistili, že těch lidí není opravdu málo. Proto je nutné nyní zdůraznit, že i když je anální sex pro mnoho lidí atraktivní, jsou meze, za které se prostě jít nedá. Především se jedná o zdravotní omezení, která análnímu sexu brání a která je potřeba bezezbytku respektovat. 

Bez análního sexu se totiž dá žít!

Zdravotní problémy spojené s anální oblastí

Zdravotní problémy si nevybírají. Mohou se týkat každého z nás. Postižena může být i anální oblast, konečník, tlusté nebo tenké střevo. Pokud vás konečník bolí nebo jsou s ním spojené nějaké zdravotní problémy, pak je to dostatečně velký důvod, proč anální sex v jakékoli podobě odmítat. Bolest nebo nepříjemné pocity jsou kontraindikací vzrušení a bez vzrušení není příjemná jakákoli sexuální aktivita a anální sex nevyjímaje. Pokud máte v této oblasti nějaký zdravotní problém, je lépe se análnímu sexu dočasně zcela vyhnout. Na váš běžný sexuální život to však nemusí mít vůbec žádný vliv.

Poranění kůže nebo sliznice konečníku

K poraněním kůže a vzniku trhlinek v oblasti konečníku nejčastěji dochází při při tlačení na stolici. Při při análním sexu to bývá následek nedostatečné lubrikace, příliš intenzivní penetrace pokud se dostatečně neuvolníte. Při penetraci prstem může dojít k poranění nehty nebo oděrkami tvrdé kůže. Poranění, ať už ve formě trhlinek nebo poškrabání bolí, pálí a poškozená místa jsou náchylná ke vzniku zánětů a k dodatečnému napadené infekcí a kožními nemocemi.

Sexuálně přenosné nemoci

Sexuálně přenosné choroby jsou doufám dostatečně známým důvodem pro striktní zákaz jakýchkoli sexuálních aktivit, anální sex nevyjímaje. V případě nákazy se ani nesnažte o zlehčování situace tím, že budete tvrdit, že bezpečný sex zajišťuje dostatečnou ochranu proti možnému přenosu nákazy. každý muž i žena by měli vědět, jaké sexuálně přenosné infekce existují, jaké mají projevy a rizika a jak se proti nim chránit.

Hemeroidy

Hemeroidy jsou vřídky v konečníku. Často jejich vznik provází pocity pálení, svědění nebo bolesti. Největší problémy mají postižení při vyměšování. Anální sex s hemeroidy je nevhodný. Hemeroidy má velká část lidí, hlavně žen po porodu.

Zánětlivá onemocnění

Zánětlivá onemocnění souvisejí s infekcí. Do vyléčení je jakákoli sexuální aktivita v této oblasti zcela nevhodná.

Průjmy a střevní potíže

Průjmy mají vždy svou příčinu. V naprosté většině případů je možné nákazu nebo bakterie přenést na dalšího člověka. Zvýšená hygiena je naprostou nutností. Při průjmových onemocněních má postižený člověk úplně jiné starosti, jak zabývat se tím, jak vyhovět při análním sexu ... Podrobněji v článku "Anální sex a střevní potíže...".

Paraziti

Paraziti jsou velmi nepříjemnou komplikací zdravotního stavu. Léčka je nutná a mnohdy přináší další komplikace. Při onemocnění i léčbě je potřeba dieta, požívání léků a relativní klid bez námahy. Anální sex rozhodně nepřichází do úvahy, už kvůli možnému přenosu nákazy.

Nemoci střev

Nemoci střev jsou velmi vážnou zdravotní komplikací. Myslím, že to je dost vážný důvod pro to, aby jste o análním sexu neuvažovali.

Jak střevním problémům předcházet

U již prokázaných zdravotních problémů spojených s vyměšovací soustavou je potřeba včas zahájit léčbu a předejít tak zdravotním komplikacím, které zanedbání příčin může provázet. Vůbec nejde o to, že nemůžete provozovat anální sex. Jde o zdraví a vaše sexuální touhy musí jít stranou!!!

Je potřeba navštívit lékaře a dodržovat jím navrženou léčbu. Rozhodně se vyplatí souběžně s jeho léčbou změnit i své stravovací a hygienické návyky.

Důležitá je strava s vysokým obsahem vlákniny a hodně vitamínů. Stolice je díky vláknině objemnější a více podporuje pohyb střev. Přírodním zdrojem vlákniny je ovoce a zelenina. Vyrábí se také různé přípravky s obsahem vlákniny, které se připravují ve formě koktejlů. Rozumnější je však přejít na jídelníček, který má přirozenou vlákninu z přírodních zdrojů.

Pravidelná stolice

Pravidelná stolice patří mezi základní hygienické návyky. Zvykněte si chodit na stolici pravidelně, pokud možno denně. Nejlepší je naučit se vyprazdňovat ráno, před zahájením pracovního dne. Dlouhodobým zadržováním stolice riskujete zdravotní komplikace nebo zácpu. Vyvarujte se také dlouhému sezení nebo omezenému fyzickému pohybu. Snižuje se přirozená aktivita střev a to také nepomáhá ani trávení, ani vyměšování.

Přiměřená hygiena

Myslím, že zdůrazňovat, že přiměřená a správná hygiena jsou součástí každodenního života, by bylo zbytečné. Hygienu není možné spojovat jen se sexuálními aktivitami. Jedná se o jednu z činností, které musíme provádět v průběhu celého dne.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: