Jste zde

Je sex v manželství jiný?

Je sex v manželství jiný?

Volné pokračování článků "Vztahy mezi lidmi", "Manželství".

Po svatbě se toho vždy hodně změní! Zamilovanost vystřídá láska, pak přijde běžný manželský živit, děti, práce, nákupy, úklid, ... Počítejte s tím, že změna přijde v každém případě a jak bude velká záleží jen a jen na vás dvou!!!

To, co je na manželském sexu nejcennější je to, že je to milování dvou lidí v dlouhodobém vztahu. Nejedná se tedy o žádnou jednorázovou záležitost, sex na jednu noc. To přináší například to, že manželé si na sebe mají čas zvyknout a naučí se vnímat vzájemné sexuální potřeby. To se pak projeví i na tom, že v dlouhodobých vztazích ženy podstatně častěji prožívají orgasmus, než při krátkých nebo povrchních známostech. Celé dvě třetiny žen začínají prožívat pravidelně orgasmus až zhruba po šesti měsících trvání vztahu. Manželství nebo dlouhodobé partnerství rozhodně přispívá nejen k naplnění spokojeného vzájemného sexuálního života.

Co vás s přibývajícími společnými léty ve vztazích při sexu může potkat?

Na sex už prý není tolik času

Před svatbou jste měli mnohem méně příležitostí k sexu. Každý volný okamžik jste však na sebe mysleli a toužili po sobě. Je logické, že většina lidí se domnívá, že tomu tak bude až do konce společného života. Svatba, svatební noc a líbánky jsou nejkrásnějším obdobím každého vztahu. Společný život vám dává neomezený prostor pro prožívání milování bez omezení. Jenže představy a realita budou mírně odlišné. Společný život je jiným jak život u rodičů a toužebně očekávané společné chvíle, kdy jste se mohli věnovat jen sami sobě. Najednou jsou tady povinnosti, nákupy, úklid, zařizování se a mnoho dalších činností, které vás dříve netrápily. Prostě najednou máte povinnosti nejen k sobě, ale i k partnerovi a později ke své rodině, kterou jste založili. Neznamená to, že sex vymizí. Postupně však bude mít ve vztahu trochu jinou prioritu, než měl v době, kdy jste spolu jen chodili. Sexuální četnost po svatbě bývá většinou menší. Ne hned, ale po určité době se prostě ustálí na základě vašich společných sexuálních potřeb. Výhodou partnerského sexu jsou ovšem zkušenosti, které jste spolu získali a sex bude mnohem kvalitnější a propracovanější. Čím lépe se v manželství poznáte, tím bude sex lepší a budete se na něj těšit, ale většinou ne tak často.

Sex z manželské povinnosti

V období líbánek, které trvá tak 3 měsíce po svatbě to jde samo. Určitě vás však potkají situace, kdy jeden z vás bude mít na sex neodolatelnou touhu, zatím co vy až tak moc ne. Zní to divně, ale skoro každý vztah si prožije i okamžiky, kdy k sexu svolíte jen z povinnosti, nebo proto že dnes je středa a ve středu je prostě sex. Naučte se společně komunikovat s takovou důvěrou, že si dokážete říci, že zítra by to bylo lepší... Pokud budete chtít partnerovi udělat radost, tak to vyřešte třeba změnou techniky a argumentem, dnes je tvůj den, dnes chci, aby bylo hezky jenom tobě. Toto platí jak pro muže, tak i pro ženy. Nemusíte přímo odmítnout, ale můžete pomoci. "Musíme si pomáhat". Nedovolte však, aby se z milování stal něco jako manželská povinnost.

Předstíraný orgasmus

Čím více je v manželství povinností a práce s rodinou, dětmi i manželem, tím větší je únava a menší chuť na sex. Neplatí to vždy a v každém manželství, ale je to celkem běžný vývoj. Když jste byli svobodní, většinou vyprala maminka, vyžehlila maminka, navařila maminka, uklidila maminka ... a dívka se mohla plně věnovat svému vyvolenému plná síly, energie a touhy. Předstírat orgasmus ji ani nenapadlo, vždyť proto se přece se svým milým miluje, aby z toho něco měla. Jenže když doma ve své domácnosti splní všechny úkoly které dříve dělala maminka, bude unavená stejně jako bývala unavená její máma, která usínala u televize a pak šla evidentně spát. Vdanou žena toho má dnes na sobě více jak dost a po splnění všech domácích úkolů ji sex už tak moc nebere. A když už se stane, že sex prostě nejde přeskočit, tak se snaží, aby se sex maximálně urychlil a ona mohla jít spát. Proto se není čemu divit, že jsou situace, kdy vzrušení prostě nepřichází v takové výši, aby spontánně vyvrcholilo úžasným orgasmem. Proto ve vhodný čas, až manžel prožije svoji chvíli slasti, raději něco nahraje, jen aby sex urychlila.

