-A A +A

Jste zde

Nefritové vajíčko

Nefritové vajíčko

Pokračování článku "Erotické pomůcky".

Nefritové vajíčko je sexuální pomůcka využívaná ženami možná už tisíce let. Nefritové vajíčko má většinou vejčitý či oválný a symetrický tvar. Jeho běžná délka bývá okolo 3-4 cm a běžný průměr 2-3 cm. Tvarem a vzhledem může připomínat vejce.

Z historie je známá tantrická technika posilování svalů pochvy pomocí vloženého nefritového vajíčka. Při níí se žena učila posouvat vajíčkem dovnitř a ven pochvy a tím posilovala poševní svaly a svaly pánevního dna. Vejčitý tvar nefritového vajíčka ženě umožňuje naučit se rozlišování stahování svalů a cílenému posouvání vajíčka uvnitř pochvy. Díky tomu pak byla schopna uspokojit muže nevšedními tantrickými technikami. 

Nefrit Ca2(Mg,Fe)5(Si4O11))2 je drahokam. Tvrdost nefritu je mezi 6,0 a 6,5 Mohsovy tvrdosti, je tedy poněkud měkčí jako křemen. Patří do skupiny amfibolů, má hustotu 2.9-3.03, index lomu 1,654-1,667, většinou má tmavozelenou barvu, vzácně se nachází bílý. Často se plete s jadeitem a i Číňané mají pro oba kameny stejné pojmenování. Nachází se na Sibiři, v Číně, v Polsku, v Švýcarsku, v Austrálii, na Novém Zélandu. Nejvíce se těží v Britské Kolumbii v Kanadě.

O nefritu se říká, že má léčivé účinky. Už staří Číňané si z nefritu vyráběli číše, ze kterých pili, protože věřili v jeho očistnou sílu. Oblíbené byly i nejrůznější druhy šperků a amuletů, kterým se přikládaly léčivé účinky, např. detoxikace organizmu, léčení zánětů ledvin i močových cest. V duševní oblasti se věří, že nositel nefritu nabude duševního klidu a vyrovnanosti, získá klidný a nerušený spánek, uleví se mu od bolesti hlavy, tlumí agresivitu a pomáhá utišit žal.

 

Články s podobnou tematikou

Literatura a zdroje

(AK)