Jste zde

Technika "Žehlení" (efloráž)

Technika "Žehlení" (efloráž)

Hlavní téma: "Umění tantrické masáže".
Volné pokračování článku "Tantrická masáž lingamu".
Technika patří mezi "Základní techniky tantrické masáže lingamu".

Technika "Žehlení" patří mezi techniky, které vzrušení zklidňují a rozvádějí do celého těla. Je to technika velmi příjemná a má až blahodárné účinky. Při klasických masážích by se tato technika nejspíš dala přirovnat k technice Efloráže

Efloráž je masážní technika klasické masáže. Jedná se o velmi jemnou, hladivou techniku, která dokáže navodit stav pohody a uvolnění. Uvolněnýma rukama bez napětí klouže po masírované části těla. Překládá jednu ruku přes druhou, takže masírované místo opakovaně a hlavně pomalu a jemně hladí. Přitom dlaně a prsty udržuje ve stálém kontaktu s kůží masírované osoby. Rukama volně kopíruje tvar masírované části těla. Překládáním rukou zpět na začátek pohybu a pohyb po stále stejné dráze vytváří v masírovaném pocit, že ho nemasírují ruce dvě, ale mnohem, mnohem víc...

Tak základní pohyb známe a nyní jak ho použít.

Lingam může být v pevné erekci. Pak směřuje muži směrem k hlavě nebo směrem vzhůru. Pokud erekce není dostatečně pevná a lingam, "padá" směrem k nohám, položte ho směrem na břicho a lehce přidržte levou rukou. Spodní měkkou částí dlaně pravé ruky (mezi polštářky u malíku a palce ruku veďte po lingamu od jeho kořene směrem vzhůru k žaludu. Ruku úplně uvolněte , prsty ruky mějte u sebe. Celkově by ruka, dlaň i prsty měly být uvolněné a poddajné. Ideální je, když kopírují tvar lingamu. Rukou klouzejte od kořene lingamu nahoru a v okamžiku, když je žalud v dlani, stejný pohyb veďte levou rukou, zase od kořene k žaludu. Ruce tak budou střídavě klouzat po spodní části lingamu a žaludu. Zároveň však bude třením stimulovaná i oblast pod lemem žaludu, oblast na předkožce. Této oblasti se říká "Phrenulární zóna" a jedná se o oblast mimořádně citlivou na tření a stimulaci. Třením je drážděna i oblast uzdičky, která spojuje žalud a předkožku. O intenzitě prožitku rozhoduje rychlost pohybu a přítlak dlaně a prstů a přítlak na spodní část lingamu Čím vyšší přítlak a vyšší rychlost pohybu, tím intenzivnější pocity muž zažívá. Nesmí se to však přehnat. Snadno by se mohlo stát, že původně příjemné pocity by mohly přerůst v bolestivé.

Při pohybu bude penis proti ruce v napětí. Dlaně rukou bu bude tlačit ke břichu, erekce (pokud je dostatečná) od břicha. Jedna ruka střídá rukou a vytváří pocit nekonečného pohybu po lingamu. Je to pocit mimořádně příjemný a vzrušující.

Technika se jmenuje "žehlení" celkem příznačně. Opravdu lingam žehlí tak dlouho, až ho vyžehlí...

Technika "žehlení" je vhodná i pro navýšení závěrečného vzrušení muže až k hranici vyvrcholení. Můžete ji zařadit jak do sestavy technik masáže lingamu, které bezpečně vedou k vyvrcholení nebo ji můžete použít v situaci, kdy už vidíte, že muž je silně vzrušený a touží po vyvrcholení. Když vyvrcholení nastoupí, nepřestávejte ve střídavém pohybu dlaní, ale zpomalte ho a snižte úroveň přítlaku dlaní a prstů. Po vyvrcholení je žalud penisu mimořádně citlivý na dotek a tak postupně tlak a rychlost pohybu snižte až na úroveň jemného hlazení. Na závěr žalud a lingam jemně sevřete v dlaních a zůstaňte v klidu. 

Doporučený počet opakování techniky:

  • 3x při nácviku "výdrže" s mužem. který má problémy s předčasnou ejakulací. Technika se provádí pomalu a velmi jemně!
  • 6x v případě kratších masáží
  • 9x v případě tantrické masáže hodinové
  • 18x v případě naplnění cíle dosažení vyvrcholení. V takovém případě je kontinuální pohyb vyšší.

Technika vyžaduje dostatečnou lubrikaci. Nic nepokazíte, když si prsty ruky namočíte do teplého oleje i několikrát v průběhu masáže.

Rizika: největším rizikem je možnost "odření" žaludu nebo stažené předkožky či uzdičky o záděry, které by případně na dlaních nebo prstech mohly být. Také je potřeba dávat pozor na nehty, hlavně ty dlouhé, lepené... Věnujte pozornost lubrikaci i teplotě oleje.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje