Jste zde

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky

Erotické pomůcky se již před mnoha lety staly běžnou součástí erotického života mužů i žen. Je jich velké množství a mají nejen různou kvalitu provedení a materiálu, ale samozřejmě i výsledného účinku. Nejdříve si vysvětlíme, co je vlastně považováno za erotickou pomůcku. Jako erotická pomůcka se označují takové předměty, které jsou použity obvykle k dosažení sexuálního uspokojení v případě autoerotiky, jako doplněk při milostné předehře nebo jako součást sexu.

Internetové obchody hrdě udávají, že nejoblíbenějšími a nejprodávanějšími erotickými pomůckami jsou "Venušiny kuličky" a klasický vibrátor, lidově "Robertek". Ale erotických pomůcek se za léta experimentování, výzkumu a vývoje podařilo vyvinout opravdu hodně druhů. Ty nejnovější typy jsou už opravdu dále, než kam běžná představivost sahá...

Pro muže jsou v nabídce nově masturbátory a masturbační pomůcky. Pro ženy jsou to pomůcky dálkově ovládané nebo dokonce řízené pomocí mobilního telefonu či Vi-Fi. Prostě pokrok se zastavit nedá ...

Většinou se dělí na:

  • erotické pomůcky pro muže
    • nevibrační
    • vibrační
  • erotické pomůcky pro ženy
    • vibrační
    • nevibrační

Mezi erotické pomůcky počítáme


 

Všechny hlavní druhy erotických pomůcek budou detailněji popsány v samostatných článcích připojených k tomuto článku o erotických pomůckách. Vzhledem k významu se však alespoň v základních myšlenkách zastavím u tří druhů, o kterých by alespoň něco měl vědět každý. Základní znalost je vhodná už vzhledem k jejich relaxačním a zdravotním účinkům při provádění pohodového a bezpečného sexu nebo autoerotiky.

Venušiny vaginální kuličky jako zdraví prospěšná pomůcka

Některé erotické pomůcky pomáhají nejen k příjemnému sexuálnímu vzrušení, někdy mohou mít i pozitivní zdravotní efekt.

Mezi takové patří například "nefritová vajíčka" a "vibrační vajíčka" a "Venušiny vaginální kuličky", které jsou mezi sexuálními pomůckami výjimkou. Je to populární erotická hračka i zdraví prospěšná pomůcka. Venušiny kuličky se používají jako pomůcka pro posilování PC svalůNefritová vajíčka jsou dokonce starou tantrickou pomůckou, pro kterou byly sepsány "postupy cvičení s nefritovým vajíčkem". Většina vodě odolných modelů "Venušiných vaginální kuliček", nefritových vajíček" a "vibračních vajíček" se dá použít i při technikách frottage (erotického tření).

Lubrikační gely a oleje

Lubrikační geny jsou doporučované jako součást každého intimního styku. V případě menšího přirozeného zvlhnutí pochvy ženy pomohou zajistit příjemné pronikání a bezbolestný pohyb údu v pochvě. V prodeji jsou gely na bázi silikonů, vody nebo s různými přísadami a esencemi. Je potřeba je vyzkoušet a na základě vlastní zkušenosti si vybrat ty, které vám budou vyhovovat. Silikonové přípravky mají vyšší kluzkost a celkově po aplikaci vydrží déle. Jedinou nevýhodou je horší omyvatelnost. Pozor na kombinaci s ostatními erotickými pomůckami. Některé materiály silikon nesnášejí a mohou se poničit. Vodní lubrikační gely je vhodné používat hlavně na pomůcky, které napodobují lidskou kůži. Lubrikanty na olejové bázi narušují latex. Proto se nesmí používat v případě předpokládaného využití kondomu. Ten je vyráběn z latexu a v kombinaci s olejovým lubrikantem může dojít k jeho poškození nebo přímo protržení.

V současné době u kvalitních gelů nehrozí žádné alergické reakce. Musíte je však vybírat ne podle ceny, ale podle složení. Prodávají se pod označením hypoalergenní nebo některé jsou dokonce na Bio bázi. Jejich složení pak tělo nijak neohrožuje. Pokud budete mít při použití některého gelu problémy nebo nepříjemné pocity, vyzkoušejte jiný, případně se poraďte s lékařem. Lubrikační gely mohou někdy předejít i zdravotním úrazům při sexu a proto je dobré je mít doma v záloze.

Vibrátory

Vibrátor lidově označovaný také jako robertek, určitě patří patří do nočního stolku každé ženy a ložnice manželů či partnerů. Je to erotická pomůcka se kterou se žena může seznámit s reakcemi svého těla na podněty na pohlavních orgánech. Může se tak i touto cestou připravit na pozdější sexuální aktivity. Vibrátor dokáže uvolnit sexuální napětí ženy při autoerotice, může však být velmi příjemným zpestřením při milování a sexuálních hrátkách. Vibrátor je záležitost vysoce intimní. Naštěstí jsou pryč doby, kdy jeho náhodný nález u ženy znamenal  velkou ostudu a pohoršení.

Vibrátor je erotická pomůcka používaná při ženské masturbaci nebo jako pomůcka pro oživení pohlavního styku. Jedná se většinou o imitaci mužského penisu. Nyní je na místě udělat si jasno v pojmech. Mnohdy lidé nedovedou rozlišit rozdíl pojmů vibrátor a didlo. Pokud má tato erotická pomůcka vibrační zařízení, pak se jí říká vibrátor. Pokud je bez vibrací, nazývá se didlo - "vibrátor" bez vibrace.

Vibrátory a didla pro lesbický sex. Existují také vibrátory a didla přímo určené pro akt dvou žen, s tím, že jedna si napodobeninu připevní například řemínky k tělu nebo jsou oboustranné. Vibrátory nebo didla, která se dají připoutat k tělu (Připínací penis - didlo nebo vibrátor), se používají nejen pro vaginální, ale i anální penetraci a to jak žen, tak i mužů. Opravdu speciální pomůcka pro sex lesbických žen je oboustranné didlo. Tato pomůcka dovoluje současnou penetraci a vaginální stimulaci obou žen současně.

Na internetu a v kamenných obchodech najdete spousty vibrátorů různých značek, modelů, tvarů a materiálů, vibrační i nevibrační. Většinou jsou kvalitní a z nezávadných materiálů. Komu nevyhovuje klasické vibrování, může se poohlédnout po složitější pomůcce - pulsátoru. Vypadá podobně, jen nevibruje. Dokonale napodobuje mužský penis a umí se hýbat v těle. Napodobuje pohyby údu při milování simulací pohybu dopředu a dozadu. Dnes není problém si vybrat vibrátory a další erotické pomůcky ve specializovaných prodejnách, kde vám i odborně poradí, nebo na internetu, s možností diskrétního zaslání k vám domů.
Více o vibrátorech najdete v článku věnovanému pouze vibrátorům.

Malé velikosti vibrátorů se dají použít i při technikách Frottage (erotického tření).

 

Pro zasmání:

Řada mechanických hraček přispívá k sexuálnímu vzrušení žen.
Nejlépe se osvědčuje Porsche 911.
(Odpozorováno ze života)

Články s podobnou tematikou

(AK)(Z)(L)