Pokud by se to stalo jen z důvodu opravdové únavy, pak je lépe se společně dohodnout, že než orgasmus filmovat, tak si řeknete, že to dnes prostě nepůjde a zvládnete sex 1:0.

Rychlovka

Práce, povinnosti, domácnost, děti a sex. Na všechno je potřeba najít rozumnou míru pozornosti. Přijdou však i chvíle, kdy je prostě na sex málo času. Odpírat si ovšem milování není tou správnou cestou. Pokud máte na sex chuť, nemusí to být pokaždé dlouhé milování. Je úplně jedno, kdo s nápadem na milování přijde, důležité je využít situace a prožít něco nového. Někdy to ani není tak jednoduché, protože před dětmi se jen tak neschováte. Dlouhé a klidné milování se s dětmi stává minulostí, ale i tak se dá najít čas na rychlý intenzivní sex. Máte-li malé děti, zamkněte se v ložnici, hrajte si se sebou a mazlete se a prožívejte sex naplno. Rychlovka tak může být nesmírně vzrušující a děti ani nezaregistrují, že jste od nich na chvíli zmizeli. 
Rychlovku si můžete dopřát i místo sledování televize, u které stejně usínáte. Bez televize budete mít k dispozici mnohem více času i příležitostí, než si myslíte. Budete překvapeni kolik času získáte i na milování. Nikdy však při rychlém sexu nezapomínejte na milostnou předehru.
Jsou situace, kdy se v noci probudíte a zjistíte, že partner měl asi erotický sen a chce jej dosnít s vámi. Vzrušení je nakažlivé a tak se může lehce stát, že i v hluboké noci prožijete překvapivě silný sex, na který budete ráno společně s láskou vzpomínat. Nebraňte se tomu. V hluboké noci jsou rychlovky otázkou ani ne čtvrt hodiny.

Zábrany v sexu

Když se po letech podíváte na svoje svatební fotografie, budete mít možná pocit, že si ty změny těla snad ani nezasloužíte. Jenže stárnutí je přirozená věc a stárnou i modelky a modelové. Je potřeba se s tím umět vyrovnat a snažit se dělat maxim proto, aby přicházející změny tělesné schránky byly co nejpomalejší a co nejméně zřetelné. Bývá to docela běžná problém, že se postupem času cítí jak muži, tak i ženy zaskočeni ze změn svého těla. Nedovolte ovšem své mysli, abyste se za své tělo začali stydět natolik, že začnete vyžadovat sex ve tmě, aby vaše nedostatky těla nebyly tak vidět. Stárnete oba dva, je to přirozené a tak se není za co stydět. Pokud to psychicky nezvládáte a vaše komplexy přerostly přijatelnou mez, raději se poraďte se sexuologem, nebo psychologem. Vždy se s tělem dá něco dělat. Při sexu přece můžete vytvořit náladové osvětlení a v chvějících se plamíncích vonných svíček budou vaše pomyslné nedostatky příznivější. Než se jen stydět a naříkat nad krutostí osudu, začněte sportovat a více o sebe pečovat. Výsledky se dostaví.

Nebojte se experimentovat

Čím delší je doba společného sexuálního života, tím více stoupají touhy vyzkoušet v sexu i něco nového. To na co byste na počátku vašeho sexuálního stavu ani nepomysleli, se vám může v pozdějších letech stát běžnou sexuální technikou. Začnete mít pocit, že je potřeba prožít i něco ze svých erotických představ. Pokud to partnerovi dokážete rozumnou formou sdělit, určitě o tom bude přemýšlet. Je velká šance, že vás mile překvapí a vaše erotické touhy převede do milostného života. Vždyť změna je život a experimenty jsou kořením sexu. Nejhorší by bylo, kdybyste v sexu přestali být vynalézaví a netoužili po změně. To by mohlo vést až k postupnému omezování sexuálních aktivit a k sexu z povinnosti. Prostě přemýšlejte jak se milovat tak, aby vám sex nezevšedněl. Hlavně své představy realizujte společně a nehledejte jejich naplnění jinde....

 

Pro zasmání:

Když žena říká "Cože?", tak není hluchá.
Je jen milá a dává ti šanci říct svůj názor lépe,
nebo-li opačně...

Na smrtelném loži
Chlápek se u doktora dozví, že do rána zemře. No, není to žádná měkkota, tak se s tím srovná.
Řekne to ženě a dohodnou se, že si před smrtí musí ještě řádně užít milování.  No, asi po hodině unavení usnou. Jenže chlápek se za další hodinku probudí znova a má pocit, že už mu opravdu moc času nezbývá, tak vzbudí ženu a pustí se do toho znova jako zvířata.
Znova časem usnou a chlápek se pak zase probudí a má pocit, že by si měl dát ještě.
Tak budí ženu, ale ta ho ignoruje. Zkouší úplně všechno, aby ji vzrušil, ale ta se akorát naštve a říká
mu:
„Já vím, že bys rád ještě. Ale já narozdíl od tebe musím ráno vstávat a jít do práce.“

Literatura a zdroje

(AK)(Z)(L)

Štítky: